open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 144/771/15-ц

Провадження № 2-о/144/51/15

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" липня 2015 р. Теплицький районний суд Вінницької області

в складі : головуючого - судді Германа О.С.,

при секретарі - Пігулі А.А.,

за участю представника заявника ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Теплик цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

В липні 2015 року ОСОБА_2 звернулась до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу з 1993 року по ІНФОРМАЦІЯ_3 з ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Соболівка Теплицького району Вінницької області. Вказала що їх сім'я складалася з двох чоловік, проживали вони в АДРЕСА_1. Під час спільного проживання були пов'язання спільним побутом, мали взаємні права та обов'язки, надавали допомогу один одному у веденні спільного господарства. Після смерті ОСОБА_3 заявниця ОСОБА_2 звернулася до нотаріального органу із заявою про прийняття спадщини, однак прийняти спадщину їй не вдалося, так як немає доказів того, що вона проживала з ОСОБА_3 однією сім'єю з 1993 року і по день його смерті.

В судовому засіданні представника заявника ОСОБА_1 підтримала заявлені вимоги. Пояснила, що її довірителька проживала з ОСОБА_3 з 1993 року і до його смерті спільно однією сім'єю, без реєстрації шлюбу. Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, але вона не може її оформити, так як не перебувала з ним в зареєстрованому шлюбі.

Від представник заінтересованої особи - Соболівської сільської ради - надійшла заява, про розгляд справи без участі представника сільської ради, заявлені вимоги визнають.

Свідок ОСОБА_4 у своїх показаннях пояснив, що добре знав ОСОБА_3, який проживав тривалий час разом із ОСОБА_2 Підтверджує, що заявниця проживала однією сім'єю з ОСОБА_3, він її представляв як свою дружину, ходили разом в гості, вели господарство.

Відповідно до ст. 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки; сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника та показання свідка, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні доведено факт проживання однією сім'єю ОСОБА_2 та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4. Даний факт підтверджується показаннями свідка ОСОБА_2. Відповідно довідки виконавчого комітету Соболівської сільської ради від 25 червня 2015 року № 1576 (а.с.8) ОСОБА_2 проживала однією сім'єю і вела спільне господарство з 1993 року з ОСОБА_3 по день його смерті.

Керуючись ст.ст. 3, 10, 15, 60, 209, 213, 215, 256-259 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканка АДРЕСА_1, проживала однією сім'єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_3 з 1993 року по день його смерті, ІНФОРМАЦІЯ_4.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана на протязі десяти днів з дня його проголошення, а особами які не були присутні в судовому засіданні в цей же строк з часу отримання копії рішення, через Теплицький районний суд до апеляційного суду Вінницької області.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 46412903
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку