open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2015 р.

cправа № 804/2838/15

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Західно - Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області до Приватного науково - виробничого підприємства «Форт» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, -

в с т а н о в и в:

17 лютого 2015 року Західно - Донбаська об'єднана державна податкова інспекція ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області (далі - Західно - Донбаська ОДПІ) на виконання своїх владних повноважень звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Приватного науково - виробничого підприємства «Форт» (далі - ПНВП «Форт») в рахунок погашення податкового боргу по орендній платі за землю з юридичних осіб грошові кошти в сумі 16 630,62 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ПНВП «Форт» має податковий борг з земельного податку з юридичних осіб на вказану суму, який утворився внаслідок несплати у визначені законодавством строки самостійно задекларованого грошового зобов'язання по вказаному платежу згідно розрахунку земельного податку № 1400005356 від 20.02.2014 р. по терміну сплати до 30.11.2014 р., 30.12.2014 р., 30.01.2015 р. (а.с. 3-6, 9).

В судове засідання 23.04.2015 року сторони, повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи, не з'явились (а.с. 36, 38).

Представником позивача за довіреністю Красніковою Ю.О. подано клопотання про розгляд справи без її участі (а.с. 37). Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.

За викладених обставин, у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто без участі сторін в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Приватне науково - виробниче підприємство «Форт» зареєстровано виконавчим комітетом Павлоградської міської ради 03.08.1998 р., та знаходиться на податковому обліку в Західно - Донбаській ОДПІ як платник податків за неосновним місцем обліку.

20.02.2014 р. ПНВП «Форт» подало до Західно - Донбаської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області податкову декларацію № 1400005356 з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік, якою самостійно задекларувало до сплати річну суму зобов'язань за земельну ділянку по вул. Іскрівській, 1/8 у м. Павлограді у розмірі 66 522,48 грн., що становить 5 543,54 грн. на місяць (а.с. 16-19).

Статтею 36 Податкового кодексу України визначено поняття податкового обов'язку, зокрема, це обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України встановлено обов'язок платників податків подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, а також сплачувати податки та збори у строк та в розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами з питань митної справи.

Згідно ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання, яку визначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, визначені цим Кодексом.

Відповідно до п. 286.2 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Пунктом 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Узгоджені зобов'язання з земельного податку по термінам сплати до 30.11.2014 р., 30.12.2014 р. та 30.01.2015 р. у встановлені законом строки ПНВП «Форт» не сплатило, а отже, у нього утворився податковий борг з земельного податку з юридичних осіб за жовтень, листопад та грудень 2014 р. на суму 16 630,62 грн.

Так, відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.п. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 59.3 ст.59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

01.12.2014 року, відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, Західно - Донбаською ОДПІ винесено податкову вимогу № 6022-25 на суму 5 543,54 грн., яку направлено ПНВП «Форт» рекомендованим листом з повідомленням про вручення (а.с. 11).

Не зважаючи на вжиті заходи, станом на час розгляду справи судом узгоджений податковий борг з земельного податку юридичних осіб в сумі 16 630,62 грн. ПНВП «Форт» не сплачений, його наявність підтверджена матеріалами справи (а.с. 23, 24-27).

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

З огляду на сукупність викладених обставин, керуючись ч. 6 ст. 128, ст. ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов Західно - Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області - задовольнити.

Стягнути з рахунків Приватного науково - виробничого підприємства «Форт» (код ЄДРПОУ 30012214) у банках, що обслуговують платника податків, на користь місцевого бюджету в рахунок погашення податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб грошові кошти в сумі 16 630,62 грн. (шістнадцять тисяч шістсот тридцять гривень 62 копійки).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя

В.В. Чорна

Джерело: ЄДРСР 44120532
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку