ЄУН 389/648/17 провадження 3/389/284/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2017 року м. Знам’янка
Суддя Знам’янського міськрайонного суду Кіровоградської області Проценко О.М., розглянувши в приміщенні суду матеріали, що надійшли від Знам’янського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ _1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працює, не одруженого, ІПН невідомий, утриманці відсутні, місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_3, протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2, ч.1 ст.187 КУпАП,
за вчинення правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП, –
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА _1, 06 березня 2017 року о 16.20 годині, перебуваючи за місцем проживання ІНФОРМАЦІЯ_4, вчинив сварку зі своїми дідусем ОСОБА_2, в ході якої висловлювався на його адресу нецензурною лайкою, чим завдав шкоди його психологічному здоров’ю, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП. По даному факту складено протокол серії АА №219767 від 20 березня 2017 року з яким ОСОБА_1 ознайомлений, права йому роз’яснені.
Крім того, ОСОБА_1, 06 березня 2017 року о 20.40 годині, перебуваючи за місцем проживання ІНФОРМАЦІЯ_4, вчинив сварку зі своїми дідусем ОСОБА_2, в ході якої висловлювався на його адресу нецензурною лайкою, чим завдав шкоди його психологічному здоров’ю, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП. По даному факту складено протокол серії АА №219766 від 20 березня 2017 року з яким ОСОБА_1 ознайомлений, права йому роз’яснені.
ОСОБА_1 до суду для розгляду адміністративних справ стосовно нього з’явився, вину у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП, визнав, розкаявся.
Частина друга ст.173-2 КУпАП передбачає відповідальність за, повторне протягом року, вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, непроходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
Згідно ст.36 КУпАП, справи відносно однієї і тієї ж особи, що вчинила кілька правопорушень розглядаються одночасно і стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Суддя, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові матеріали справи, а саме, протоколи про адміністративні правопорушення, протоколи прийняття заяв про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) та письмові пояснення ОСОБА_2, висновки за результатами звернення, довідку з місця проживання, вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП, доведена в повному обсязі.
При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого, особу ОСОБА_1, що він не працює, утриманців не має, протягом року притягувався до адміністративної відповідальності, негативно характеризується.
Згідно ст.40-1 КУпАП, у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особами, стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, станом на 1 січня календарного року, що на даний час складає 320 грн.
Відповідно до ст.15 ЗУ «Про виконавче провадження», за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного, керуючись ст.173-2, ст.ст.40-1,283-285 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», ЗУ «Про виконавче провадження», суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА _1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 (сорок) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., який зарахувати до спеціального фонду Державного бюджету України, стягувач - Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021, код ЄДРПОУ 26255795), отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банка отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Строк пред’явлення даної постанови до примусового виконання - протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена, протягом десяти днів з дня винесення, через Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області, до апеляційного суду Кіровоградської області.
Суддя Знам’янського міськрайонного суду Проценко О.М.