open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 487/9463/15-ц

Провадження № 2/487/635/16

РІШЕННЯ

Іменем України

04.04.2016 року Заводський районний суд м. Миколаєва в складі головуючого - судді Андрощука В.В., при секретарі - Забродській Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради, третя особа ОСОБА_2 про поновлення батьківських прав, -

В С Т А Н О В И В:

28.12.2015 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Служби у справах дітей адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради про поновлення батьківських прав.

В обґрунтування позовних вимог зазначала, що Рішенням Заводського районного суду м. Миколаєва від 29.09.2011 року вона була позбавлена батьківських прав відносно свого сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням Виконавчого комітету ММР опікуном неповнолітнього ОСОБА_3 була призначена ОСОБА_2 З часу позбавлення батьківських прав вона змінила свою поведінку та ставлення до дитини. Пройшла психологічну реабілітацію, вийшла заміж, працює, отримує заробітну плату, з сином постійно спілкується, приймає участь у його вихованні та утриманні. Посилаючись на викладене, просила суд поновити її в батьківських правах відносно сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, надала суду заяву з проханням розглянути справу у її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник Служби у справах дітей адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради в судове засідання не з'явилась. Надала суду заяву з проханням розглянути справу у її відсутності, не заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1

Дослідивши письмові матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч.3 ст.51 Конституції України сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Відповідно до ч.2 ст.3 СК України дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

Частиною 1 статті 12 Закону України "Про охорону дитинства" встановлено, що виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народився ОСОБА_3 (актовий запис №148), матір'ю якого є ОСОБА_4, батьком ОСОБА_5.

29.09.2011 року Заводським районним судом м. Миколаєва винесено заочне рішення по справі за позовом Органу опіки та піклування виконавчого комітету ММР в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про позбавлення батьківських прав.

Зазначеним рішенням ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, позбавлено батьківських прав відносно дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішенням Виконавчого комітету ММР №1265 від 21.12.2011 року, ОСОБА_2 призначено опікуном над ОСОБА_3.

Відповідно до ст.169 СК України мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і постановляє рішення відповідно до інтересів дитини. При вирішенні справи про поновлення батьківських прав одного з батьків суд бере до уваги думку другого з батьків, інших осіб, з ким проживає дитина. Рішення суду про поновлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Відповідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" встановлено, що статтею 169 СК особам, позбавленим батьківських прав, надано право звернутися до суду з позовом про їх поновлення. Розглядаючи такі справи, суди зобов'язані перевіряти, наскільки змінилися поведінка особи та обставини, що були підставою для позбавлення її батьківських прав. При вирішенні питання про поновлення батьківських прав одного з батьків, суд бере до уваги думку другого з них та інших осіб, з яким проживає дитина, враховує її інтереси, а також думку дитини, якщо вона її може висловити.

Під час розгляду справи встановлено, що поведінка ОСОБА_1, як особи, позбавленої батьківських прав, змінилась. Нею усунуті обставини, що були підставою для позбавлення її батьківських прав.

Відповідно характеристики с місця роботи, ОСОБА_4 з 09.02.2015 року є працівником ФОП ОСОБА_6 на посаді помічника повара. За час роботи проявила себе як працелюбна і відповідальна співробітниця. Має високу працездатність. Трудову дисципліну ніколи не порушувала.

Відповідно довідки-характеристики з місця проживання від 21.10.2015 року ОСОБА_4 зарекомендувала себе з позитивної сторони.

Відповідно довідки ВБО «Преображение Украины» від 20.12.2014 року, ОСОБА_4 проходила курс реабілітації у філіалі зазначеного центру м. Харкова з 20.08.2011 року по 20.12.2014 рік.

09.08.2014 року ОСОБА_4 зареєструвала шлюб з ОСОБА_7

Крім того судом встановлено, що ОСОБА_4 змінила своє ставлення до виконання батьківських обов'язків.

На підтвердження можливості поновлення батьківських прав ОСОБА_1, виконавчим комітетом ММР надано висновок від 04.02.2016 про доцільність поновлення ОСОБА_1 батьківських прав по відношенню до дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3.

Відповідно до ст.151 ч.1 СК України батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.

Враховуючи викладене, те, що позивачка змінили свою поведінку, спосіб життя в кращу сторону, створила належні умови для проживання та виховання свого малолітнього сина, змінила ставлення до своїх батьківських обов'язків, суд вважає необхідним задовольнити позов та поновити батьківські права ОСОБА_1 стосовно малолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3.

Керуючись ст.ст.6,10,11,60,79,88,209-212,215,218 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Служби у справах дітей адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради, третя особа ОСОБА_2 про поновлення батьківських прав задовольнити.

Поновити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 у батьківських правах по відношенню до сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення набирає законної сили через 10 днів з дня його проголошення.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Миколаївської області через Заводський районний суд м. Миколаєва в порядку, передбаченому ст.ст.294-296 ЦПК України.

СУДДЯ: В.В. АНДРОЩУК

Джерело: ЄДРСР 57361934
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку