open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Єдиний унікальний номер 263/2340/14-ц

Номер провадження 22-ц/775/1196/2015(м)

Головуючий в 1 інстанції Ковтуненко В.О.

Доповідач: Зайцева С.А.

Категорія 2

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

19 листопада 2015 року м. Маріуполь

Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області Зайцева С.А., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 21 березня 2014 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Об'єднання співвласників житлового будинку «Орбита» про визнання права власності на квартиру ,-

в с т а н о в и л а :

Рішенням Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 21 березня 2014 року позовну заяву ОСОБА_2 до Об'єднання співвласників житлового будинку «Орбита» про визнання права власності на квартиру - задоволено.

Не погоджуючись з рішенням суду ОСОБА_1 як особа, що не брала участі у справі, в порядку ст. 292 ЦПК України, подала апеляційну скаргу та заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, які разом з матеріалами справи надійшли до апеляційного суду Донецької області.

Апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом апеляційної інстанції виходячи з наступного.

Згідно ч. 1 ст. 294 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засідання під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

В матеріалах справи відсутні відомості про отримання копії рішення суду. Апелянт порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення, але не надає докази, що підтверджують отримання копії рішення суду першої інстанції.

Тобто, апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Також, апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 2 ст. 297 ЦПК України, а саме: апелянтом, при поданні апеляційної скарги не в повному обсязі сплачено судовий збір, передбачений Законом України «Про судовий збір» № 3674 - VI від 08 липня 2011 року зі змінами та доповненнями № 484 - VIII від 22 травня 2015 року та № 629 - VIII від 16 липня 2015 року (далі - Закон).

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами сплачується судовий збір в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» на 01 січня 2015 року установлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі складає 1218 гр.

Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

До апеляційної скарги апелянтом ОСОБА_1 надано оригінал квитанції про сплату суми судового збору у розмірі 236 грн. 50 коп.(а.с.15) Виходячи з наведеного апелянту пропонується доплатити судовий збір у сумі 299 грн. 42 коп. на розрахунковий рахунок 31212206780015, код класифікації доходів бюджету 22030001 "Судовий збір (Державна судова адміністрація України 050)" (ознака 80), МФО 834016 , Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, ЄДРПОУ - 37868870, отримувач - Артемівське УК/м. Артемівськ/22030001 . В розділі «призначення платежу» зазначити - Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь) (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02891428 (суду, де розглядається справа).

У відповідності із ч.2 ст. 297 ЦПК України при вказаних недоліках апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом апеляційної інстанції і підлягає залишенню без руху для усунення недоліків, а саме:

- надання доказів, що підтверджують отримання копії рішення суду першої інстанції;

- проведення доплати судового збору з наданням відповідного документа, що підтверджує сплату.

Якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк заявник виконає вказану вимогу, апеляційна скарга буде вважатися поданою в день її первісного подання. Інакше буде вирішуватись питання про визнання її неподаною і повернення заявнику.

Керуючись п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 121, 297 ЦПК України,

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 21 березня 2014 року - залишити без руху.

Надати вказаному апелянту строк для усунення недоліків апеляційної скарги - п'ять днів з моменту отримання ухвали.

Роз'яснити апелянту, що у разі невиконання зазначених вище вимог у зазначений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною і повернута.

Суддя апеляційного суду С.А. Зайцева

Донецької області

Джерело: ЄДРСР 53595333
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку