open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа №1- 214 2008р

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2008 року

Ніжинський міськрайонний суд

Чернігівської області

В складі: головуючої - судді Пантелієнко В.Г.

при секретарі Павленко О.В.

з участю прокурора Мазун О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Ніжині справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Моронці Звенигородського району Черкаської області, українця, громадянина України, маючого середню освіту, непрацюючого, розлученого, раніше не судимого в силу ст. 89 КК України,

проживаючого в АДРЕСА_1,

у скоєнні злочину передбаченого ст. 122 ч.1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

17 березня 2008 року близько 22 години ОСОБА_1 знаходячись в будинку АДРЕСА_2, розпиваючи спиртні напої разом з ОСОБА_2 на грунті виниклих неприязних відносин умисно спричинив останньому удар ногою в область передпліччя, від чого потерпілий впав, а потім став наносити йому удари ногами в область тулубу, чим спричинив тілесні ушкодження в область голови та ребер.

Згідно висновку судово-медичної експертизи №237 твід 21.05.2008 року у ОСОБА_2 мають місце тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому дев'ятого ребра зліва, закритої черепно-мозгової травми з струсом головного мозку, садни волосистої частини голови, що віднесені до середньої тяжкості тілесних ушкоджень.

Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та пояснив, що 17 березня 2008 року разом з потерпілим вживав спиртні напої, ОСОБА_2 висловився образливо в його бік, тому він вдарив його в плече, а коли той впав, вдарив ногою в область грудей. Потерпілий вийшов з будинку і більше він його не чіпав. Заявлений позов про відшкодування 10 000 гривень моральної шкоди визнав частково у сумі 500 гривнів.

Потерпілий ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що 17 березня 2008 року він разом з підсудним перебуваючи в будинку АДРЕСА_2, розпивав спиртні напої, він сказав щось образливе ОСОБА_1, бо був у нетверезому стані. Підсудний вдарив його спочатку у плече, а після того як він упав почав бити його ногами в область грудей. Просив стягнути з останнього в задоволення його вимог моральну шкоду у сумі 10 000 гривнів, так як він терпів біль від отриманих ушкоджень, побиття його було досить жорстоким, він був позбавлений можливості спілкування із знайомими, коли знаходився у лікарні.

Крім показів підсудного та потерпілого вина ОСОБА_1 у заподіянні тілесних ушкоджень доводиться матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: заявою потерпілого( а. с. 7), поясненнями потерпілого (а.с. 8) , протоколом допиту потерпілого ( а.с. 16) де останній вказував на заподіяння ушкоджень саме підсудним; висновком судово-медичної експертизи № 237 від 21.05. 2008 року, де визначена ступінь тяжкості заподіяних тілесних ушкоджень протоколом допиту в якості обвинуваченого (а.с. 47,54) де підсудний вказував як він наносив ушкодження потерпілому.

Таким чином дослідивши та проаналізувавши матеріали справи з врахуванням пояснень даними підсудним та потерпілим у судовому засіданні , суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 доведена повністю і його дії необхідно кваліфікувати за ст. 122 ч.1 КК України як умисне спричинення середньої тяжкості тілесних ушкоджень, які не є небезпечними для життя і не потягли наслідків передбачених в ст. 121 КК України, але такі що спричинили тривалий розлад здоров'я, за що він має нести відповідальність.

При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 суд відповідно до ст.65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину - який відноситься до злочинів середньої тяжкості; особу винного, який вважається раніше не судимий в силу ст. 89 КК України, обставини, що пом'якшують покарання - щире каяття, обставиною що обтяжує покарання суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння, тому суд дійшов висновку про необхідність призначення йому покарання в межах санкції ст. 122 ч.1 КК України у вигляді позбавлення волі, із застосуванням ст. 75 КК України .

Заявлений потерпілим цивільний позов на суму 10 000 гривень суд вважає доведеним частково. Діями підсудного потерпілому заподіяно моральної шкоди, так як останній терпів біль від отриманих ушкоджень, були порушені його нормальні життєві зв'язки, він знаходився на стаціонарному лікуванні, тому на думку суду в грошовому вираженні така шкода становить 3 000 гривень.

Заявлений цивільний позов прокурора в інтересах Ніжинської районної лікарні підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчинені злочину передбаченому ст. 122 ч.1 КК України та призначити покарання у вигляді 3(трьох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання, встановивши йому іспитовий строк 2 (два) роки, з покладенням на нього обов'язку повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та з'являтись для реєстрації в органи кримінально виконавчої системи щомісячно.

Запобіжний захід обраний ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд, до набрання вироком законної сили , залишити без змін.

Стягнути з ОСОБА_1 користь ОСОБА_2 3 000(три тисячі) гривень у відшкодування шкоди, на користь Ніжинської районної лікарні( р/р 35426011001498 код 02006389 МФО 853592 УДК в Чернігівській області) 558 (п'ятсот п'ятдесят вісім ) гривень 04 копійки за лікування потерпілого.

На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області через Ніжинський міськрайонний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Суддя Ніжинського

міськрайонного суду В.Г. Пантелієнко

Джерело: ЄДРСР 4065599
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку