open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа №592/12906/14-к

Головуючий у суді у 1 інстанції - Кондратенко М. В.

Номер провадження 11-сс/788/24/15

Суддя-доповідач - Безверхий О. М.

Категорія -

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2015 року колегія суддів з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Сумської області в складі:

головуючого-судді - Безверхого О. М.,

суддів - Макаровець А. М., Філонової Ю. О.,

з участю секретаря судового засідання - Сисенко Н.В.,

з участю учасників судового провадження:

прокурора - Мірошниченка А.А.,

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Суми кримінальне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми від 13 січня 2015 року про повернення скарги ОСОБА_3,

ВСТАНОВИЛА:

Заявник ОСОБА_3 звернувся зі скаргою від 05 грудня 2014 року до Ковпаківського районного суду м. Суми в порядку оскарження постанови слідчого прокуратури Сумської області від 27 листопада 2014 року про закриття кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42014200000000225 від 25 вересня 2014 року за ознаками ст.366 ч. 1 КК України.

Ухвалою слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми від 13 січня 2015 року скаржнику ОСОБА_3 було повернуто вказану скаргу як таку, що не підлягає розгляду в цьому суді, за наведенням умотивування, що дана скарга на таке рішення слідчого прокуратури Сумської області згідно територіальної підсудності повинна розглядатися слідчим суддею Зарічного районного суду м. Суми та з роз'ясненням ОСОБА_3 права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченому КПК України.

У поданій апеляційній скарзі скаржник ОСОБА_3 вважає незаконною вказану ухвалу слідчого судді, прохає її переглянути та прийняти законне рішення.

Вислухавши доповідь судді, думку прокурора Мірошниченка А.А. про безґрунтовність цієї апеляційної скарги, а також перевіривши матеріали провадження, колегія суддів не знаходить підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування ухвали слідчого судді, зважаючи на наступне.

У своїй апеляційній скарзі ОСОБА_3 просив провести апеляційний розгляд з його участю, що не було можливим здійснити.

З матеріалів провадження вбачається, що ОСОБА_3 вироком Путивльського районного суду Сумської області від 24 березня 2014 року був засуджений за ст.ст. 185 ч.3, 186 ч. 3, 187 ч.3, 70 ч.1 КК України на 8 років 6 місяців розбавлення волі з конфіскацією майна, а після незначної зміни ухвалою Апеляційного суду Сумської області від 04 грудня 2014 року вказаний вирок суду першої інстанції набрав законної сили і був звернутий до виконання.

Провадження з апеляційною скаргою ОСОБА_3 надійшло до суду апеляційної інстанції 30 січня 2015 року і було призначено до апеляційного розгляду на 03 лютого 2015 року згідно вимог ч. 2 ст. 422 КПК України з викликом ОСОБА_3

Проте, за повідомленням Сумського СІЗО засуджений ОСОБА_3 ще 21 січня 2015 року був направлений для відбування покарання до Старобабанівської випраної колонії в Черкаській області.

Оскільки відповідно до вимог ч. 4 ст. 401 КПК України обов'язковому виклику в судове засідання апеляційного суду підлягає обвинувачений у разі надходження про це його клопотання, а в даному провадженні процесуальне становище ОСОБА_3 визначається як скаржник (заявник), то колегія суддів апеляційного суду вважає можливим за вищезазначених обставин провести апеляційний розгляд за апеляційною скаргою ОСОБА_3 без його участі, оскільки це не призведе до порушення його прав і не вплине на повноту і неупередженість апеляційного перегляду вказаного рішення слідчого судді та прийняття апеляційним судом законного рішення.

Відповідно до положень ст.ст. 303 ч.1 п.3, 304 ч.1 КПК України скарги на постанови слідчого або прокурора про закриття кримінального провадження можуть бути подані особою протягом десяти днів з дня отримання особою копії такої постанови.

З ч. 2 п. 2 ст. 304 КПК України слідує, що скарга повертається, якщо вона не підлягає розгляду в цьому суді.

Як видно з матеріалів судового провадження, оскаржуєму постанову про закриття кримінального провадження було винесено слідчим прокуратури Сумської області, тобто органу, що за юридичною адресою розташований в межах територіальної юрисдикції Зарічного районного суду м. Суми.

Тому, слідчим суддею Ковпаківського районного суду м. Суми було прийнято цілком законне і обґрунтоване рішення про повернення скарги, яка не підлягає розгляду в цьому суді.

Також колегія суддів констатує, що в апеляційній скарзі ОСОБА_3 взагалі не міститься обґрунтування того, у чому полягає неправильність вказаної ухвали слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми.

Виходячи з викладеного та керуючись ст.ст. 404,405,407 ч.3,419,422 КПК України, колегія суддів апеляційного суду,

УХВАЛИЛА:

Ухвалу слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми від 13 січня 2015 року про повернення скарги ОСОБА_3 залишити без змін, а його апеляційну скаргу на цю ухвалу - без задоволення.

Дана ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення й не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

СУДДІ:

Безверхий О. М. Макаровець А. М. Філонова Ю. О.

.

Джерело: ЄДРСР 42606670
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку