open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

№ 2-4762\2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2007 року

Харцизький міський суд Донецької області у складі:

Головуючого судді Хомінець І.В..

При секретарі М"якінченко В.В.

З участю адвоката ОСОБА_3

Розглянувши у відкритому судовому засідані у залі суду у м. Харцизьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1ОСОБА_2про стягнення аліментів на неповньолітню дитину, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачки про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, у розмірі 1\4 частині усіх видів заробітків відповідача, але не менш 30% розміру прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку , вказуючи, на те що позивач з відповідачкою зареєструвала шлюб 16.10.1993року. Шлюб був розірваний 08.08.2001р. За час шлюбу народився син, який знаходиться на піклувані у позивача. Позивач та відповідачка записані батьком дитини в свідоцтві про народження. Відповідачка працює і взмозі утримувати і себе, і оказувати матеріальну допомогу позивачу на утримання дитини. Сторони сумісно не мешкають, відношень не підтримують. Відповідачка є матір"ю дитини, тому повинна оказувати матеріальну допомогу дитині, та приймати участь у вихованні дитини в рівних частинах, як і позивач. Відповідачка має задовільний стан здоров"я, має постійний заробіток, інших утриманців не має. Добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не оказує.

У судовому засідані позивач свої позовні вимоги підтримав, просить стягнути з відповідачки аліменти на утримання дитини в розмірі 1\4 частини всіх її доходів..

Відповідач позов не визнала. У судовому засіданні пояснила, що не має можливості утримувати матеріально неповнолітню дитину. Пояснила, що вона оформила кредит на купівлю будинку, тому з заробітної плати утримується сума на погашення суми кредиту. Вона має задоволений стан здоров"я, знаходиться під наглядом ХЦМЛ з 1999р., навчається у Черкаському Інституті Банківської справи Університету Банківської справи, їй потрібно сплачувати навчання. За цими обставинами відповідачка не має можливості сплачувати аліменти у розмірі 1\4 частини, у зв"язку з чим просить суд стягнути з неї аліменти у розмірі 1\16 частини її доходів.

Суд вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, знаходить позов обгрунтованним, та таким, що підлягає задоволенню, оскільки не суперечить чинному законодавству, та підтвержденним матеріалами справи.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованному шлюбі з 16.10.1993р . Шлюб був розірваний 08.08.2001р за рішенням суду. Від шлюбних відносин мають неповнолітню дитину - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, котрий знаходиться на утримані позивача. У свідоцтві про народження, матір"ю дитини вказана відповідачка. На теперішній час сторони не підтримують відносин. Мешкають окремо. Позивач має іншу сім"ю.

Між сторонами не досягнута домовленність відносно утримання неповнолітньої дитини. Відповідачка не оказує допомоги на утримання неповнолітньої дитини, хоча має таку можливість.

Згідно ст. 180 Сімейного Кодекса України на батьків покладені обов"язки утримання дитини до досягнення ним повньоліття. Оскільки відповідачка ухиляється від матеріального утримання дитини, суд вважає необхідним стягнути з неї аліменти.

Визначая розмір аліментів, підлягаючих стягненню на користь позивача, суд ураховує стан здоров"я дитини, її вік, матеріальне становище сторін, а також матеріальне становище відповідачки, її стан здоров"я, тому вважає можливим стягнути з відповідачки на користь позивача аліменти на дитину у розмірі 1\4частини з усіх видів заробітку відповідачки.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2005р., "Про затвердження порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забеспечення розгляду цивільних справ та їх розмірів" стягнути з відповідачки 7, 50грн .

Керуючись ст. ст. 180-182 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 60, 213, 214 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповньолітню дитину задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, уроженки м. Кременчуг Полтавської області на користь ОСОБА_1аліменти на утримання дитини - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1народження у розмірі 1\4 частини з усіх видів заробітку відповідачки, але не менш, ніж 30% розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 19.09.2007р і по час повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у доход держави у розмірі 51грн на (р\р 31415537700088 код платежа 22090100 в УДК Донецької області МФО 834016, код ОКПО 24165154 отримувач місцевий бюджет м. Харцизька), а також витрати з інформаційно-технічного забеспечення розгляду цивільних справ у сумі 7, 50грн на користь УДК в м. Донецьку ( 83050 м. Донецьк. вул. Артема, 98) на р\рЗ 1216259700004 отримувач УДК у м. Донецьку ЄДРПОУ 34686537 , МФО 834016 , банк ГУ ДКУ у Донецькій облает).

У частині стягнення аліментів рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути надана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів з дня подання заяви на апеляційне оскарження або протягом 10 днів з дня проголошення рішення без попередньої подачі заяви.

Джерело: ЄДРСР 4048560
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку