open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа №2-473 2007р.

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

"14" листопада 2007 року Братський районний суд Миколаївської області

у складі: головуючого - судді ____________ Марценюка С А.

при секретарі Любченко Л .В.

розглянув у відкритому судовому засіданні с-ща Братське справу за позовом ОСОБА_1 до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1звернулася до суду з позовом до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, посилаючись на те, що 12 серпня 2001р. померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина - право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСПТ ім. Мічуріна, розміром 7,49 умовних кадастрових гектарів на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) НОМЕР_1. Вона є спадкоємицею померлої за законом першої черги і хоча не звернулася до нотаріальної контори в шестимісячний строк, однак фактично прийняла спадщину, оскільки на момент смерті матері проживала разом з останньою.

В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_3, який діє на підставі довіреності, підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач до початку судового засідання звернувся до суду з заявою, в якій визнав позовні вимоги в повному обсязі та просив слухати справу у відсутності його представника.

Вислухавши доводи представника позивачки, дослідивши надані докази, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що після смерті 12 серпня 2001 року ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка складається з права на земельну частку (пай) розміром 7,49 умовних кадастрових гектарів у землі, яка перебуває у колективній власності КСПТ ім. Мічуріна. Дана земельна частка (пай) належала померлій на підставі сертифікату на право власності на земельну частку (пай) НОМЕР_1, виданого 27 грудня 1997р.

У відповідності зі ст. 1261 ЦК України, ОСОБА_1являється спадкоємицею померлої за законом першої черги, оскільки являється її донькою, що підтверджується копією свідоцтва про народження позивачки та копією свідоцтва про укладення шлюбу останньої.

Згідно ст. 1269 та 1270 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, в шестимісячний строк, який починається з часу відкриття спадщини, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. У вказаний термін позивачка заяву не подала, однак фактично вступила в

2

управління спадковим майном, про що свідчить той факт, що вона зберігала документ, що посвідчує право померлої на земельну частку (пай).

Крім того, як свідчить довідка Сухолиманської сільської ради, позивачка проживала з померлою до часу смерті останньої, а тому згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України, вважається такою, що прийняла спадщину.

У відповідності з п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 червня 1983 року "Про практику розгляду судами України справ про спадкування", якщо у шестимісячний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку, в зв'язку з цим суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги позивачки.

Керуючись ст.ст. 10, 214, 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Новокостянтинівської сільської ради Братського району Миколаївської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1в порядку спадкування після ОСОБА_2, померлої 12 серпня 2001р., право власності на земельну частку (пай) розміром 7,49 умовних кадастрових гектарів у землі, яка перебуває у колективній власності КСПТ ім. Мічкріна, що належала померлій згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) НОМЕР_1, виданого Братською райдержадміністрацією 27 грудня 1997р.

Рішення набирає законної сили, якщо не буде подана заява про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

На рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Миколаївської області через Братський районний суд, з подачею одночасно копії апеляційної скарги безпосередньо в апеляційний суд Миколаївської області.

Джерело: ЄДРСР 4083055
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку