open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

У Х В А Л А

26.10.2016

Справа

№607/12032/16-ц

Суддя

Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М. розглянувши заяву ОСОБА_1, заінтересована особа – Тернопільський міський відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, про встановлення факту, що має юридичне значення,

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 подала до суду заяву про встановлення факту належності свідоцтва про народження Серії ЯЄ № 671054, виданого на ім’я «Бутинська Анна Іванівна» Микулинецьким ЗАГС Тернопільської області, актовий запис № 11 від 11 липня 1956 року – ОСОБА_1 (Бутинській до одруження) ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженці ІНФОРМАЦІЯ_2 теребовлянського району Тернопільської області.

Відповідно до ст. 258 ЦПК України у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Як роз’яснив Пленум Верховного Суду України у п. 3 Постанови № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо змісту такої заяви, передбаченим ЦПК України. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків.

За своїм змістом заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам п. 2 ч. 1 ст. 258 ЦПК України, оскільки в заяві не зазначені причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт, та до заяви не долучено довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів.

Також, всупереч п. 2 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, у заяві не зазначено місцезнаходження заінтересованої особи - Тернопільського міський відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області.

Таким чином заявнику ОСОБА_1 слід виправити зазначені недоліки позовної заяви, а саме:

1)зазначити причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують факт;

2)зазначити місцезнаходження заінтересованої особи.

Зважаючи на характер та обсяг виявлених недоліків заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, строк на їх усунення доцільно визначити терміном п'ять днів із дня отримання копії ухвали.

Разом з тим, суд звертає увагу на те, що згідно листа Верховного Суду України від 01 січня 2012 року «Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення», факти щодо належності особі свідоцтв, які видаються органами реєстрації актів цивільного стану не можуть бути встановлені в судовому порядку.

Враховуючи наведене та керуючись ст.121, 258 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа – Тернопільський міський відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, про встановлення факту, що має юридичне значення залишити без руху і надати заявнику строк для усунення виявлених недоліків терміном п’ять днів із дня отримання копії ухвали.

У випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя

ОСОБА

_3

Джерело: ЄДРСР 62289918
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку