Справа № 373/2054/16-ц
Головуючий у І інстанції Керекеза Я. І.
Провадження № 22-ц/780/2458/17
Доповідач у 2 інстанції Яворський М. А.
Категорія 26
10.10.2017
УХВАЛА
про розгляд клопотання експерта
10 жовтня 2017 року м. Київ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:
Головуючого судді: Яворського М.А.,
суддів: Березовенко Р.В., Фінагєєва В.О.
за участю секретаря Топольського В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання експерта Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Юдіної І.В. щодо вирішення питання надання дозволу на застосування частково -руйнуючих методів дослідження документу (розписки від 17 грудня 2015 року), необхідного для виконання судової експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Апеляційного суду Київської області від 27 червня 2017 року по вказаній цивільній справі призначено комплексну судову почеркознавчо-технічну експертизу та зупинено провадження у справі на час проведення експертизи.
Відповідно до підпункту 2 пункту IV вказаної ухвали на вирішення експертів поставлено питання : « Яку дію при оформленні розписки від 17.12.2015 року було здійснено першою : виконання тексту(змісту) розписки чи вчинення підпису?».
29 вересня 2017 року до суду надійшло клопотання експерта Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Юдіної І.В. щодо вирішення питання надання дозволу на застосування частково - руйнуючих методів дослідження документу (розписки від 17 грудня 2015 року), необхідного для виконання судової експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення боргу.
У клопотанні експерт просить вирішити питання щодо надання дозволу на застосування частково - руйнуючих методів дослідження документу (розписки) та зазначає, що у разі відсутності згоди на застосування частково - руйнуючих методів дослідження документу (розписки від 17 грудня 2015 року) питання: « Яку дію при оформленні розписки від 17.12.2015 року було здійснено першою : виконання тексту(змісту) розписки чи вчинення підпису?» винесене в ухвалі суду від 27 червня 2017 року вирішено не буде.
Ухвалою Апеляційного суду Київської області від 02 жовтня 2017 року провадження в цивільній справі ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення боргу відновлено, справу призначено до розгляду.
Відповідно до ч. 4 ст. 53 ЦПК під час проведення дослідження експерт повинен забезпечити збереження об'єкта експертизи. Якщо дослідження пов'язане з повним або частковим знищенням об'єкта експертизи або зміною його властивостей, експерт має одержати на це відповідний дозвіл суду, який оформлюється ухвалою.
В судовому засіданні представники сторін надали згоду на застосування частково - руйнуючих методів дослідження документу зокрема в частину перетину підпису із текстом розписки.
Заслухавши доповідь головуючого судді, думки осіб, які з'явились в судове засідання, вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи клопотання експерта, колегія суддів приходить до висновку про необхідність надання дозволу на застосування частково - руйнуючих методів дослідження документу ( розписки від 17 грудня 2015 року), необхідного для виконання судової експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення боргу.
Відповідно до вимог п. 5 ч.1 ст. 202 ЦПК України на час проведення експертизи зупинити провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 143, ч. 1 ст. 146, п. 5 ст. 202 ЦПК України, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А:
Клопотання задовольнити.
Надати експерту Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Юдіній І.В. дозвіл на застосування частково -руйнуючих методів дослідження, що призведуть до часткового пошкодження документу- розпски від 17 грудня 2015 року.
Цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення боргу направити до Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру для проведення експертизи призначеної ухвалою Апеляційного суду Київської області від 27 червня 2017 року.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий:
судді: