open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 159/5435/15-ц

Провадження № 2/159/1572/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Ковель 19 листопада 2015 року

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

в складі : головуючого-судді Бондара В.М.

з участю: секретаря Рижко О.М.

позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів у розмірі 900 гривень щомісячно на її утримання. Обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що з відповідачем зареєстрували шлюб 27.09.2014 року та від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Вона не працює, з дитиною проживають окремо від відповідача, який не надає допомоги на утримання дитини і її. Просить стягувати з ОСОБА_2 в її користь аліменти у розмірі 900 гривень щомісячно до досягнення дитиною трьох років.

Позивачка у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просить їх задовольнити повністю з викладених підстав.

Відповідач у судове засідання не з’явився, у телефонному режимі повідомив суд, що позовні вимоги визнає частково, тому просить суд зменшити розмір заявленої суми. Він працює на тимчасових роботах та його дохід складає приблизно чотири тисячі гривень в місяць.

Суд, зважаючи на позицію сторін та дослідивши письмові матеріали справи, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до часткового задоволення.

Судом встановлено, що 27.09.2014 року зареєстровано шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, що стверджується копією свідоцтва про шлюб серії І-БК № 267131. Згідно копії свідоцтва про народження серії І-ЕГ № 207061, виданого 05.12.2014 року ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, стверджується, що його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1. На даний час позивач з дитиною проживає окремо від відповідача, а останній не надає належної допомоги на утримання дитини і неї.

Згідно ч. 2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Частинами 1 та 2 статті 80 СК України передбачено, що аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.

Таким чином, позивач як особа, яка доглядає дитину і не працює вважається такою, що потребує матеріальної допомоги. Відповідач є здоровою і працездатною особою, працює на тимчасових роботах, має можливість надавати допомогу на утримання непрацюючої дружини. При таких обставинах наявні підстави для покладення на відповідача обв'язку по утриманню своєї непрацюючої дружини.

При визначенні розміру аліментів, суд виходив із затвердженого державою на рік прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, а також враховує матеріальне становище відповідача та позивача.

Таким чином, враховуючи викладені обставини, а саме: матеріальне становище сторін, вимоги позивачки та доводи відповідача, суд вважає, що з відповідача слід стягувати на утримання непрацюючої дружини аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 500 гривень щомісячно, починаючи з 20.11.2015 року та продовжуючи до досягнення дитиною трьох років. Зменшення розміру заявлених вимог суд пов’язує з тим, що відповідач повинен сплачувати в користь позивачки одну тисячу гривень на утримання їх спільної дитини.

У відповідності до вимог ст. 367 ЦПК України, рішення підлягає до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.

Згідно вимог ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути в користь держави судовий збір.

На підставі ст. 80, 84, СК України, керуючись ст.ст. 209, 212-215, 367 ЦПК України, С У Д, -

В И Р І Ш И В :

Задовольнити частково позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання своєї дружини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 500 (п’ятсот) гривень з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, починаючи з 20.10.2015 року та продовжуючи до досягнення дитиною трьох років.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави судовий збір у розмірі 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 копійок.

Рішення в частині стягнення з ОСОБА_2 аліментів у межах суми платежу за один місяць, підлягає до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі скарги про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення.

Головуючий:

ОСОБА_5

Джерело: ЄДРСР 53688837
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку