open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № < 2а-6472/11/1609

10.10.2011

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2011 року Суддя Київського районного суду м. Полтави Яковенко Н.Л., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної в місті Полтаві ради про перерахунок коштів,-

В С Т А Н О В И В:

В серпні 2011 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної в місті Полтаві ради про перерахування коштів.

В поданій до суду позовній заяві посилався на те, що є учасником ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС 2 категорії. Вважає, що відповідно до ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”має право як громадян, що постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесений до 2 категорії, на одержання щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. Протягом 2011 року таку допомогу було виплачено в розмірі 100 грн.

В позовній заяві просив суд визнати бездіяльність відповідача та зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Київської районної в місті Полтаві ради здійснити перерахунок, нарахувати та виплатити допомогу на оздоровлення в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Суддя, розглянувши справу в порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені позивачем обставини, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії згідно посвідчення серії А № 096673.

Частиною 1 статті 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначені основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.

Також судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 відповідачем на виконання вимог ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”було виплачено щорічну допомогу на оздоровлення в 2011 році в розмірі 100 грн. згідно рішення від 11 травня 2011 року.

Допомога позивачу виплачена в розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 562 від 12 липня 2005 року “Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у редакції  Закону України від 06.06.96 р. N 230/96-ВР, щорічна допомога на оздоровлення виплачується в таких розмірах: учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії - п'ять мінімальних заробітних плат, інвалідам 3 групи –в розмірі розміру чотирьох мінімальних заробітних плат.

Встановивши дані обставини, суд приходить до висновку, що станом на час виплати позивачу зазначеної допомоги в 2011 році позивач мав би застосовувати норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та здійснювати виплату в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат.

Дію абзацу четвертого частини четвертої статті 48 зупинено на 2006 рік в частині виплати компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати згідно із Законом України від 20.12.2005 р. N 3235-IV та зупинено на 2007 рік в частині виплати компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати згідно із Законом України від 19.12.2006 р. N 489-V.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008, такі зміни, внесені підпунктом 11 пункту 28 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N 107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Тому суд приходить до висновку, що з 22.05.2008 року (часу ухвалення рішення Конституційного суду України) відповідачі мали застосовувати норми ч. 4 ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у редакції  Закону України від 06.06.96 р. N 230/96-ВР, щодо розміру виплат щорічної допомога на оздоровлення виходячи з мінімальних заробітних плат.

За таких обставин суд приходить до висновку, що призначення та виплата позивачу в 2011 році щорічної допомоги на оздоровлення в сумі 100 грн. є таким, що здійснене з порушенням вимог ст. 48 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”в частині не виплати такої допомоги в розмірі виходячи з розміру п’яти мінімальних заробітних плат.

Тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Суд вважає за необхідне визнати неправомірними дії та відмови Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в місті Полтаві ради у здійсненні перерахунку та виплаті позивачу щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік в розмірах, що передбачені ст. 48 закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Також необхідно зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в місті Полтаві ради зробити перерахунок, донарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до ст. 48 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”за 2011 рік з розмірі п’яти мінімальних заробітних плат та провести відповідні виплати з урахуванням поведених виплат.

Керуючись ст.ст. 11, 64 Конституції України, ст.ст. 45, 50, 54, 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст. ст. 7, 8,9, 10, 11, 71, 159,160 –163, 183 2 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати неправомірними дії та відмови Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в місті Полтаві ради у здійсненні перерахунку та виплаті ОСОБА_1 щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік в розмірах, що передбачені ст. 48 закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в місті Полтаві ради зробити перерахунки, донарахувати та виплатити ОСОБА_1 суму щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до ст. 48 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”за 2011 рік з розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, та провести відповідні виплати з урахуванням проведених виплат.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Київського районного

суду м. Полтави Н.Л.Яковенко

Джерело: ЄДРСР 59286949
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку