open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

Справа № 344/4583/18

Провадження № 1-кс/344/1824/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2018 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Івано-Франківського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором Івано-Франківської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 12018090010001233 від 29.03.2018,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилався на те, що у провадженні СВ Івано-Франківського ВП ГУНП в Івано-Франківській області перебуває кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018090010001233 від 29.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в ході проведення пошукових заходів працівниками УПН ГУНП в Івано-Франківській області було встановлено, що один із суб`єктів господарювання може здійснювати свою діяльність пов`язану із обігом підконтрольних речовин без відповідного на це дозволу - ліцензії.

У ході досудового розслідування встановлено, що таким суб`єктом господарювання являється товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », адреса підприємства: АДРЕСА_1 .

17 січня 2018 року у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » закінчився термін дії ліцензії на право провадження діяльності з обігу підконтрольних речовин, та із відповідною заявою про виготовлення нової ліцензії та отримання дозволу на подальше використання об`єктів та приміщень призначених для провадження діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовини та прекурсорів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 469 до територіального органу поліції до 28.03.2018 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не зверталося.

Разом з тим, станом на сьогоднішній день ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » свою діяльність не припинило та у стадії ліквідації не перебуває, а тому наявні всі підстави вважати, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » до 28.03.2018 можливо здійснювало обіг прекурсорів у своїй діяльності, щодо яких встановлені заходи контролю, без передбаченого на це дозволу (ліцензії).

Враховуючи вищенаведене, для встановлення істини у досудовому розслідуванні даного кримінального провадження, в розпорядження слідчого необхідно надати доступ до кімнати зберігання прекурсорів № 108, журналів предметно-кількісного обліку прекурсорів, прекурсорів, приміщення виробничого підрозділу, документів, що підтверджують отримання прекурсорів, акти щоквартальної інвентаризації прекурсорів.

Учасники процесу в судове засідання не зявились, слідчий попередньо подав клопотання відповідно до якого просив клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без його участі.

Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання неприбули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задоволити.

Надати старшому слідчому СВ Івано-Франківського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до прекурсорів, кімнати зберігання прекурсорів № 108, де можуть зберігатися прекурсори, журналів предметно-кількісного обліку прекурсорів, у яких відображається обіг прекурсорів починаючи з 17.01.2013 року по даний час, приміщення виробничого підрозділу, документів, що підтверджують отримання прекурсорів, акти щоквартальної інвентаризації прекурсорів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та провести їх вилучення для повного та об`єктивного розслідування кримінального провадження.

Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 10 травня 2018 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Джерело: ЄДРСР 73290097
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку