open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/59195/16-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., при секретарі Войтюк О.С., за участі слідчого групи слідчих Лало В.В., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання про тимчасовий доступ до документів та їх вилучення, -

В С Т А Н О В И В:

29.11.2016 року у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Карабаня В.М. надійшло клопотання сторони кримінального провадження - слідчого Лало В.В., погоджене прокурором Савровим Р.В., про тимчасовий доступ до документів та їх вилучення.

Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

У судовому засіданні слідчий просив задовольнити клопотання, зазначаючи наступне.

Другим слідчим відділом управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва провадиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42014100000000932 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.07.2014 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України та ч. 5 ст. 191 КК України.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що розпорядженням Кабінету Міністрів України №1119 р. від 23.10.1999 прийнято пропозицію Київської міської ради про передачу пакета акцій у розмірі 12,73% статутного фонду АК «Київенерго» з державної власності у власність територіальної громади м. Києва.

За рішенням Київради у 2004 році зазначений пакет АК «Київенерго», разом з пакетами акцій ВАТ «Київгаз» (60%) та ВАТ «Київводоканал» (67%), з метою створення єдиного комплексу з постачання енергоресурсів, води та водовідведення в місті Києві, передано до статутного фонду ЗАТ «Компанія Київенергохолдінг».

Вартість пакету акцій ПАТ «Київенерго» внесених до статутного фонду товариства склала 77,5 млн. грн.

У подальшому в 2007 році зазначений пакет акцій передано головою правління ЗАТ «Компанія Київенергохолдинг» ОСОБА_1 на підставі Статуту товариства до ТОВ «Київські енергосистеми» в рахунок збільшення його статутного капіталу.

Зазначене підтверджується протоколом №2 Загальних Зборів Учасників ТОВ «Київські енергосистеми» від 14.05.2007.

Пунктом 2.1 Статуту ЗАТ «Компанія Київенергохолдинг» передбачено, що товариство створюється з метою створення дієвої системи ефективного управління корпоративними правами, якими володіє товариство та отримання прибутку на вкладений капітал з метою задоволення потреб акціонерів.

Відповідно до п. 8.3 Статуту товариства передбачено, що органом, який уповноважений затверджувати, погоджувати рішення про укладання договорів (угод, правочинів) про відчуження майна товариства та списання з балансу товариства активів, що вносились на формування статутного фонду, є Наглядова рада товариства, яка також визначає та затверджує кандидатури уповноважених представників товариства на загальних зборах ВАТ «Київенерго», ВАТ «Київгаз» та ВАТ «Київводоканал», визначає та затверджує завдання на голосування для уповноважених представників товариства на загальних зборах акціонерів АК «Київенерго», ВАТ «Київодоканал» та ВАТ «Київаз» тощо.

У 2007 року пакет акцій ПАТ «Київенерго» в розмірі 12,73 % передано на користь нерезидента - Компанію з обмеженою відповідальністю «Флумінеа Лімітед».

В подальшому у період з 2007 по 2012 рік зазначений 12,73% пакет акцій ПАТ «Київенерго» шляхом неодноразових відчужень, у тому числі за участю підприємств, установ, організацій нерезидентів, передано до групи компаній ДТЕК (ТОВ «ДТЕК» та DTEK Holdings Limited).

Таким чином, службовими особами ПрАТ «Компанія Київенергохолдінг» пакет акцій ПАТ «Київенерго» безоплатно відчужено з власності територіальної громади міста завдавши таким чином збитків на 250 млн. грн.

Крім того, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що ПАТ «Київенерго» ЄДРПОУ 00131305 належать розрахункові рахунки №№ 26001000212567, 26004000112567, 26008000312567 які відкриті в ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" МФО 300670.

З огляду на викладене, з метою повного, всебічного і об'єктивного розслідування у розумні строки, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів та можливість їх вилучення (здійснення виїмки), а саме документів, які мають банківську таємницю та відображають рух грошових коштів по банківських рахунках ПАТ «Київенерго» ЄДРПОУ 00131305, які відкриті в ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" МФО 300670.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Документи, які перебувають у ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" містять банківську таємницю та конфіденційну інформацію, в тому числі комерційну та персональні дані особи, але самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Приймаючи до уваги вищевикладене, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, а також враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому в ОВС другого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури міста Києва Лало В.В., слідчим слідчої групи та прокурорам групи прокурорів прокуратури міста Києва у кримінальному провадженні №42014100000000932 від 23.07.2014, а також, за їх дорученням, оперативним співробітникам УЗЕ в м. Києві ДЗЕ НП України та ГУ СБУ в місті Києві та Київській області на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки) в копіях, які містять банківську таємницю та знаходяться в ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" МФО 300670 за рахунками №№ 26001000212567, 26004000112567, 26008000312567, які належать ПАТ «Київенерго» ЄДРПОУ 00131305, а саме:

-документів, що відображають відкриття, розпорядження за вказаними рахунками, заяви на відкриття рахунків, картки із зразками підписів і відбитків печатки, документи, що підтверджують отримання електронного ключа до рахунку (при використанні системи «Клієнт-Банк»), договору на розрахунково-касове обслуговування тощо;

-платіжні документи, на підставі яких здійснювалися зарахування та списання коштів з вказаних рахунків, в т. ч. документів на отримання готівкових грошових коштів (чеки, квитанції, видаткові ордери, договори тощо);

-відомості (реєстр) про рух грошових коштів за вказаними рахунками з моменту відкриття рахунку до моменту пред'явлення ухвали із зазначенням найменування одержувачів і платників коштів, коду ЄДРПОУ, розрахункового рахунку, суми призначення платежу на паперовому та магнітному носіях (електронний вигляд), первинних платіжних та інших документів, які повною мірою відображають проведення операцій;

- наявних матеріалів фото, відео фіксації осіб, які здійснювали фінансові операції по вищезазначеним ;

- рахункам (зняття коштів, отримання виписок, надання документів тощо), як у банку, так і через банкомати.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.М. Карабань

Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник № 1 - у матеріалах судового провадження №757/59195/16-к; примірник № 2 та завірену копію ухвали надано слідчому Лало В.В.

Слідчий суддя В.М. Карабань

Джерело: ЄДРСР 63490733
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку