open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 596/2510/14-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" січня 2015 р. Гусятинський районний суд Тернопільської області

в складі:

головуючого судді Цвинтарної Т.М.

при секретарі Рудніцькій О.П.

за участю позивача: ОСОБА_1

представника відповідача

управління Пенсійного фонду

України в Гусятинському районі Підгородецької Л.В .,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Гусятин справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Гусятинському районі про визнання незаконними дій та зобов'язання призначити пенсію за вислугу років, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеною позовною заявою та просить визнати відмову у призначенні йому пенсії за вислугу років від 08.12.2014 року за № 6946/03 незаконною, так як дана відмова не відповідає вимогам чинного законодавства та позбавляє його гарантованого конституцією права на пенсію, та зобов'язати відповідача призначити йому пенсію за вислугу років.

На підставі викладеного просить визнати дії відповідача незаконними, зобов'язати відповідача призначити йому пенсію за вислугу років з моменту його звернення до управління ПФУ в Гусятинському районі тобто з 03 грудня 2014 року.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 пояснив, що працював на посаді викладача по класу баяна Лісоводської дитячої музичної школи з 1 вересня 1989 року по 02 грудня 2014 року і має педагогічний стаж 25 років 3 місяці і 2 дні. 03 грудня 2014 року він звернувся до Управління Пенсійного Фонду України в Гусятинському районі із заявою про призначення мені пенсії за вислугу років, проте у задоволенні заяви йому було відмовлено із тих підстав, що посада викладача в позашкільних закладах освіти не зазначена у переліку закладів і установ освіти, робота на яких дає право на пенсію за вислугою років. Просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача Підгородецька Л.В. у судовому засіданні позову не визнала, пояснила, що пенсію за вислугу років працівникам освіти призначається відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» згідно Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 04.11.1993р. № 909. Згідно зазначеного переліку право на пенсію за вислугу років мають зокрема, викладачі музичних шкіл, які належать до закладів і установ освіти. Період роботи на посаді викладача Лісоводської дитячої музичної школи відділу культури Городоцької районної державної адміністрації не зараховується до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, тому 08.12.2014 року було відмовлено позивачу ОСОБА_1 в призначені пенсії за вислугу років, згідно вимогами ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Вважає позов безпідставним та просить у позові відмовити.

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, cуд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що педагогічний стаж позивача становить 25 років, 3 місяці 2 дні.

Як вбачається з копії трудової книжки позивача, в період з 01.09.1989 року по 02 грудня 2014 року позивач працював викладачем по класу баян Лісоводської дитячої музичної школи, яка відноситься до закладів позашкільної освіти.

08 грудня 2014 року ОСОБА_1 - позивачу по справі управлінням ПФУ в Гусятинському районі відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років, оскільки посада викладача в позашкільних закладах освіти Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров»я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993 року не передбачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.«е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, працівники освіти при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за Переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Згідно зі ст. 29 Закону України "Про освіту" позашкільна освіта разом із загальною середньою, професійно-технічною, вищою та іншими освітами становить структуру освіти в Україні.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про позашкільну освіту» педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів мають право на пенсію за вислугу років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років.

Постановою Кабінету Міністрів України № 433 від 6.05.2001 року "Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад" музичні школи віднесено до позашкільних навчальних закладів.

Лісоводська дитяча музична школа Хмельницької області відповідно до її Положення, та виходячи з вимог Постанови КМУ № 433 від 06.05.2001 р. належить до системи позашкільної освіти, є початковою ланкою спеціальної мистецької освіти, а також має статус державного закладу освіти.

Переліком , затвердженим постановою КМ України № 909 від 04.11.1993 року посада позивача - викладач позашкільного навчального закладу не передбачена.

Постановою Кабінету Міністрів України № 963 від 14.06.2000 року "Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників" посада викладача музичної школи включена до переліку посад педагогічних працівників робота на яких дає право пенсію за вислугу років.

Крім того, дорученням Кабінету Міністрів України від 06.01.1996 року № 397/21 за клопотанням Міністерства соціального захисту населення України від 01.02.1995 року № 01-3/133-02-2 на викладачів музичних, художніх, хорових, хореографічних шкіл, шкіл мистецтв та інших шкіл естетичного виховання поширено порядок призначення пенсій за вислугу років, передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 909 від 04 листопада 1993 року, без внесення змін до неї.

Отже, суд приходить до висновку, що період роботи позивача з 01.09.1989 року по 02 грудня 2014 року є стажем роботи на посаді, робота на якій дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Таким чином, дії відповідача є протиправними, оскільки не відповідають вимогам Конституції України та закону, а позов позивача підлягає до повного задоволення.

На підставі наведенного, Закону України «Про пенсійне забезпечення», «Про освіту», «Про позашкільну освіту», постанов Кабінету Міністрів України: № 909 від 04.11.1993 року «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років», від 16.05.2001 року № 433 «Про затвердження переліку типів позашкільних навчальних закладів і Положення про позашкільний навчальний заклад», від 14.06.2000 року № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково - педагогічних працівників», доручення Кабінету Міністрів України від 06.01.1996 року № 397/21, керуючись ст. ст. 6, 7, 8, 9,10, 11, 71, 94, 159, 160, 161-163,185, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Гусятинському районі Тернопільської області щодо відмови у призначенні пенсії ОСОБА_1 неправомірними.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Гусятинському районі Тернопільської області призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з часу звернення із заявою про призначення пенсії, тобто з 02 грудня 2014 року. Постанова суду може буде оскаржена до Львівського апеляційного адмінстративного суду через Гусятинський районний суд Тернопільської області протягом 10 днів з дня її проголошення.

Суддя- підпис

З оригіналом вірно

Суддя Гусятинського районного суду Т.М.Цвинтарна

Джерело: ЄДРСР 43351417
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку