Провадження №2/442/2211/2016
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 грудня 2016 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
в складі: головуючого – судді: Коваля Р.Г.
при секретарі: Бучок М.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилається на те, що 25 липня 1987 року уклав шлюб з відповідачем, який був зареєстрований виконавчим комітетом Стебницької міської ради Львівської області, актовий запис №85.
В підтвердження своїх позовних вимог покликається на те, що від даного шлюбу у них народилося двоє дітей: 19.02.1988 року ОСОБА_3»яна Володимирівна та 06.10.1999 року ОСОБА_4.
Близько чотирьох років не проживають однією сім»єю. Спільне життя у них не склалося, виникали сварки та скандали. В результаті він втратив до відповідача почуття любові та поваги.
На даний час кожен з них живе своїм життям та своїми інтересами. Примирення між ними неможливе.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги, посилаючись на підстави, викладені в позовній заяві. Просив суд розірвати шлюб.
Відповідач ОСОБА_2 заперечила щодо задоволення позовних вимог. Вказала, що бажає зберегти сім»ю, оскільки у них є двоє доньок, одна з яких неповнолітня. Дітям потрібна повноцінна сім»я, а відтак вважає, що їхній шлюб ще можливо зберегти.
Заслухавши думку сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що сім'я «Кирчей» остаточно розпалась і зберегти її неможливо. Позивач втратив почуття любові та поваги до своєї дружини, на даний час не підтримують шлюбних відносин, проживають окремо, не ведуть спільного господарства, подальше збереження шлюбу суперечило б інтересам позивача.
Відповідно до ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Частиною 3 ст. 105 СК України передбачено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 110 СК України право на пред'явлення позову про розірвання шлюбу позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до статті 112 СК України суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.
За таких обставин суд вважає, що позивачем надано суду доказів, які свідчать про те, що їх із відповідачем подружнє життя та збереження шлюбу є неможливим. Відтак, позов є підставним та підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 57-60, 88, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який зареєстрований у Виконавчому комітеті Стебницької міської ради Львівської області 25.07.1987 року, актовий запис № 85.
Після розірвання шлюбу за сторонами залишити прізвище - ОСОБА_2 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення або десяти днів з дня отримання копії цього рішення особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час його проголошення.
Суддя: Р.Г. Коваль