open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

провадження №1-кс/279/1170/17

Справа № 279/3087/17

У Х В А Л А

І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И

03 жовтня 2017 року місто Коростень

Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Коваленко В.П., за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення Коростенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №1201070060001348 від 31.07.2017, ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення,

У С Т А Н О В И В:

В клопотанні зазначено, що службовими особами ПАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал», шляхом внесення недостовірних відомостей до товарно-транспортних накладних щодо придбання щебеневої продукції та піску для виробничих потреб між ПАТ «Коростеський завод залізобетонних шпал» та постачальниками ПАТ «Коростенський кар’єр», філією «ЦУП ПАТ Укразалізниця», ТОВ «Технобудінвест» та ТОВ «Колос ХХL» на протязі 2016-2017 років здійснено безтоварні операції, внаслідок чого, здійснено розтрату майна, яке належить ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» та заподіяно матеріальної шкоди вказаному підприємству в сумі 1367147,08 гривень.

31 липня 2017 року відомості про дане правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12017060060001348, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України та розпочато досудове розслідування.

В ході досудового розслідування було встановлено, що для виробничих потреб протягом 2016-2017 років ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» було здійснено придбання щебеневої продукції та піску. Придбання вказаних матеріалів здійснювалось у наступних юридичних осіб: ПАТ «Коростенський кар’єр» ЄДРПОУ №00292422, Філія «Центр управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця», ТОВ «Технобуд-інвест.к» ЄДРПОУ №38947041 та ТОВ «Колос ХХL».

В ході проведення ревізійною комісією ПрАТ «Коростенський завод ЗБШ» спеціальної перевірки окремих питань господарської діяльності приватного акціонерного підприємства «Коростенський завод залізобетонних шпал», яку було ініційовано рішенням наглядової ради ПрАТ «Коростенський завод ЗБШ» від 25.04.2017 (протокол №7) при ревізії фактичної наявності будівельних матеріалів на складі інертних матеріалів, проведеної з 26.04.2017 по 05.05.2017 з залученням маркшейдера ВП «Томашгородського кар’єру» філії «ЦУП» ПАТ «Укрзалізниця» ОСОБА_3 виявлено нестачу піску у розмірі 5630,5 м. куб. та щебеневої продукції у розмірі 5067, 85 т. на загальну суму 1367147,08 гривень.

Враховуючи викладене у слідства виникла необхідність у вилученні належним чином завірених копій наступних документів, що перебувають у володінні ТОВ «Технобуд-інвест.к» ЄДРПОУ №38947041, а саме: договори, акти виконаних робіт, накладні, квитанції та інші документи з усіма додатками щодо продажу піску та щебеневої продукції за період часу з 01.01.2016 по 02.10.2017 ПрАТ «Коростенський завод ЗБШ» ЄДРПОУ №00282406; накази про призначення працівників, які здійснювали доставку піску та щебеневої продукції до ПрАТ «Коростенський завод ЗБШ» ЄДРПОУ №00282406 із зазначенням їх повних анкетних та контактних даних, а також договори про надання послуг перевезення вищевказаної продукції; сертифікати якості та походження вказаної продукції.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно не підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.

У відповідності до вимог ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх.

За правилами ч.4 ст.132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов’язаний врахувати можливість без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Згідно вимог ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим кодексом.

Таким чином, застосування стороною кримінального провадження такого шляху збирання доказів як вилучення речей чи документів згідно з ч.7 ст.163 КПК України під час отримання доступу до речей і документів має здійснюватися у таких випадках: 1) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагається змінити або знищити відповідні речі або документи;

В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК України.

Клопотання про надання доступу до речей і документів обґрунтовано лише формально, не додано жодного доказу на обґрунтування викладених слідчим доводів.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.93, 159- 166 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити слідчому слідчого відділення Коростенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_2 у задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення в приміщенні ТОВ «Технобуд-інвест.к» ЄДРПОУ №38947041за адресою: м. Київ, вул. Ризька, 73-Б.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Коростенського

міськрайонного суду

Житомирської області ОСОБА_4

Джерело: ЄДРСР 69278565
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку