open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 583/585/15-ц

2/583/352/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2015 року Охтирський міськрайсуд Сумської області в складі:

головуючого - судді Сидоренко Р.В.

при секретарі Зубатовій І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

Встановив:

02.03.2015 року позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідачки про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Свої вимоги позивачка мотивує тим, що в 2002 році з відповідачкою зареєстрували шлюб. Від цього шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В свідоцтві про народження дитини матір'ю записана відповідачка. Дитина знаходиться на утриманні позивача. Дружина працює, він сам вимушений займатись вихованням та матеріальним забезпеченням сина, у зв'язку із чим позивач просить стягнути з відповідачки аліменти на утримання дитини в розмірі ? частини від усіх видів доходу, до її повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В судове засідання позивач не з'явився, надав заяву, якою позовні вимоги підтримує повністю, просить справу розглянути без його участі.

Відповідачка у судове засідання не з'явилася, надав заяву якою позовні вимоги визнала повністю та просить розглянути справу без її участі.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Спірні правовідносини підлягають врегулюванню відповідно до норм сімейного законодавства.

Сторони не оспорюють, що від шлюбу мають спільну дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В свідоцтві про народження дитини матір'ю записана відповідачка. Сторони не оспорюють факт окремого проживання та знаходження дитини на утриманні позивача.

Відповідно до вимог ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до вимог ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідачка має постійне місце роботи, тому є підстави відповідно до вимог ст. 183 СК України, для задоволення позову в частині визначення аліментів в частковому відношенні до заробітку відповідача.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Відповідно до положень ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, ст. ст. ст. ст. 10, 11, 58-60, 88, 209, 212-215, 218, 367, ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, аліменти в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до його повноліття, та аліменти сплачувати на користь батька, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, починаючи стягування з 02.03.2015 року.

Рішення про стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, судові витрати в розмірі 243,60 гривень в прибуток держави.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Сумської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк із дня проголошення рішення апеляційної скарги, у разі відсутності осіб у судовому засіданні під час проголошення рішення - з моменту отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після спливу строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Охтирського міськрайсуду

Сумської області Сидоренко Р.В.

Джерело: ЄДРСР 43351268
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку