УХВАЛА
31 травня 2018 року
м. Київ
Справа № 910/4139/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Селіваненка В.П. (головуючий), Булгакової І.В. і Львова Б.Ю.,
розглянувши матеріали касаційної скарги державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" (далі - Державна організація)
на рішення господарського суду міста Києва від 21.11.2017 та
постанову Київського апеляційного господарського суду від 02.04.2018
за позовом American Society of Composers, Authors and Publishers (ASCAP) та Broadcast Music, Inc. (BMI), організація, яка звертається за захистом порушених прав суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав - Державна організація,
до товариства з обмеженою відповідальністю "МЕТРО КЕШ ЕНД КЕРІ УКРАЇНА"
про стягнення 128 000 грн.,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Юридичний захист авторів і виконавців",
ВСТАНОВИВ:
20.04.2018 Державна організація звернулася до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду міста Києва від 21.11.2017 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 02.04.2018 зі справи № 910/4139/17, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.05.2018 колегії суддів Касаційного господарського суду у складі: Селіваненко В.П. (головуючий), Булгакова І.В. і Львов Б.Ю. передано справу № 910/4139/17.
Звертаючись до суду касаційної інстанції, Державна організація просила прийняти касаційну скаргу до провадження незважаючи на малозначність спору, з посиланням на те, що зазначена касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозахисної практики, справа становить значний суспільний інтерес та має виняткове значення для учасників справи.
Скаржник стверджує, що у справах, що виникають з відносин, пов'язаних із використанням об'єктів авторського права і суміжних прав у судів виникають певні труднощі в застосуванні законодавства, які регулюють зазначені правовідносини. Правозастосовча практика є досить різною та суперечливою.
Предметом позову у даній справі є стягнення 128 000 грн., а, отже, ціна позову у справі № 910/4139/17 не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому справа є малозначною відповідно до пункту 1 частини п'ятої статті 12 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Згідно з пунктом 2 частини третьої статті 287 ГПК України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, зазначених у цій же нормі ГПК України.
Дослідивши матеріали справи № 910/4139/17 та касаційної скарги Державної організації, Касаційний господарський суд дійшов висновку про те, що скаржником у даній справі належним чином і переконливо обґрунтовано наявність підстав для відкриття касаційного провадження у справі. Водночас Касаційний господарський суд керується положенням частини першої статті 36 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", за яким на Верховний Суд покладається забезпечення сталості та єдності судової практики у порядку та спосіб, визначений процесуальним законом. З урахуванням достатності поданих матеріалів для касаційного розгляду суд касаційної інстанції вважає за необхідне відкрити касаційне провадження в даній справі.
Згідно з частиною четвертою статті 301 ГПК України перегляд рішень суду першої інстанції та постанов апеляційної інстанції у справах, ціна позову в яких не перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, здійснюється без повідомлення учасників справи, крім справ, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного провадження.
Відповідно до пункту 4 частини четвертої статті 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За приписами частини тринадцятої статті 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Керуючись частиною тринадцятою статті 8, статтями 234, 287, 294, частиною четвертою статті 301 ГПК України, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Відкрити касаційне провадження у справі № 910/4139/17 за касаційною скаргою державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" та здійснити перегляд рішення господарського суду міста Києва від 21.11.2017 та постанови Київського апеляційного господарського суду від 02.04.2018 зі справи № 910/4139/17 у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
2. Учасники справи мають право подати відзиви на касаційну скаргу до 22 червня 2018 року до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Булгакова
Суддя Б. Львов