open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 404/6545/16-ц

Номер провадження 2-о/404/318/16

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2016 року Кіровський районний суд м. Кіровограда

у складі: головуючого-судді Павелко І.Л.

при секретарі Кулакевич І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за заявою ОСОБА_1 заінтересована особа: Виконавчий Комітет Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області про встановлення факту родинних відносин, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин. Просить встановити факт родинних відносин, між заявником ОСОБА_1 та його матір'ю ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Обґрунтовує свої вимоги тим що, ІНФОРМАЦІЯ_3 померла його рідна мати ОСОБА_2. Свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1, видане Виконавчим Комітетом Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області від 27.05.2016 року. Після смерті його матері - ОСОБА_2 відкрилася спадщина. Спадкоємцями по закону є його батько - ОСОБА_3, сестра - ОСОБА_4 та заявник - ОСОБА_1.

Батько та сестра заявника звернулися до Обознівської Сільскої Ради Кіровоградського району Кіровоградській області та подали і підписали заяви про відмову від прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2.

Заявником була подана заява про прийняття спадщини за законом, на спадкове майно після смерті матері ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_3 від 9 липня 2015 року, яка зареєстрована у книзі обліку і реєстрації спадкових справ 4 липня 2016 року за №275 Кіровоградської районної державної нотаріальної контори (спадкова справа № 104/2016 від 4 липня 2016 року).

На його заяву від 4 липня 2016 року, виконуючий обов'язки завідувача Кіровоградської районної державної нотаріальної контори державним нотаріусом Биковим С.Є. було повідомлено, що для здійснення спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_3 та зазначення у свідоцтві про право на спадщину ступеня споріднення, йому необхідно в судовому порядку встановити факт, що він є сином ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3. Тому рекомендовано згідно ст. 16 Цивільного кодексу України, звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Встановлення факту необхідно для отримання спадщини після смерті його матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3.

Заявник в судовому засіданні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в заяві.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився. Надав заяву про слухання справи за його відсутності.

Заслухавши пояснення заявника, вивчивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню в повному обсязі.

Так, згідно ст. 256 ч.1 п.1 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Глава 6 ЦПК, а також постанова Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 року №5 (із змінами, внесеними постановою від 25.05.1998 року №15) «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» розкриває зміст судової діяльності з розгляду справ даної категорії. Факти, що мають юридичний характер це факти, з якими закон повязує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Факт родинних відносин між фізичними особами (п.1 ч.1 ст. 256 ЦПК) встановлюється в судовому порядку, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.

З наданого для оформлення спадщини свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого Виконавчим комітетом Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області 27.05.2016 року, вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2.

Згідно наданої посвідки серія НОМЕР_2 від 12.04.1940 року вказано імя матері заявника «ОСОБА_2». Батьки (Родители) -Батько (Отец)- «ОСОБА_5».

Згідно наданого свідоцтва, серії НОМЕР_3, виданого 31.05 1963 року Лелеківською селищною радою Кіровоградського району Кіровоградської

області про одруження на російській мові: «ОСОБА_2» ІНФОРМАЦІЯ_1 змінює прізвище на «ОСОБА_2».

Згідно наданого свідоцтва серії НОМЕР_4, виданого 06.08.1973 року Обознівським сіль/ЗАГС Кіровоградського району Кіровоградської області про народження заявника українською мовою в графі мати вказано: «ОСОБА_2».

В наданій копії паспорту, серії НОМЕР_5, виданому 11 грудня 1997 року Кіровоградським РВ УМВС України в Кіровоградській області від 11 грудня 1997, матір заявника записана, як ОСОБА_2.

Крім того, копія трудової книжки матері заявника підтверджує факт родинних відносни між заявником та померлою ОСОБА_2, оскільки оформлена російською мовою саме на «ОСОБА_2».

Суд вважає, що наданими суду поясненнями заявника, письмовими доказами підтверджується, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 є рідною матір'ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.

За таких умов суд приходить висновку, що необхідно встановити факт родинних відносин заявника, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 є рідною матір'ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.

За таких обставин подана заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 213-215, 256 -259, 294 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа Виконавчий Комітет Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області про встановлення факту родинних відносин задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 є рідним сином ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Судові витрати вважати по фактично понесеним стороною заявника.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Кіровського І. Л. Павелко

районного суду

м.Кіровограда

Джерело: ЄДРСР 63113202
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку