open
  • Друкувати
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

Дата документу 19.10.2017

Справа

№ 554/5958/17

Провадження №2/554/2986/2017

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2017 року м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави в складі головуючої судді - Блажко І.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання ,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 01.08.2017 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання. В якому прохала: стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, який продовжує навчання у Полтавському університеті економіки і торгівлі в розмірі ? частини всіх видів заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму щомісяця, починаючи з дати подання позову та до закінчення навчання до 30.06.2019; стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 додаткові витрати на оплату навчання у Полтавському університеті економіки і торгівлі в розмірі ? витрат на навчання, згідно договору про надання освітніх послуг до 30.06.2019.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, надавши суду заяву про розгляд справи без її участі, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, та прохає задовольнити. (а.с.16)

Відповідач ОСОБА_2 до суду 07.09.2017 та 19.10.2017 не з’явився, повідомлений на останню відому судові адресу, через що судова повістка вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться (ст.77 ЦПК України) (а.с.24-25, 29-30).

Третя особа ОСОБА_3 до суду не з’явився, надавши суду заяву про розгляд справи за його відсутності. (а.с.17).

Відповідно до ст.224 ЦПК України, на підставі наявних у справі доказів, суд вважає можливим ухвалити заочне рішення, з урахуванням того, що представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи.

Відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову.

Судом встановлено, що батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_2 – батько; ОСОБА_1 – мати, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-КЕ №011796, зареєстроване та видане відділом реєстрації актів громадянського стану Октябрського райвиконкому м. Полтави (а.с.7).

Таким чином, батьками повнолітнього ОСОБА_3 є : батько – ОСОБА_2, мати – ОСОБА_1

ОСОБА_3 є студентом 2 курсу напрямку підготовки 6.020303 «Філологія» ступеня бакалавра Інституту економіки, управління та інформаційних технологій денної форми навчання ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» на контрактній основі, термін навчання по 30.06.2019, що підтверджується довідкою №05-26/743 від 24.07.2017 Полтавського університету економіки і торгівлі (а.с.12).

Відповідно до ч.1 ст.199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Таким чином, батько ОСОБА_2 зобов’язаний утримувати повнолітнього сина, який навчається за денною формою навчання, через що потребує матеріальної допомоги на період навчання, котру мати в достатньому розмірі надати не може.

Відповідно до ч.1 ст.200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 СК України.

Як слідує із п.17 Постанови №3 Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» : вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров’я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК.

Як слідує із п.17 Постанови №3 Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» : що ж до максимального розміру аліментів, які стягуються з боржника, то відповідно до ч. 3 ст. 70 ЗУ від 21.04.1999 за № 606-XIV “Про виконавче провадження” він не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи.

Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти у частці від доходу у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку доходів щомісячно на навчання.

У відповідності до вимог ст.191 ч.1 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Відповідно до ч.2 ст.199 СК України, право на утримання припиняється лише у разі припинення навчання.

Таким чином, аліменти стягувати від дня пред’явлення позову - з 01.08.2017 до 30.06.2019, тобто до закінчення терміну навчання в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення позову про стягнення аліментів. Стягнути аліменти у розмірі ? частини всіх видів заробітку доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на особу відповідного віку щомісячно на навчання в період з 01.08.2017 до 30.06.2019 до закінчення навчання, оскільки ОСОБА_3 навчається за денною формою навчання, через що потребує матеріальної допомоги на період навчання, котру мати в достатньому розмірі надати не може.

Відповідно до ч.1 ст.185 СК України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Відповідно до ч.2 ст.185 СК України, додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

Як слідує із договору про підготовку фахівцяу ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі» №142015003918 від 17.08.2015 загальна вартість підготовки за весь строк підготовки становить 32 400 гривень, у тому числі за 1 навчальний рік 8 100 гривень. (а.с.11) .

За таких обставин, суд, вважає за необхідне стягнути з батька додаткові витрати, викликані особливими обставинами (лікування дитини під час хвороби, оздоровчі заходи, розвиток здібностей та ін.) у розмірі ? частини вартості навчання.

Також стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 1 280 (640х2) гривень 00 копійок, від сплати якого звільнена при подачі позову позивач.

Керуючись ст.ст.182, 199 СК України, постановою Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», ст.ст.60, 76, 77, 88, 197, 212-215, 224, 226, 367 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання – задовольнити.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованої ІНФОРМАЦІЯ_5 (Петровського),31, квартира №78, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, який продовжує навчання в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку доходів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на особу відповідного віку щомісячно починаючи з 01 серпня 2017 року до 30 червня 2019 року до закінчення навчання.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованої ІНФОРМАЦІЯ_5 (Петровського),31, квартира №78, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 додаткові витрати на дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ? частини вартості навчання, згідно договору про надання освітніх послуг №142015003918 від 17 серпня 2015 року.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави судовий збір у розмірі 1 280 (одна тисяча двісті вісімдесят) гривень.

Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за 1 місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів зо дня його отримання, через суд першої інстанції.

Рішення суду набирає законної сили протягом 10 днів зо дня його отримання, якщо не буде оскаржено у установленому законом порядку.

Заочне рішення суду може бути переглянуто Октябрським районним судом м. Полтави за заявою відповідача, яку може бути подано до суду протягом 10 днів зо дня отримання ним копії рішення.

Суддя І.О.Блажко

Джерело: ЄДРСР 70046609
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку