open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 750/2259/16-ц

Провадження № 2-о/750/57/16

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 квітня 2016 року

м. Чернігів

Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:

головуючого - судді Рахманкулової І.П.,

із секретарем - Разумейко К.М.,

за участю заявника ОСОБА_1,

представника заявника ОСОБА_2,

представника заінтересованої особи ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення,

заінтересовані особи: Перша чернігівська державна нотаріальна контора, Чернігівська міська рада,

в с т а н о в и в :

09 березня 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить встановити факт її постійного проживання разом з чоловіком - ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1.

Встановлення даного факту необхідно заявнику для оформлення спадщини після смерті чоловіка - ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Заявник та її представник у судовому засіданні заявлені вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи - Чернігівської міської ради у судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечувала.

Представник заінтересованої особи - Першої чернігівської державної нотаріальної контори у судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд заяви без його участі.

Заслухавши пояснення заявника, її представника, представника заінтересованої особи, допитавши свідків та дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а/с 4).

Згідно копії свідоцтва про одруження ОСОБА_1 та ОСОБА_4 перебували у шлюбі з 10 листопада 1978 року (а/с 5).

Після смерті чоловіка заявника залишилося спадкове майно у вигляді автомобіля ВАЗ 21063, 1987 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1.

Як пояснила в судовому засіданні заявник, весь час перебування в шлюбі та на час відкриття спадщини вона постійно проживала разом з чоловіком у квартирі АДРЕСА_1, проте зареєстрованою була за адресою: АДРЕСА_3.

З довідки про отримання допомоги, виданої Управлінням праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради 02 березня 2016 року № 608285 вбачається, що ОСОБА_1 з 22.05.2006 року по 18.09.2013 року отримувала допомогу за надання соціальних послуг інваліду першої групи ОСОБА_4 (а/с 7).

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 суду показали, що заявник постійно проживала на час відкриття спадщини із своїм чоловіком ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 та доглядала за ним, так як він за станом здоров'я потребував постійної сторонньої допомоги .

Згідно ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Пленум Верховного Суду України у п. 1 своєї постанови «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31 березня 1995 року № 5 звертає увагу судів на те, що відповідно до статей 255, 271 Цивільного процесуального Кодексу України в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.

Заявником доведено, що вона постійно проживала з ОСОБА_4 на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1.

Встановлення даного факту необхідно заявнику для оформлення спадщини, вимоги не містять в собі спору про право, а тому суд вважає за можливе заяву задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 208-209, 292, 256, 294 ЦПК України, суд,-

в и р і ш и в:

заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 постійно проживала зі своїм чоловіком - ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернігівської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 57059759
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку