open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 2-0-149 / 08

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2008 року

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

в складі : головуючої - судді Пантелієнко В.Г.

при секретарі Калюжній Ю.В.

з участтю заявника ОСОБА_1

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Ніжині справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин і просив встановити факт, що має юридичне значення про те, що його мати ОСОБА_2 є рідною сестрою ОСОБА_3. Встановлення даного факту необхідно йому для прийняття спадщини після померлої рідної тітки, так як остання не залишила заповіту після смерті, в шлюбі ніколи не перебувала, дітей не мала, тому заявник є єдиним спадкоємцем. Оскільки в документах, не просліджується факт родинних відносин рідної матері та рідної тітки заявника, так як їх прізвища вказані по різному «ОСОБА_3» та «ОСОБА_3», тому він змушений встановлявати їх рідство у судовому порядку.

В судовому засіданні заявник підтримав свої вимоги і пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його рідна мати ОСОБА_2, що мала дошлюбне прізвище «ОСОБА_2». ІНФОРМАЦІЯ_2 померла рідна сестра його матері, а його тітка, ОСОБА_3. Після смерті тітки відкрилась спадщина на сетрифікат на право на земельну частку НОМЕР_1, виданого на підставі рішення Ніжинської районної державної адміністрації від 31.05.1996 року № 167. Прийняти спадщину після смерті рідної тітки він не може, з тих підстав, що по актовим записам про народження його рідної матері та тітки не просліджується між ними факт родинних відносин, що вони є сестрами. Встановлення родинного зв'язку між матір'ю заявника та тіткою заявника необхідно для оформлення спадкового документу про право на земельну частку, який належить тітці заявника.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що проживає в с. Вертіївка поблизу заявника і знала матір та тітку заявника . Його мати мала прізвище ОСОБА_2, а дівоче ОСОБА_2. Тітка заявника мала прізвище ОСОБА_3. Тітка не мала дітей, вона була хрещеною матір'ю заявника. Його мати та тітка разом ховали свого батька. Мати заявника коли вийшла заміж змінила прізвище на «ОСОБА_2», і проживала з чоловіком. Тітка залишилась жити в батьківській хаті.

Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що знає сім'ю заявника. ОСОБА_2 була його матір'ю, а ОСОБА_3 його рідною тіткою. Між собою вони сестри, хоча їх прізвища починаються з різних літер, бо вони мали спільних батьків.

Представник зацікавленої особи, в судове засідання не з'явився надавши заяву про визнання позову та розгляд справи без його участі.

Вислухавши пояснення заявниці по справі, пояснення свідків, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню із слідуючих підстав.

Відповідно до вимог п.1 ч. 1 ст.256 ЦПК України факт родинних відносин між фізичними особами встановлюється судом.

Судом з'ясовано, що факт родинних відносин необхідний заявнику для прийняття спадщини після смерті рідної тітки ОСОБА_3

В актовому записі про народження матері заявника за № 217 від 29 грудня 1922 року прізвище її вказано як ''ОСОБА_3'', а в актовому записі від 28.10.1927 року за НОМЕР_1 про народження його рідної тітки її прізвище вказане як ''ОСОБА_3'' .

Та обставина, що мати заявника ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були рідними сестрами підтверджується їхніми актовими записами про народження (а.с. 6-8), де їх батьками зазначені одні і ті ж особи. Зазначена обставина доводиться показами свідків, які допитані в судовому засіданні, що підтвердили кровне рідство матері та тітки заявника.

Крім того довідкою селищної ради (а.с.13) доводиться, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 разом доглядали батьків, поховали їх, все своє життя вони підтримували родинні стосунки, допомогали одна одній бо були сестрами.

Свідоцтвом про укладення шлюбу(а.с. 10) доводиться зміна прізвища матері заявника з ''ОСОБА_3'' на ''ОСОБА_2''.

На підставі викладеного суд вважає заява підлягає задоволенню, а факт родинних відносин встановленню.

Керуючись ст.256 ч.1 п.1, ст.213 -215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Встановити факт, що ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 була рідною сестрою ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, або в порядку передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя Ніжинського

міськрайонного суду В.Г.Пантелієнко

Джерело: ЄДРСР 4065617
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку