open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

справа № 156/1015/15-ц

Номер провадження: 2/156/328/15

рядок статзвіту 4

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 листопада 2015 року смт. Іваничі

Іваничівський районний суд Волинської області

в складі: головуючого - судді Нєвєрова І.М.

за участю: секретаря Киці Л.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільської ради про визнання права власності на 1/2 частину та на 1/4 частини житлового будинку, -

В С Т А Н О В И В :

До суду звернулися ОСОБА_1 та ОСОБА_2 із позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільської ради про визнання права власності на 1/2 та на 1/4 частини житлового будинку. Свої позовні вимоги мотивують тим, що житловий будинок, який знаходиться в с. Грибовиця по вул. 40-річчя Перемоги, 40 Іваничівського району відносився до суспільної групи колгоспний двір. Членами зазначеного господарства були ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 і кожному із них належало по 1/4 частині будинковолодіння. 1 лютого 2015 року ОСОБА_5 помер. Спадщину після його смерті прийняла позивач ОСОБА_1 вступивши у володіння спадковим майном.

На даний час позивачі виготовили технічний паспорт та іншу документацію на нерухоме майно, однак вони не можуть отримати від Іваничівської державної нотаріальної контори свідоцтво на право власності на 1/2 частину та на 1/4 частину будинку, через відсутність правовстановлюючого документу на нього у спадкодавця. А тому просять постановити рішення, яким визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину, а за ОСОБА_2 на 1/4 частину житлового будинку, що знаходяться в с. Грибовиця по вул. 40-річчя Перемоги, 40 Іваничівського району.

В судове засідання позивачі не з’явилися, однак від них надійшли заяви в яких простять розгляд справи проводити у їхню відсутність, позовні вимоги підтримують повністю та просять позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилася, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи. Клопотань про відкладення розгляду справи від неї не надходило.

Представник відповідача ОСОБА_4 сільської ради в судове засідання не з’явився, однак від нього надійшла заява в якій просить розгляд справи проводити у його відсутність, позовні вимоги визнає повністю, не заперечує щодо визнання за позивачем ОСОБА_1 права власності на 1/2 частину, а за ОСОБА_2 права власності на 1/4 частину житлового будинку, який знаходяться в с. Грибовиця по вул. 40-річчя Перемоги, 40 Іваничівського району Волинської області.

Суд, дослідивши надані докази, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до повного задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що житловий будинок, який знаходиться в с. Грибовиця по вул. 40-річчя Перемоги, 40 Іваничівського району відносився до суспільної групи, колгоспний двір, членами якого згідно довідки ОСОБА_4 сільської ради були ОСОБА_5, ОСОБА_3 та позивачі по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2. Кожному із членів господарства належало по 1/4 частині будинковолодіння.

01 лютого 2015 року ОСОБА_5 помер. Спадщину після його смерті прийняла позивач ОСОБА_1 вступивши у володіння спадковим майном.

За таких обставин, за позивачем ОСОБА_1 необхідно визнати право власності на 1/2 частину, а за ОСОБА_2 на 1/4 частину житлового будинку, який знаходиться у с. Грибовиця по вул. 40-річчя Перемоги, 40 Іваничівського району.

Керуючись ст. ст. 6, 8, 10, 11, 60, 212 - 215 ЦПК України, ст. 392 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину житлового будинку, що розташований в с. Грибовиця по вул. 40-річчя Перемоги, 40 Іваничівського району Волинської області.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/4 частину житлового будинку, що розташований в с. Грибовиця по вул. 40-річчя Перемоги, 40 Іваничівського району Волинської області.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя І. М. Нєвєров

Джерело: ЄДРСР 53688629
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку