open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 493/352/16-п

Провадження № 3/493/131/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.03.2016 року м. Балта, Одеська область

Суддя Балтського районного суду Одеської області Тітова Т.П., розглянувши матеріали, що надійшли від Южненського ВП Комінтернівського ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,

- за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 160 ч. 1 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

09.03.2016 року в провадження Балтського районного суду Одеської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, згідно якого ОСОБА_1 по вул. Приморській в м. Южне здійснював торгівлю картоплі у невстановленому місці.

Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:

1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;

2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;

3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;

4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;

5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Згідно зі ст. 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають, серед інших, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 160 КУпАП.

Відповідно до ст. 277 КУпАП справи про адміністративне правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 160 КУпАП розглядаються у триденний строк з дня одержання судом протоколу та інших матеріалів справи.

Відповідно до ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 160 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою.

Згідно ст. 277-2 КУпАП, повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніше як за три доби до дня розгляду справи в суді.

Розгляд справи у відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 160 КУпАП, законом заборонений. Піддати ОСОБА_1 приводу суд не має можливості з огляду на стислий термін розгляду справ даної категорії, передбачений ст. 277 КУпАП.

Таким чином, оскільки явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не була забезпечена належним чином, та матеріали справи не містять даних про її належне та своєчасне сповіщення про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, отже дані вимоги закону не виконані, тому суд не має можливості розглянути дану справу у передбачений законом строк.

Крім того, як вбачається з положень ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 160 КУпАП розглядається за місцем його вчинення.

Посилання Южненського ВП Комінтернівського ВП ГУНП в Одеській області при направленні адміністративного протоколу до Балтського районного суду Одеської області, на пояснення порушника про те, що він просить матеріали про адміністративне правопорушення направити по місцю свого проживання, є безпідставним, оскільки дана частина не відноситься до розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 20.02.2016 року серії ОД № 002925 вбачається, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення в м. Южне Одеської області, то справа про адміністративне правопорушення не підсудна Балтському районному суду Одеської області, а судом за місцем вчинення правопорушення, у зв`язку з чим адміністративна справа про адмінправопорушення за ч. 1 ст. 160 КУпАП відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню.  

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 276, 277, 278 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И Л А :

Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП - повернути до Южненського ВП Комінтернівського ВП ГУНП в Одеській області для належного оформлення та подачі до належного суду.

Постанова оскарженню не підлягає.

С У Д Д Я

Джерело: ЄДРСР 56332811
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку