open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 602/675/17

Провадження № 2/602/249/2017

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"02" жовтня 2017 р. Лановецький районний суд Тернопільської області

в складі : головуючого РАДОСЮКА А. В.

при секретарі ЯБЛОНСЬКІЙ М.М.

розглянувши в письмовому провадженні в залі суду в місті Ланівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про втрату права користування жилим приміщенням,-

встановив:

До суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про втрату права користування жилим приміщенням, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона є власником житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами АДРЕСА_1. Разом з нею в зазначеному житловому будинку зареєстрована її колишня невістка - ОСОБА_2, яка фактично без поважних причин там не проживає з червня 2016 року по даний час, що унеможливлює позивачу повноцінно користуватися даним житловим будинком, а тому відповідача згідно чинного законодавства необхідно визнати такою, що втратила право на користування житловим будинком з надвірними будівлями та спорудами за адресою : АДРЕСА_1.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 та представник позивача ОСОБА_3 не з'явились, хоча про день, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, однак на адресу суду від представника позивача надійшла заява, в якій він просить розгляд справи проводити у його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, хоча про день, час і місце розгляду справи згідно ст.74 ЦПК України була двічі повідомлена належним чином, не повідомила відповідач і про причини своєї неявки в судове засідання. Відповідно до ст.224 ЦПК України суд вважає за доцільне проводити заочний розгляд даної справи.

Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази по справі вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власником житлового будинку з надвірними господарськими будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1, що стверджується копією Свідоцтва про право на спадщину за законом від 07 квітня 2010 року, зареєстрованого в реєстрі № 1-287 (а.с.6) та копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 25819101 від 09.04.2010 року (а.с.13).

В зазначеному житловому будинку зареєстрована відповідач ОСОБА_2, що стверджується довідкою про склад сім'ї № 773 , виданою 28.08.2017 року Лопушненською сільською радою Лановецького району Тернопільської області (а.с.7).

Відповідач ОСОБА_2 з грудня 2015 року не проживає в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1. Даний факт стверджується актом обстеження № 832 від 02 жовтня 2017 року, складеним депутатом Лопушненської сільської ради (а.с.30).

Згідно з ч.2 ст.405 ЦК України член сім'ї (в тому числі колишній член сім'ї) власника будинку втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, оскільки відповідач відсутня без поважних причин понад рік і на підставі ч.2 ст.405 ЦК України втратила право на користування житловим будинком з надвірними будівлями та спорудами АДРЕСА_1, а тому позов слід задовольнити.

На підставі наведеного та керуючись ч.2 ст.405 ЦК України, ст.ст.10, 15, 60, 74, 169, 209, 212-215, 218, 224,292, 294 ЦПК України, суд,-

вирішив:

Позов задовольнити.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати такою, що втратила право на користування житловим будинком з надвірними будівлями та спорудами АДРЕСА_1.

Вказане заочне рішення суду може бути переглянуте Лановецьким районним судом Тернопільської області за письмовою заявою відповідача, яку слід подати до суду протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.

Дане рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Тернопільської області через Лановецький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Дане рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:

А. В. Радосюк

Джерело: ЄДРСР 69290041
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку