Провадження № 2/760/4097/18
Справа № 760/4677/18
У Х В А Л А
про відкриття провадження в справі
(спрощене позовне провадження)
03 березня 2018 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі судді Українця В.В., перевіривши виконання вимог статей 175, 177, 184, 185 ЦПК України в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 АДРЕСА_2) до Міністерства оборони України (м. Київ, просп. Повітрофлотський, 6), Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт» про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на роботі, зобов'язання вчинити дії, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
В С Т А Н О В И В:
19 лютого 2018 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Міністерства оборони України, Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт» та просить:
- визнати незаконним та скасувати наказ державного секретаря Міністерства оборони України № 2-ДП від 17 січня 2018 року;
- поновити його на посаді тимчасово виконуючого обов'язки директора Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт»;
- зобов'язати Міністерство оборони України укласти з ним контракт, призначивши його на посаду директора Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт»;
- стягнути з Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт» на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу;
- стягнути з Міністерства оборони України витрати на правову допомогу в розмірі 10200 гривень.
Просить розглянути справу в порядку цивільного судочинства та посилається на статті 19, 27, 134, 137, 175 ЦПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Частиною 1 ст. 19 ЦПК України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Вимога про зобов'язання Міністерства оборони України вчинити дії - укласти з позивачем контракт, призначивши останнього на посаду директора Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт», не підлягає розгляду в суді в порядку цивільного судочинства з огляду на наступне.
Згідно з пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
З урахуванням положень закону, розгляд вимоги про зобов'язання Міністерства оборони України вчинити дії - укласти з позивачем контракт, призначивши останнього на посаду директора Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт», підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
З огляду на те, що зазначена вимога не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, у відкритті провадження в цій частині слід відмовити.
В частині вимог про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу позов поданий з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України, тому на підставі ст. 187 ЦПК України провадження в справі в цій частині підлягає відкриттю.
Керуючись статтями 13, 19, 175, 177, 184-187, 274-279 ЦПК України, п. 1, 2 ч. 1 ст. 19 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт» про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді, зобов'язання вчинити дії, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в частині вимог про зобов'язання Міністерства оборони України вчинити дії - укласти з позивачем контракт, призначивши останнього на посаду директора Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт».
Роз'яснити позивачу право на звернення до суду з цією вимогою в порядку адміністративного судочинства.
Відкрити спрощене позовне провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 АДРЕСА_2) до Міністерства оборони України (м. Київ, просп. Повітрофлотський, 6), Державного підприємства Міністерства оборони України «Київське управління начальника робіт» про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Відповідачу/ам та третім особам в справі направити копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Солом'янським районним судом м. Києва вирішено питання про витребування документів.
Визначити відповідачу/ам строк на подання відзиву на позов у порядку, передбаченому ст. 178 ЦПК України, - 15 днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив у порядку, передбаченому ст. 179 ЦПК України, протягом 15 днів з дня отримання відзиву відповідача на позов.
Відповідач має право подати до суду заперечення, в яких викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення, в порядку, передбаченому ст. 180 ЦПК України, протягом 15 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Треті особи мають право подати пояснення щодо позову в порядку, передбаченому ст. 181 ЦПК України, протягом 15 днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів із дня його отримання.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
Ухвала про відмову у відкритті провадження в частині вимог може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - https://court.gov.ua/sud2609/.
Суддя: