open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 201/5664/18

Провадження № 1-кс/201/4022/2018

УХВАЛА

Іменем України

01 червня 2018 року                                 місто Дніпро

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Ходаківський М.П., з секретарем судового засідання Максимовою О.В., розглянувши клопотання слідчого першого СВ СУ прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_1, погодженого прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 42016040000001028 від 25.11.2016, внесеного до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання слідчого першого СВ СУ прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_1, погодженого прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 42016040000001028 від 25.11.2016, внесеного до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України.

В обґрунтування заявленого клопотання прокурор посилався на те, що протягом 2015-2017 років між постачальником електроенергії ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», як кредитором, споживачами електроенергії, як довірителями: Дочірним підприємством Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Павлоградський комбінат хлібопродуктів», Державним підприємством «Дніпропетровський науково-виробничий комплекс «Електровозобудування», Державним підприємством «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені ОСОБА_3», Публічним акціонерним товариством «Дніпропетровський трубний завод», Публічне акціонерне товариство «Дніпропетровський завод прокатних валків», Державним підприємством «Криворізька теплоцентраль», Товариством з обмеженою відповідальністю будівельно-інвестиційна компанія «ДАФІ», Спільним українсько-російсько-англійським товариством з обмеженою відповідальністю «Славсант», Товариством з обмеженою відповідальністю «Тур-Інвест», Державним підприємством «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» (далі – суб’єкти господарювання, споживачі електричної енергії) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Всеукраїнська Енерго компанія» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Папірус оптіма груп», як повірені, укладено трьохсторонні договори доручення.

Грошові кошти, які надходили на розрахункові рахунки Товариство з обмеженою відповідальністю «Всеукраїнська Енерго компанія» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Папірус оптіма груп» від суб’єктів господарювання з призначенням платежу «за електроенергію», які в подальшому були перераховані на розрахункові рахунки ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», з призначенням платежу «за електроенергію».

Частину грошових коштів (різницю між ціною придбання та ціною реалізації), працівниками Товариства з обмеженою відповідальністю «Всеукраїнська Енерго компанія» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Папірус оптіма груп», перераховано на власні рахунки, відкриті в ПАТ АК «Радабанк», ПАТ АКБ «Конкорд», та ПАТ КБ «Приватбанк» та в подальшому знято готівкою з призначенням платежу «надання зворотної фінансової допомоги».

Відповідно до вказаних договорів Товариство з обмеженою відповідальністю «Всеукраїнська Енерго компанія» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Папірус оптіма груп» беруть на себе зобов’язання сплатити від імені Довірителів на користь кредитора – ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» вартість активної та реактивної електричної енергії шляхом сплати щомісячних поточних платежів, передбачених відповідними договорами про постачання електричної енергії, укладених між Кредитором і Довірителями у строки визначені у зазначених договорах про постачання електричної енергії.

Договором доручення може бути встановлено виключне право повіреного на вчинення від імені та за рахунок довірителя всіх або частини юридичних дій, передбачених договором. У договорі можуть бути встановлені строк дії такого доручення, у межах якої є чинним виключне право повіреного.

Таким чином, відповідно до норм законодавства України та положень зазначених договорів доручення, Повірені, а саме ТОВ «Всеукраїнська Енерго компанія» та ТОВ «Папірус оптіма груп», діють не від свого імені, а від імені своїх Довірителів – суб’єктів господарювання.

Разом з тим, відповідно до положень статті 3 Закону України «Про електроенергетику» (який діяв на момент укладання Товариством договорів доручення), відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням та використанням енергії, а також з централізованим диспетчерським (оперативно-технологічним) управлінням, регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Крім того, відповідно до пункту 6.3 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національонї комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.2009 № 28, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 02.08.1996 за № 417/1442 (зі змінами і доповненнями) (далі – ПКЕЕ), оплата вартості електричної енергії постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом, у тому числі на підставі визнаної претензії, здійснюється виключно коштами в уповноваженому банку на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом. У разі перерахування споживачем коштів за електричну енергію на інший рахунок постачальника останній має повернути ці кошти за заявою споживача або за власною ініціативою у триденний термін з моменту їх отримання. У разі неповернення споживачу в цей термін коштів за електирчну енергію, сплачених на інший, не на поточний рахунок із спеціальним режимом використання, ці суми підлягають вилученню до Державного бюджету України як санкція за вчинене правопорушення і не зараховується як оплата електричної енергії. Зарахування коштів до Державного бюджету України не звільняє їх одержувача від повернення суми цих коштів споживачу.

Зазначеними вище положеннями Закону України «Про електроенергетику» та ПКЕЕ визначено порядок розрахунків між споживачами електричної енергії та енергопостачальниками, які проводяться виключно коштами шляхом їх перерахування виключно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника в уповноваженому банку.

Таким чином ураховуючи вищенаведені вимоги законодавства України встановлено, що грошові кошти за електричну енергію не могли бути сплачені споживачами електричної енергії на будь-який інший рахунок крім виключно поточного рахунку із спеціальним режимом використання енергопостачальника в уповноваженому банку, а перерахування споживачем електричної енергії коштів за поставлену енергопостачальником електричну енергію на інші рахунки є порушення вимог частини другої статті 151 Закону України «Про електроенергетику» та пункту 6.3 ПКЕЕ в частині порядку проведення розрахунків на оптовому ринку електричної енергії.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до п. 1.1 Договору доручення № 05/07-Д/13268-00 від 05.07.2016 загальна сума фінансових зобов’язань Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені ОСОБА_3», як довірителя, перед ТОВ «Всеукраїнська Енерго компанія», як повіреного, за сплату електроенергії ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», як кредитору, становить 28 000 000 грн. Встановлено, що станом на 29.07.2016 загальна сума проведених Повіреним за Довірителя розрахунків із Кредитором за договором доручення № 05/07/Д/13268-00 від 05.07.2016 становить 765 930,00 грн.

В подальшому, між Державним підприємством «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені ОСОБА_3» (постачальник) та ТОВ «Всеукраїнська Енерго компанія» (отримувач) укладено договір № 481/502 від 31.10.2016 на поставку дизельних двигунів з двома гідравлічними насосами WP4T1100E20 на загальну суму 5 036 191,50 грн.

Станом на 30.11.2016 загальна сума проведених Повіреним за Довірителя розрахунків із Кредитором за договором доручення № 05/07/Д/13268-00 від 05.07.2016 становить 3 476 191,50 грн.

14.12.2016 між Державним підприємством «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені ОСОБА_3» та ТОВ «Всеукраїнська Енерго компанія» укладено угоду про взаєморозрахунок по договору № 05/07/Д/13268-00 від 05.07.2016 та № 481/502 від 31.10.2016 на загальну суму 3 476 191,50 грн.

В ході досудового розслідування отримано відомості, що свідчать про фіктивність угоди від 31.10.2016 за № 481/502 на поставку Державним підприємством «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені ОСОБА_3» дизельних двигунів з двома гідравлічними насосами WP4T1100E20 на загальну суму 5 036 191,50 грн. на адресу ТОВ «Всеукраїнська Енерго компанія», що вчинено з метою привласнення/легалізації бюджетних коштів, що були використані на оплату договору № 05/07/Д/13268-00 від 05.07.2016.

На підставі вищевикладеного слідчий для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення просить суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені ОСОБА_3» (код ЄРДПОУ 14308368, місцезнаходження юридичної особи: 49008, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, ВУЛИЦЯ КРИВОРІЗЬКА, будинок 1).

Прокурор до суду надав клопотання про проведення судового засідання без участі, просив клопотання задовольнити.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали додані до нього, дійшов висновку, що клопотання слідчого про надання тимчасового доступу підлягає задоволенню, оскільки слідчим надано суду належні та достатні докази того, що дана слідча дія є необхідна у даному кримінальному провадженні, так як проведення тимчасового доступу може дозволити органу досудового розслідування виявити та зафіксувати відомості щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, встановити коло причетних осіб, а також для ефективного та повного досудового розслідування в цьому кримінальному провадженні. Крім того, слідчим суддею враховано те, що здобути необхідну для досудового розслідування інформацію іншим шляхом, окрім як звернення до слідчого судді із клопотанням про тимчасового доступу та отримання останнього, є неможливим.        

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 91,93 110,131-132, 159-160 163–166, 309, 369–372 КПК України, –

УХВАЛИВ :

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому першого СВ СУ прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_1, прокурору відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2 дозвіл на проведення тимчасового оригіналів документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені ОСОБА_3» (код ЄРДПОУ 14308368, місцезнаходження юридичної особи: 49008, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, ВУЛИЦЯ КРИВОРІЗЬКА, будинок 1), а саме до документів, що містять відомості про укладання між ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», як кредитором, Державним підприємством «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені ОСОБА_3», (споживачем електричної енергії) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Всеукраїнська Енерго компанія» та/або Товариством з обмеженою відповідальністю «Папірус оптіма груп», як повірені, трьохсторонніх договорів доручення щодо оплати за електроенергію за 2015-2018 роки, в тому числі: договорів доручення, заявок на здійснення розрахунку, за використану електроенергію, погоджень заявок, актів приймання-передачі виконаних зобов’язань, листування між сторонами договору щодо умов та порядку його виконання, гарантійних листів, актів звіряння та інше, а також щодо взаємовідносин між Державним підприємством «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені ОСОБА_3», Товариством з обмеженою відповідальністю «Всеукраїнська Енерго компанія» та/або Товариством з обмеженою відповідальністю «Папірус оптіма груп» за 2015-2018 роки, в тому числі: договори поставки робіт та послуг, акти приймання-передачі, платіжних доручень, гарантійні листа, акти взаєморозрахунків, супровідної документації щодо поставленого товару тощо.

Доручити проведення тимчасового доступу до речей та документів слідчим та прокурорам слідчої групи у кримінальному провадженні № 42016040000001028.

Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя                                                                                         М.П. Ходаківський

Джерело: ЄДРСР 75075922
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку