open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Дата документу 08.07.2015

Справа № 320/4794/15-ц

Провадження № 2-о/320/103/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2015 року

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі головуючого-судді Редько О.В., при секретарі Кудря В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою КЗ «Мирненський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» ЗОР в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1, зацікавлена особа-Орган опіки та піклування Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області про встановлення факту народження,

ВСТАНОВИВ :

Заявник в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту народження в якій зазначив, що неповнолітній ОСОБА_1, зі слів старшої сестри ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2. Його біологічною матір'ю є ОСОБА_2, батько невідомий.

Мати не зареєструвала народження ОСОБА_1 в органах реєстрації актів цивільного стану, та свідоцтво про народження не отримав, таким чином позбавивши його можливості отримати паспорт по досягненню ним шістнадцяти років.

Довгий час ОСОБА_1 разом з старшою сестрою ОСОБА_5 та матір'ю проживали в місті Волноваха Донецької області. Після смерті ОСОБА_2 діти були влаштовані до Волновахтського притулку для дітей.

14.01.2015 року неповнолітніх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_5 було виявлено працівниками міліції за адресою АДРЕСА_1 разом з старшим братом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, який перебував в стані алкогольного сп'яніння. Місце перебування ОСОБА_3 до теперішнього часу невідоме

15.04.2015 року КЗ «Мирненський обласний центр соціально - психологічної реабілітації дітей» ЗОР співпрацюючи разом лікарем - судово - медичної експертизи ОСОБА_4 в приміщенні Мелітопольського м-р в відділенні судово - медичної експертизи. Було проведене судово - медичне дослідження по встановленню віку дитини. Акт судово - медичного дослідження №251 вказує на те, що допустимий вік дитини 11-12 років.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Мелітопольському району реєстраційної служби Мелітопольського міськрайонного управління юстиції у Запорізькій області відмовив ОСОБА_1 в реєстрації його народження через відсутність будь - якого документу, що засвідчують факт його народження, та порадив звернутися до суду для встановлення цього факту народження.

Відсутність державної реєстрації народження позбавляє ОСОБА_1 можливості реалізувати права громадянина України, передбачені Конституцією України, зокрема, право на освіту, право на працю, право власності, право на медичне страхування, виборчі права та інше.

Зареєструвати факт свого народження за звернення батьків ОСОБА_1 не має можливості, оскільки мати - померла, а батько невідомий.

На підставі вищевикладеного представник заявника, просить суд встановити факт, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2, місце народження Мелітопольський район, смт. Мирне та відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Мелітопольському району, реєстраційної служби Мелітопольського міськрайонного управління юстиції у Запорізькій області видати ОСОБА_1 свідоцтво про народження, вказавши прізвище, ім'я, по батькові - ОСОБА_1, дата народження -ІНФОРМАЦІЯ_2, місце народження - Мелітопольський район, смт Мирне, в графі мати - ОСОБА_2, в графі батько - невідомий

В судовому засіданні представник заявника підтримав вимоги, просить їх задовольнити.

Представник зацікавленої особи в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечував.

Вислухавши пояснення заявника, враховуючи позицію представник зацікавленої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту: родинних відносин між фізичними особами, перебування фізичної особи на утриманні реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення, проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу, належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стануфакту народження, смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті, тощо.

Також у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно ч. 3 ст. 49 ЦК України державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені та смерть.

Відповідно до п. 1 ст. 7 Конвенції про права дитини «дитина має бути зареєстрована одразу ж після народження і з моменту народження має право на ім'я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування".

Відповідно до ч.2 ст. 13 Закону України " Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 року, державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків. Якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я документи, що підтверджують факт народження

Згідно Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні , затверджених наказом Міністерства юстиції України від 24.12.2010 № 3307/5, підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи.

Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 р. № 5 «Про судову практику про справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;

Згідно з ч.2 ст.259 ЦПК України рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.

На підставі ст. 14 ЦПК України рішення про встановлення факту, що має юридичне значення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для органів, які реєструють такі факти або оформляють права, що виникають у зв'язку із встановленим судом фактом. В разі встановлення у судовому порядку факту реєстрації акту громадянського стану орган реєстрації актів громадянського стану провадить відповідний запис на підставі рішення суду.

ОСОБА_1, зі слів старшої сестри ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2. Його біологічною матір'ю є ОСОБА_2, батько невідомий.

14.01.2015 року неповнолітніх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_5 було виявлено працівниками міліції за адресою АДРЕСА_1 разом з старшим братом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, який перебував в стані алкогольного сп'яніння. Місце перебування ОСОБА_3 до теперішнього часу невідоме./а.с.5/

15.04.2015 року КЗ «Мирненський обласний центр соціально - психологічної реабілітації дітей» ЗОР співпрацюючи разом лікарем - судово - медичної експертизи ОСОБА_4 в приміщенні Мелітопольського м-р в відділенні судово - медичної експертизи. Було проведене судово - медичне дослідження по встановленню віку дитини. Акт судово - медичного дослідження №251 вказує на те, що допустимий вік дитини 11-12 років./а.с.6/

Мати неповнолітнього ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть./а.с.4/

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для встановлення факту народження ОСОБА_1 Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки дозволяє йому провести державну реєстрацію факту його народження та отримати свідоцтво про народження, паспорт громадянина України.

Керуючись, ст. ст. 10,11,60,212,213,215, 256, 259 ЦПК України, ст.. 49 Цивільного кодексу України, Конвенцією про права дитини, суд-

В и р і ш и в :

Заяву КЗ «Мирненський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» ЗОР в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1, зацікавлена особа-Орган опіки та піклування Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області про встановлення факту народження -з адовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2, місце народження Мелітопольський район, смт. Мирне.

Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Мелітопольському району, реєстраційної служби Мелітопольського міськрайонного управління юстиції у Запорізькій області видати ОСОБА_1 свідоцтво про народження, вказавши прізвище, ім'я, по батькові - ОСОБА_1, дата народження -ІНФОРМАЦІЯ_2, місце народження - Мелітопольський район, смт Мирне, в графі мати - ОСОБА_2, в графі батько - невідомий.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Запорізької області протягом 10 днів.

Суддя: Редько О.В.

Джерело: ЄДРСР 46396526
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку