open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа

№ 724/2167/14-ц

Провадження № 2-о/724/93/14

У Х В А Л А

09 грудня 2014 року м. Хотин

Хотинський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді: Єфтеньєва О.Г.

народних засідателів: Гіждівської Л.В.

Заєць О.Г.

при секретарі: Боднарюку В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хотин Чернівецької області цивільну справу за заявою Хотинського психоневрологічного будинку - інтернат, заінтересована особа - Хотинська міська рада, про визнання фізичної особи недієздатною,-

ВСТАНОВИВ:

Заявник Хотинський психоневрологічний будинок - інтернат звернувся до Хотинського районного суду Чернівецької області із заявою про визнання фізичної особи недієздатною, в якій посилається на те, що в Хотинському психоневрологічному будинку - інтернаті перебуває на утриманні гр. ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Представник заявника Рибак Н.Й. в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи у відсутності та просив провести судово - психіатричну експертизу.

Заінтересована особа - представник Хотинської міської ради Чернівецької області в судове засідання не з'явився, але надав заяву про слухання справи у його відсутності, не заперечив про проведення судово - психіатричної експертизи.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 145 ЦПК України, призначення експертизи є обов'язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Відповідно до ч.1 ст. 239 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Для вирішення даного питання необхідні спеціальні знання і вирішити його можливо лише шляхом призначення судово-психіатричної експертизи, яку можливо провести у Чернівецькій обласній психіатричній лікарні.

На підставі викладеного, та керуючись ч. 1 ст. 39 ЦК України, п. 2 ч. 1 ст.145, ч. 1 п. 5 ст. 202, п. 2 ч. 1 ст. 203, 209, 210, ч. 1 ст. 239 ЦПК України,суд,-

УХВАЛИВ:

Призначити судово-психіатричну експертизу для встановлення психічного стану ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи страждає ОСОБА_3 психічним захворюванням ?

- чи здатна ОСОБА_3 внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?

Проведення експертизи доручити експертам Чернівецької обласної психіатричної лікарні, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів направити ОСОБА_3.

Копію цієї ухвали, а за необхідності матеріали справи, надіслати амбулаторній судово - психіатричній експертній комісії при Чернівецькій обласній психіатричній лікарні.

Зупинити провадження у справі за заявою Хотинського психоневрологічного будинку - інтернат, заінтересована особа - Хотинська міська рада, про визнання фізичної особи недієздатною до часу виконання призначеної експертизи.

Ухвала в частині зупинення провадження в справі може бути оскаржена до апеляційного суду Чернівецької області через Хотинський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення.

СУДДЯ: О. Г. Єфтеньєв

Народні засідателі: Л.В. Гіждівська

О.Г.Заєць

Джерело: ЄДРСР 41883131
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку