open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 442/5176/17

Провадження № 1-кс/442/934/2017

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 липня 2017 року

Слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Гарасимків Л.І., з участю секретаря Михавко І.І., розглянувши клопотання слідчого СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором Дрогобицької місцевої прокуратури ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1, за погодженням з прокурором Дрогобицької місцевої прокуратури ОСОБА_2, звернувся до суду в рамках кримінального провадження № 12017140110001134, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.06.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, з клопотанням, в якому просить дати згоду на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні оператора телекомунікації мобільного зв’язку «Лайфселл» - ТОВ «Лайфселл», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Солом’янська 11А, та зобов’язати останнього надати слідчому СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1 або оперуповноваженому СКП Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 інформацію по мобільному терміналу ІМЕІ: 353812081262983, про вхідні і вихідні телефонні дзвінки з прив`язкою до базових станцій, їх тривалості, в тому числі нульові з'єднання, СМС, ММС, сервісні повідомлення, абонентів, маршрутів передавання з прив'язкою до базових станцій, номера базових станцій мобільного зв'язку, також інформацію про абонентські номера ТОВ «Лайфселл» (про вхідні і вихідні телефонні дзвінки з прив'язкою до базових станцій, їх тривалості, в тому числі нульові з'єднання, СМС, ММС, сервісні повідомлення, абонентів, маршрутів передавання з прив'язкою до базових станцій, номера базових станцій мобільного зв'язку) які реєструвались в мережі у мобільному терміналі ІМЕІ: 353812081262983, в період часу з 16:00 год. 18.06.2017 року по 19.07.2017 року.

В обґрунтування клопотання, слідчий покликається на те, що 18.06.2017 року близько 16 год. 00 хв. невідома особа, під час перебування на пл. Злуки, в м. Дрогобичі, Львівської області, з кишені сумки таємно викрала мобільний телефон марки “iPhone 7 Plus”, ІМЕІ: 353812081262983, заподіявши матеріальну шкоду ОСОБА_4, на загальну суму 16 000 гривень. Враховуючи те, що особи, які причетні до скоєння даного злочину під час його вчинення могли спілкуватись через мобільний телефон, а тому в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність провести слідчі (розшукові) дії з відпрацюванням абонентів операторів мобільного зв’язку, які могли користуватись телефонами в час вчинення злочину і є причетними до нього.

Слідчий Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області в судове засідання не з’явився.

Вивчивши матеріали клопотання слідчий суддя вважає, що розгляд даного клопотання слід проводити без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, до яких необхідно надати тимчасовий доступ, оскільки представництво цієї компанії знаходиться на значній відстані від місця розгляду клопотання, що унеможливлює вчасне прибуття уповноваженого представника, а також існує реальна загроза зміни документів. Крім того, згідно ст. 134 ч. 1 КПК України, немає достатніх підстав вважати, що представник такої особи може дати показання, які мають значення для кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування, в тому числі під час розгляду питань слідчим суддею, приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. Клопотань учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування не поступило, а тому фіксування клопотання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання не підлягає до задоволення з наступних підстав.

У відповідності до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. В той же час у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв’язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв’язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв’язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Одночасно, статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ст. 3 ст. 132 КПК України, зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора. Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування, слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Також, за змістом ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Із поданого слідчим СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1 клопотання вбачається, що остання просить надати тимчасовий доступ слідчому СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1 або оперуповноваженому СКП Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні операторів телекомунікації мобільного зв’язку «Лайфселл» - ТОВ «Лайфселл», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Солом’янська 11А, мотивуючи своє клопотання тим, що вищевказані документи можуть бути доказом перебування певної особи на місці скоєння злочину, у зв’язку з чим у нього по даному кримінальному провадженні виникла необхідність у виїмці вищевказаних документів.

Однак, в матеріалах поданого слідчим клопотання відсутні будь-якій відомості про вищевказану юридичну особу в якої перебувають документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, оскільки в такому є лише витяг з кримінального провадження за № 12017140110001134.

Подане слідчим клопотання підписано прокурором Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області, підпис прокурора у клопотанні скріплено гербовою печаткою Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області, однак всупереч п. 9.3.1 Інструкції з діловодства в органах прокуратури України, затвердженої наказом Генеральної прокуратури України за № 103 від 24.02.2016 року в клопотанні не зазначено дати погодження прокурором Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області.

Також, слідчим Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області у поданому клопотанні не зазначено правової кваліфікації кримінального правопорушення, оскільки в такому є лише вказівка на статтю (частину статті) КК України.

Відповідно до ст. 41 КПК України, вбачається, що під час виконання доручень слідчого, прокурора співробітник оперативного підрозділу користується повноваженнями слідчого. Співробітники оперативних підрозділів не мають права здійснювати процесуальні дії у кримінальному провадженні за власною ініціативою або звертатися з клопотаннями до слідчого судді чи прокурора. Доручення слідчого, прокурора щодо проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій є обов'язковими для виконання оперативним підрозділом.

Одночасно співробітники оперативних підрозділів не мають права здійснювати процесуальні дії у кримінальному провадженні за власною ініціативою або звертатися з клопотаннями до слідчого судді чи прокурора.

Відповідно до п. 3 ч. 2 КПК України слідчий уповноважений доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих розшукових дій відповідним оперативним підрозділам.

Отже, вищенаведене свідчить про невідповідність клопотання слідчого вимогам КПК України.

Зважаючи на вищевикладене, а також враховуючи відсутність в клопотанні обґрунтованої мотивації, що може бути підставою для застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження, необґрунтованість в клопотанні слідчим потреби досудового розслідування, які б виправдовували такий ступінь втручання у права і свободи особи, про які ідеться в клопотанні, а тому в задоволенні такого слід відмовити в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 163 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання слідчого СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором Дрогобицької місцевої прокуратури ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення – відмовити в повному обсязі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Гарасимків Л.І.

Джерело: ЄДРСР 67884441
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку