open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 649/389/15-ц

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 червня 2015 року Великолепетиський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого Мамаєва В.А.

секретаря судових засідань ОСОБА_1

за участю позивача ОСОБА_2

відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Велика Лепетиха цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що 16.09.2006 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем і проживали разом до кінця березня 2015 року. Від шлюбу є дитина: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 Спільне життя з відповідачем не склалося через несумісність характерів. Шлюбні відносини припинені з березня 2015 року. Подальше збереження сім'ї суперечить її інтересам. Відповідач ухиляється від утримання дитини, надавати матеріальну допомогу добровільно. Відповідач працює в управлінні праці та соціального захисту населення Великолепетиської РДА. Позивач просить суд розірвати шлюб між нею та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 16.09.2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Великолепетиського районного управління юстиції Херсонської області, актовий запис № 47; стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.

Позивач ОСОБА_2 у судоому засіданні позов підтримала, просить судовий збір з відповідача не стягувати, оскільки кошти на його сплату давав відповідач.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав та не заперечує проти його задоволення.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Сторони перебувають у шлюбі з 16.09.2006 року, який зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Великолепетиського РУЮ Херсонської області, актовий запис № 47, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серія 1-КГ № 009733.

Відповідно до ст. 112 Сімейного Кодексу України шлюб між сторонами необхідно розірвати, так як спільне життя подружжя не склалося через несумісність характерів. Шлюбні відносини між подружжям припинені з березня 2015 року, сторони проживають окремо, шлюб носить формальний характер і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, що має істотне значення.

Відповідно до п. 7 ст. 15 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" № 2398-VІ від 01.07.2010 року у разі розірвання шлюбу в судовому порядку рішення суду, яке набрало законної сили, надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення.

Відповідно до ст. 51 Конституції України, ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідач є батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджується свідоцтвом про її народження, але ухиляється від утримання доньки і матеріальної допомоги добровільно не надає, хоча відповідно до ст. 51 Конституції України, ст. 180 СК України зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України суд при визначені розміру аліментів враховує стан здоров’я, матеріальне становище дитини та відповідача.

Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Днем пред'явлення позову є 18.05.2015 року.

Беручи до уваги те, що відповідач ухиляється від утримання дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, суд приходить до висновку, що стягненню з відповідача на користь позивача відповідно до ст. 51 Конституції України, ст.ст. 180, 182, 183, 191 СК України підлягають аліменти у розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з 18.05.2015 року і до досягнення дитиною повноліття, а тому позов ОСОБА_2 підлягає задоволенню.

На підставі ст. 51 Конституції України, ст.ст. 112, 113, 180, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_2 задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, зареєстрований 16.09.2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Великолепетиського районного управління юстиції Херсонської області, актовий запис № 47.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з 18.05.2015 року і до досягнення дитиною повноліття.

Копію рішення суду, після набрання ним законної сили, направити до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Великолепетиського районного управління юстиції Херсонської області.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Херсонської області через Великолепетиський районний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий підпис

КОПІЯ ВІРНА:

Суддя В.А. Мамаєв

Секретар судових засідань ОСОБА_1

Джерело: ЄДРСР 45679561
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку