open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 717/167/13-а

Головуючий у 1-й інстанції: Харабара І. В.

Суддя-доповідач: Граб Л.С.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2013 року

м . Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Граб Л.С.

суддів: Драчук Т. О. Смілянця Е. С.

при секретарі: Александровій К.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Кельменецького районного суду Чернівецької області від 11 лютого 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі про перерахунок пенсії , -

В С Т А Н О В И В :

В січні 2013 року ОСОБА_2 звернулась до Кельменецького районного суду Чернівецької області з позовною заявою, в якій просить зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області зарахувати до педагогічного стажу час роботи навчання у вузі з 1 вересня 1988 року по 26 червня 1993 року для призначення пільгової педагогічної пенсії за вислугу років.

11 лютого 2013 року постановою Кельменецького районного суду Чернівецької області у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції від 11 лютого 2013 року та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення судом при ухваленні рішення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Позивач, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явився, не повідомивши суд причини своєї неявки.

Відповідач, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явився, однак подав до суду заперечення на апеляційну скаргу.

Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до пунктів 1, 2 частини 1 статті 197 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, а також правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, давши правову оцінку обставинам у справі, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення , а постанову суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.

Спірні відносини склались внаслідок відмови управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі зарахувати до стажу роботи, що дає право на призначення пенсіі за вислугу років, час навчання у вузі з 01 вересня 1988 року по 26 червня 1993 року.

З копії трудової книжки, що міститься в матеріалах справи, вбачається, що позивачка з 08 вересня 1987 року працювала на посаді старшої піонервожатої у Коновській восьмирічній школі Кельменецького району Чернівецької області.

У період з 1 вересня 1988 року по 26 червня 1993 року навчалася у Кам'янець-Подільському педінституті ім. Затонського (філологічний університет денна форма навчання).

З 16 серпня 1993 року була призначена на посаду учителя російської мови Кельменецької ЗОШ Чернівецької області.

01.09.1998 року - переведена на посаду учителя англійської мови цієї ж школи.

З 1 вересня 2000 року і до цього ж часу перебуває на посаді керівника гуртків Кельменецького ДЮЦ Чернівецької області.

В ст. 52 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, відповідно до пункту "е" статті 55.

Згідно п. е) ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" право на пенсію за вислугу років мають: працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Відповідно до п. 2 розділу 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

Згідно п. 2 примітки Постанови КМ України від 04 листопада 1993 року № 909, «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» -робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої залежності закладів і установ.

Постановою КМУ від 04.11.1993 р. № 909 затверджений Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. Згідно вказаного Переліку у вищих навчальних закладах I - II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах до таких посад відносяться: директори, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, старші майстри виробничого навчання, майстри виробничого навчання, викладачі, педагоги професійного навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

Таким чином, колегія суддів вважає, що відмова управління ПФУ в Кельменецькому районі про зарахування ОСОБА_2 періоду навчання з 1 вересня 1988 року по 26 червня 1993 року у Кам'янець-Подільському педінституті ім. Затонського (філологічний університет денна форма навчання) до спеціального стажу роботи є правомірною, оскільки вона не суперечить п. 2 примітки до Постанови KM України № 909 від 04 листопада 1993 року «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років», де зазначено, що тільки період роботи за спеціальністю дає право на пенсію за вислугу років.

Вказані вище обставини стверджується взаємним зв'язком наявних у справі доказів, досліджених судом першої інстанції.

На підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Постанови KM України № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» від 04 листопада 1993 року.

Відповідно до статей 11, 71 та 86 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, доводи позивача, викладені в апеляційній скарзі, не спростовують висновків судді суду першої інстанції і є безпідставними.

Згідно ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, обґрунтованим -ухвалене судом на підставі повного та всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2, - залишити без задоволення, а постанову Кельменецького районного суду Чернівецької області від 11 лютого 2013 року, - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.

Головуючий Граб Л.С.

Судді Драчук Т. О.

Смілянець Е. С.

Джерело: ЄДРСР 35794716
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку