open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа №2-389 2007 року

Справа №2-389 2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2007 року П'ятихатський районний суд

Дніпропетровської області

в складі головуючого судді Митошоп В.М.

при секретарі Пронській ТВ.

за участю позивачаОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні в залі суду міста П'ятихатки цивільну справу за позовом ОСОБА_1доОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини , -

УСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини обґрунтовуючи свій позов тим, що 17.09.2005 року у відділу реєстрації актів цивільного стану П'ятихатського районного управління юстиції Дніпропетровської області зареєструвала шлюб з відповідачем, актовий запис НОМЕР_1.

Від шлюбу мають донькуОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

З травня 2007 року спільно не проживають, шлюбні стосунки між собою не підтримують, спільне господарство не ведуть, донька знаходиться на утриманні позивачки.

Матеріальну допомогу на утримання дитини відповідач надає епізодично та в розмірах, що не задовольняють потреби по її вихованню та утримання, позивачка просить стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 268 гривен на утримання ОСОБА_3щомісячно, до досягнення повноліття , але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідач по справі - ОСОБА_1. з позовом згоден.

Судом установлено, що між позивачкою та відповідачем 17.09.2005 року у відділу реєстрації актів цивільного стану П"ятихатського районного управління юстиції Дніпропетровської області укладено шлюб , актовий запис НОМЕР_2, що підтверджується копією свідоцтва про одруження.

Від шлюбу мають донькуОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження.

З травня 2007 року спільно не проживають, шлюбні стосунки між собою не підтримують, спільне господарство не ведуть, донька знаходиться на утриманні позивачки, що визнано свідченнями сторін в судовому засіданні.

Відповідно до ст. . 61 ЦПК України обставини визнані сторонами не підлягають доказуванню в судовому засіданні.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Оскільки матеріальну допомогу на утримання дитини відповідач надає епізодично, позивачка просить стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 268

гривен на утримання ОСОБА_3щомісячно, до досягнення повноліття , але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 181 СК України кошти на утримання дитини ( аліменти ) присуджуються у частці від доходу її матері, батька, або у твердій грошовій сумі. Згідно ст. 182 СК України при визначені розміру аліментів суд враховує:

стан здоров"я та матеріальне становище дитини;

стан здоров"я та матеріальне становище платника аліментів;

наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення; мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Відповідно до ст. 183 СК України частка заробітку ( доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред"явлення позову.

З викладеного слідує, що оскільки позивачка являється матір"ю неповнолітньої ОСОБА_3та відповідач надає епізодичну матеріальну допомогу на утримання дитини то остання має право на звернення до суду із позовом про стягнення аліментів із останнього на утримання ОСОБА_3внаслідок чого суд вважае, що позов підлягає задоволенню.

На підставі ст. ст. 180 - 183, 191 СК України, керуючись ст. ст. 1 - 10, 212 - 215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути ізОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. ІТ'ятихатки П"ятихатського району Дніпропетровської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_3, аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі 268 гривен, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення повноліття, в особі її матері ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 , починаючи з 22.08.2007 року.

Допустити негайне виконання рішення суду в межах сум платежу за один місяць.

Стягнути ізОСОБА_1. на користь держави 51 гривню державного мита .

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Дніпропетровської області через П'ятихатський районний суд.

Джерело: ЄДРСР 4063769
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку