open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 333/5702/16-к

Провадження №1-кс/333/801/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2016 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Коммунарського районного суду м.Запоріжжя Наумова І.Й., при секретарі Кунець В.В., за участю слідчого Чухрій А.А., прокурора Кнут Ю.О., розглянувши у судовому засіданні, у залі Комунарського районного суду м.Запоріжжя, клопотання слідчого Комунарського відділення поліції Дніпровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_1, погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури №2 ОСОБА_2, про дозвіл на затримання підозрюваного з метою приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні №12014080040004964 від 08 грудня 2014 року, та додані до нього матеріали відносно:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 вогні, Дарбентського р-ну., Дагестан, дагестанця, громадянина України, маючого середню спеціальну освіту, неодруженого, працюючого ФОП «ОСОБА_3Г.», зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,  постійно проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.187 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

24.10.2016 року слідчий Комунарського відділення поліції Дніпровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеним клопотанням.

Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 03 грудня 2014 року, приблизно о 16 годині 00 хвилин, ОСОБА_3, маючи намір на напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя і здоров'я потерпілого, знаходячись на передньому пасажирському сидінні легкового автомобіля «Daewoo Lanos» з державним реєстраційним знаком АЕ 0711 ЕК, що стояв на зупинці громадського транспорту «На вимогу» навпроти будинку № 16 по вулиці Автозаводській в м. Запоріжжі, діючи за попередньою змовою з невстановленою досудовим слідством особою, з корисливого мотиву, погрожуючи потерпілому ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 предметом зовні схожим на пістолет, з погрозою застосування насильства, яке виразилось у висловлюванні погроз фізичної розправи в адресу потерпілого та членів його родини, скоїв напад на останнього, в ході якого, невстановлена особа, сидячи на задньому пасажирському сидінні вказаного автомобіля шляхом придушування удавкою довела потерпілого до непритомного стану, після чого ОСОБА_3 відкрито заволодів належними потерпілому грошовими коштами у розмірі 500000 гривень. В подальшому ОСОБА_3 та невстановлена досудовим слідством особа з місця вчинення кримінального правопорушення зникли, завдавши при цьому своїми діями потерпілому ОСОБА_4 матеріальних збитків на суму 500000 гривень. Умисні дії ОСОБА_3. кваліфіковані за ч. 4 ст. 187 КК України, а саме: як напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя і здоров’я особи, яка зазнала нападу (розбій), вчинений особою, яка раніше вчиняла розбій.

Вина ОСОБА_3 у скоєнні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України в повній мірі підтверджується зібраними в ході досудового розслідування матеріалами кримінального провадження.

25.02.2015 року з метою подальшого притягнення до кримінальної відповідальності було складено повідомлення про підозру ОСОБА_3, яке було погоджене з прокурором прокуратури Комунарського району м. Запоріжжя ОСОБА_5 В цей же день ОСОБА_3 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст.187 КК України.

Повідомлення про підозру ОСОБА_3 було здійснено у приміщенні міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя, де останній станом на 25.02.2015 року проходив стаціонарне лікування.

Згідно довідки виданої КУ МКЛ ШМД м. Запоріжжя ОСОБА_6, знаходився на стаціонарному лікуванні у відділенні 3-ї хірургії з діагнозом гострий панкреатит з 24.02.2015 року. Довідка була видана 25.02.2015 року, тобто в день повідомлення останньому про підозру.

13.03.2015 року допитаний в якості свідка ОСОБА_7, лікар-хірург КУ МКЛ ШМД, котрий пояснив, що ОСОБА_3 був госпіталізований до 3-го хірургічного відділення 24.02.2015 року у зв’язку зі скаргами на стан здоров’я. В ході проведення ранкового огляду ОСОБА_3 звернувся до ОСОБА_7 з проханням про видачу йому довідки про перебуванні на стаціонарному лікуванні. Після видачі вказаної довідки ОСОБА_3, останній 25.02.2015 року самовільно залишив лікувальну установу у зв’язку з чим був виписаний у зв’язку з порушенням режиму 27.02.2015 року.

На теперішній час ОСОБА_3 на телефонні дзвінки не відповідає. Захисник підозрюваного – адвокат ОСОБА_8 інформаціє про теперішнє місцезнаходження підзахисного не володіє та зв’язку з ним не має.

Таким чином, на теперішній час у досудового слідства є усі вагомі підстави вважати, що ОСОБА_3, усвідомлюючи ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення переховується від органів досудового слідства, тим самим перешкоджаючи його повності, всесторонності та об’єктивності.

Таким чином, cлідство приходить до висновку, що для забезпечення належної явки підозрюваного ОСОБА_3 в слідчі органи і суд, можливості виконання у відношенні нього процесуальних рішень, необхідно обрати йому як запобіжний захід – тримання під вартою з наступних підстав. ОСОБА_3 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 187 КК України, що відноситься до категорії особливо тяжких злочинів, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна. Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_4 пояснив, що в його адресу з боку близьких родичів підозрюваного ОСОБА_3 надходили неодноразові погрози його життю і здоров'ю, а також членів родини ОСОБА_4, у зв'язку з чим у потерпілого виникли реальні підстави побоюватись за свою безпеку в разі обрання підозрюваному ОСОБА_3 запобіжного заходу не пов'язаного з позбавленням волі.

Усвідомлюючи ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення та невідворотності покарання за його вчинення, особу підозрюваного, існують ризики, що підозрюваний ОСОБА_3, може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, з метою уникнення від кримінальної відповідальності. Крім того ОСОБА_3, скориставшись безконтрольністю в разі обрання йому більш м’якого запобіжного заходу може вчинити інше подібне кримінальне правопорушення.

ОСОБА_3 на теперішній час переховується від органів досудового розслідування, через що його місцезнаходження не відоме, крім того, забезпечити його явку до суду без здійснення приводу неможливо, слідчий просить задовольнити клопотання та надати дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_3 з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У судовому засіданні слідчий підтримав своє клопотання у повному обсязі та послався на обставини, які у ньому викладені, а також зазначив, що у клопотанні про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою перелічені достатні підстави для обрання ОСОБА_3 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Заслухавши думку прокурора, який підтримав дане клопотання слідчого, дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя доходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання та надати дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_3 з метою приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу.

Клопотання слідчого, погоджене з прокурором, оформлене відповідно до вимог ст.188 Кримінального процесуального кодексу України. До матеріалів клопотання додані копії документів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження.

Разом із зазначеним клопотанням у відповідності до вимог п.1 ч.2 ст.188 КПК України до суду надійшло клопотання слідчого, погоджене із прокурором, та додані до нього матеріали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні №12014080040004964 від 08 грудня 2014 р. відносно ОСОБА_3, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.187 КК України.

Судом встановлено, що 08 грудня 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінального правопорушення за ч.4 ст.187 КК України (кримінальне провадження №12014080040004964).

Вина ОСОБА_3Г у вчиненні вказаного кримінального правопорушення підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами.

25.02.2015 року ОСОБА_3 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.187 КК України. Повідомлення про підозру ОСОБА_3 було здійснено у приміщенні міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя, де останній станом на 25.02.2015 року проходив стаціонарне лікування.

На теперішній час ОСОБА_3 на телефонні дзвінки не відповідає. Захисник підозрюваного – адвокат ОСОБА_8 інформаціє про теперішнє місцезнаходження підзахисного не володіє та зв’язку з ним не має.      

Таким чином, на теперішній час у слідства є усі вагомі підстави вважати, що ОСОБА_3, усвідомлюючи ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення переховується від органів досудового слідства, тим самим перешкоджаючи його повності, всесторонності та об’єктивності. 

Згідно вимогам п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, під час проведення досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме підозрюваний ОСОБА_3 може переховуватись від органів досудового розслідування або суду (на даний час підозрюваний за місцем реєстрації не мешкає, проживав на орендованій квартирі); незаконно впливати на потерпілого, свідків, у цьому ж кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення

Таким чином, враховуючи, що матеріали кримінального провадження, додані до клопотання слідчого повністю підтверджують доводи, викладені слідчим у судовому засіданні, суд вважає, за необхідне надати дозвіл слідчому затримати підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6 з метою його приводу для участі в розгляді клопотання слідчого щодо нього про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Керуючись ст.ст. 188, 189, 190 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Комунарського відділення поліції Дніпровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_1, погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури №2 ОСОБА_2, про надання дозволу на затримання підозрюваного ОСОБА_3. з метою приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні №12014080040004964 від 08 грудня 2014 року – задовольнити повністю.

Надати дозвіл слідчому Комунарського відділення поліції Дніпровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_1А (адреса: м.Запоріжжя, вул.Космічна, буд.40) або іншому слідчому, який здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №12014080040004964 від 08 грудня 2014 р., на затримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, з метою приводу останнього для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Ухвала діє до 22 листопада 2016 року (включно).

Копію ухвали направити слідчому Комунарського відділення поліції Дніпровського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_1 - для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя І.Й. Наумова

Джерело: ЄДРСР 62279100
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку