open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
03.02.2015

Справа № 744/32/15

Провадження № 1-кп/744/7/15

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2015 року Семенівський районний суд Чернігівської області у складі: головуючого - судді Поповича В.В.

секретаря судового засідання Фільчагової Г. В.

за участю:

прокурора Ковтонюка Ю. Ю.

обвинуваченого ОСОБА_1

представника потерпілої сторони ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Семенівка Чернігівської області кримінальне провадження за обвинувальним актом за номером Єдиного реєстру досудових розслідувань 12014270230000287 щодо

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Тимоновичі, Семенівського району, Чернігівської області, українця, громадянина України, з базовою загальною середньою освітою, пенсіонера, одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 раніше не судимого,-

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України, -

В С Т А Н О В И В:

29 листопада 2014 року близько 16 години 30 хвилин ОСОБА_1, маючи умисел на крадіжку, тобто таємне викрадення чужого майна та в подальшому реалізуючи свій злочинний намір до кінця, діючи свідомо, з корисливим умислом, прибув на гужовому транспорті до приміщення сараю центральної ферми СТОВ «Нива», розташованого за адресою: вул. Перемоги с. Тимоновичі, Семенівського району, Чернігівської області, де користуючись відсутністю сторонніх осіб, продовжуючи свою протиправну діяльність, шляхом вільного доступу, проник до середини приміщення сараю.

Перебуваючи в приміщенні сараю ОСОБА_1 здійснив крадіжку водонагрівача марки «САОС-400», залишковою вартістю 380 гривень, який за допомогою власної фізичної сили завантажив на гужовий транспорт та покинув територію центральної ферми СТОВ «Нива», завдавши тим самим СТОВ «Нива» матеріальних збитків на загальну суму 380 гривень 00 копійок.

Своїми діями ОСОБА_1 скоїв таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням до приміщення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні кримінального правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся та показав, що дійсно 29 листопада 2014 року протягом доби, точного часу не пам'ятає, він приїхав на гужовому транспорті до приміщення ферми у СТОВ «Нива», після чого проник до середини приміщення, через відкриті двері, звідки викрав водонагрівач, який відвіз додому. У подальшому викрадений водонагрівач був вилучений працівниками міліції та повернутий у СТОВ «Нива» у відшкодування матеріальних збитків. Стверджує, що крадіжку вчинив сам у відсутності інших осіб.

Крім признальних свідчень обвинуваченого його вина доведена іншими свідченнями.

Допитаний представник потерпілої сторони ОСОБА_2, який займає посаду директора СТОВ «Нива» показав, що вкінці листопада 2014 року ним була виявлена крадіжка водонагрівача з приміщення ферми у СТОВ «Нива», яку вчинив ОСОБА_1 Водонагрівач повернутий у СТОВ «Нива», тому претензій матеріального характеру до ОСОБА_1 не має. Уточнює, що 30 листопада 2014 року, біля 08 години ранку, він виявив відсутність водонагрівача, який зберігався у приміщенні ферми, де також знаходилось інше майно. Сліди коліс гужової повозки вели від приміщення ферми у бік села до дороги. У той же день, він повідомив до райвідділу міліції про крадіжку.

Крім показань обвинуваченого, представника потерпілої сторони, вина доведена іншими доказами, які предоставлені суду стороною обвинувачення та судом досліджені, а саме:

даними протоколу огляду місця події від 30 листопада 2014 року, згідно яких оглянуто приміщення ферми СТОВ «Нива», звідки скоєна крадіжка водонагрівача (а. с. 16 -17);

даними фототаблиці до протоколу огляду місця події від 30 листопада 2014 року за фактом викрадення чужого майна, поєднаного з проникненням до приміщення у СТОВ «Нива» в с. Тимоновичі Семенівського району Чернігівської області, також виявлені сліди протектора шин гужової повозки (а.с. 18 -21);

даними протоколу огляду місця події від 30 листопада 2014 року та доданими фототаблицями, план - схемою, згідно яких оглянуто господарство ОСОБА_1, розташоване в АДРЕСА_1 де виявлено та вилучено водонагрівач, об'ємом 200 (двісті) літрів у непрацюючому стані (а. с. 22- 27);

даними слідчого експерименту від 12 грудня 2014 року, згідно яких ОСОБА_3 вказав на приміщення ферми, звідки він скоїв крадіжку водонагрівача марки «САОС-400» (а. с. 28 -29).

Досліджуючи предоставлені докази, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні кримінального правопорушення доведена повністю, його дії органами досудового слідства правильно кваліфіковані за ч.3 ст. 185 Кримінального кодексу України, як таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням до приміщення.

При призначенні обвинуваченому покарання, суд враховує ступінь тяжкості та обставини вчиненого злочину, наслідки, що настали, вартість викраденого майна, особу обвинуваченого, який скоїв злочин вперше, є пенсіонером, характеризується за місцем проживання посередньо, обставини, які пом'якшують покарання - повне визнання вини, щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, відсутність обставин, які обтяжують покарання. Суд, враховуючи наведені підстави, вважає, що виправлення обвинуваченого можливе без ізоляції від суспільства, тому обвинуваченому необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі з звільненням від відбуття покарання, з випробуванням, іспитовим строком у межах санкції статті, з застосуванням вимог статей 75,76 КК України.

Суд вважає за необхідне питання про речові докази вирішити відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Цивільний позов по кримінальному провадженню не заявлено.

Судові витрати по провадженню відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 368, 374 Кримінального процесуального кодексу України, суд,-

З А С У Д И В :

ОСОБА_1 визнати винним за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України та призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.

На підставі ст. 75 Кримінального кодексу України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 1 (один) рік.

На підставі п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 76 Кримінального кодексу України на ОСОБА_1 покласти слідуючі обов'язки:

не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;

повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи, навчання.

Запобіжний захід ОСОБА_1 не обирати.

Речові докази: водонагрівач марки «САОС-400» - повернути СТОВ «Нива» у відшкодування завданих матеріальних збитків.

Учасники судового провадження мають право отримати копію вироку в суді. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору. Копія вироку не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що вирок не набрав законної сили.

Вирок може бути оскаржений протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги через Семенівський районний суд Чернігівської області. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії вироку.

Суддя: В. В. Попович

Джерело: ЄДРСР 42607338
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку