open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 592/7965/18

Провадження № 1-кс/592/4078/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2018 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Косолап - М.М., за участю секретаря судового засідання - Павлович Ю.С., розглянувши клопотання слідчого Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області Сагана В.Ю., погоджене з прокурором Сумської місцевої прокуратури Петренком В.І. про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12018200440002168, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.07.2018 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України,

в с т а н о в и в :

До слідчого судді надійшло вказане клопотання, погоджене з прокурором, згідно якого слідчий просить надати слідчому Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області Сагану В.Ю. тимчасовий доступ до документів оператора мобільного зв'язку ПрАТ «ВФ Україна», у яких міститься інформація про вхідні, вихідні дзвінки, із зазначенням дати, часу тривалості з'єднання, sms-повідомлення номер ІМЕІ мобільного терміналу з прив'язкою до базових станцій та адреси їх розташування, дзвінки, під час яких з'єднання не відбувалось (нульові дзвінки), за період часу з 03.03.2018 р. по 14.03.2018 р. за мобільним номером НОМЕР_1.

Клопотання мотивує тим, що 30.06.2018 р. ОСОБА_3, яка хворіє на шизофренію, пішла з дому та до теперішнього часу не повернулась.

У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_3 власного мобільного телефону не мала, однак пішовши з дому взяла з собою мобільний телефон свого чоловіка ОСОБА_4 із абонентським номером НОМЕР_1.

Зазначає, що з метою перевірки причетності невстановлених осіб до вчинення вказаного кримінального правопорушення, та встановлення місця знаходження безвісти зниклої, так як остання хворіє на психічне захворювання, виникла необхідність у отриманні від оператора мобільного зв'язку інформації про надання телекомунікаційних послуг. Вказані відомості можуть містити інформацію необхідну для встановлення істини у справі та бути доказом, який самостійно або в сукупності з іншими доказами матиме суттєве значення для з'ясування обставин кримінального правопорушення та встановлення місця перебування безвісти зниклого.

Слідчий Саган В.Ю. надав заяву згідно якої клопотання підтримав, просив розглядати без його участі.

Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що 02.07.2018 р. у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12018200440002168 зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, яке перебуває у провадженні Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області.

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів телекомунікацій, про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо належить до охоронюваної законом таємниці.

Так, інформація, зазначена у клопотанні, знаходиться у оператора мобільного зв'язку ПрАТ «ВФ Україна».

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України стороною кримінального провадження, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в документах операторів телекомунікаційних послуг та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

З огляду на викладене, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 159 - 164 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в :

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати слідчому Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області Сагану Володимиру Юрійовичу тимчасовий доступ до документів оператора мобільного зв'язку ПрАТ «ВФ Україна», у яких міститься інформація про вхідні, вихідні дзвінки, із зазначенням дати, часу тривалості з'єднання, sms-повідомлення номер ІМЕІ мобільного терміналу з прив'язкою до базових станцій та адреси їх розташування, дзвінки, під час яких з'єднання не відбувалось (нульові дзвінки), за період часу з 03.03.2018 р. по 14.03.2018 р. за мобільним номером НОМЕР_1, у вигляді роздруківки даної інформації чи у електронному вигляді шляхом запису на матеріальний носій інформації.

Зобов'язати відповідальних осіб оператора мобільного зв'язку ПрАТ «ВФ Україна», за адресою: м. Київ, вул. Лейпцизька 15 - надати тимчасовий доступ слідчому Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області Сагану Володимиру Юрійовичу.

Строк дії ухвали - тридцять днів з дня постановлення ухвали.

Роз'яснити оператору мобільного зв'язку ПрАТ «ВФ Україна, що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Ухвала виготовлена у двох примірниках.

Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження.

Примірник 2 та завірена копія - надані слідчому.

Слідчий суддя М.М. Косолап

Джерело: ЄДРСР 75125519
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку