open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
8/283/06     

      

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


УХВАЛА

про закриття провадження у справі

 "20" грудня 2006 р.

Справа № 8/283/06


Позивач:           Профспілкова організація “Профспілка Державного підприємства “Дельта-Лоцман”

вул.Лягіна,4, м.Миколаїв,54001


Відповідач:          Міністерство транспорту та зв”язку України

пр.Перемоги,14,  м.Київ, 01135


                    Судова колегія у складі:

головуючого судді                     Т.М.Дубової

суддів                                        О.В.Ткаченко

О.Г.Смородінової

                    при секретарі                                    Ю.В.Тимошевській


В судовому засіданні присутні:

Від позивача –  не з”явився

Від відповідача – не з”явився


Суть спору: про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства транспорту та зв’язку України №945 від 18.09.2006р.

          

Позивач та відповідач надали клопотання про відкладення попереднього засідання в зв”язку з тим, що керівник позивача буде відсутній 20.12.06р. у м.Миколаєві, а представник відповідача знаходиться у відрядженні.

          Враховуючи, що клопотання позивача не підтверджено ніякими документами, щодо   поважності причини відсутності керівника, ухвалою суду від 30.11.06 керівник не зобов”язувався бути присутнім на попередньому засіданні, представляти інтереси юридичної особи, як позивача так і відповідача можуть також і інші особи, тому суд вважає доцільним відхилити клопотання сторін про відкладення попереднього засідання.

Розглянувши матеріали справи , суд,

                              В С Т А Н О В И В :

Позовна заява обгрунтована ст.247 Кодексу законів України про працю , згідно якої професійному комітету надано право представляти інтереси працівників ДП “Дельта-Лоцман” в галузі виробництва, праці, з метою захисту їх трудових прав, у тому числі повноти і своєчасності оплати праці.

Згідно ст.36, 40 ЗУ “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” профспілки, їх  об'єднання, повинні здійснювати   представництво   та захист трудових  і  соціально-економічних  прав та інтересів своїх членів. Члени виборних  органів профспілок,  об'єднань профспілок,  а також повноважні пред-ставники цих органів мають право: вимагати і одержувати  від  роботодавця,  іншої  посадової особи відповідні документи,  відомості та пояснення, що стосуються  умов праці,  виконання колективних договорів та  угод,  додержання

законодавства про працю та соціально-економічних прав працівників; перевіряти  розрахунки  з  оплати  праці   та   державного соціального  страхування.           

Згідно ст.4 КАС України, правосуддя   в   адміністративних   справах   здійснюється адміністративними судами.  Юрисдикція   адміністративних  судів  поширюється  на  всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ч.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, до    початку    діяльності    окружних   та   апеляційних адміністративних   судів   адміністративні   справи,    підвідомчі господарським  судам  відповідно  до Господарського процесуального кодексу України,  вирішують  у  першій  та апеляційній    інстанціях   відповідні   місцеві   та   апеляційні господарські   суди   за   правилами   Кодексу   адміністративного судочинства України.

Визначений спір, щодо визнання протиправним та скасування наказу Міністерства транспорту та зв’язку України № 945 від 18.09.2006р.  не  є публічно-правовим,  оскільки спірний наказ не містить рішень у цій сфері та не відноситься безпосередньо до прав позивача.

          Згідно ст.ст. 1, 2, 3, 4 Господарського Кодексу України (далі ГКУ) цей  Кодекс  регулює господарські відносини,  що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між  суб'єктами господарювання,  а  також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання. Учасниками відносин  у  сфері  господарювання  є  суб'єкти господарювання,   споживачі,  органи  державної  влади  та  органи місцевого самоврядування,  наділені господарською компетенцією,  а також  громадяни,  громадські та інші організації,  які виступають засновниками  суб'єктів  господарювання  чи  здійснюють  щодо  них організаційно-господарські   повноваження   на   основі   відносин власності.

Сферу  господарських       відносин        становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські      та внутрішньогосподарські відносини, до яких правовідносини між сторонами, що регулюються КЗпПУ не відносяться .

Таким чином, в разі прийняття відповідачем протиправного наказу, який порушує  інтереси    працівників - членів профспілки, спір підлягає розгляду в судах загальної юрисдикції.

Виходячі з викладеного, спір не підлягає розгляду в господарських судах України, тому провадження по справі слід закрити

Керуючись ст.ст. 121, 157 КАС України,

У Х В А Л И В :

Закрити провадження по справі.

Головуючий суддя                                                             Т.М.Дубова


Судді                                                                                          О.В.Ткаченко


О.Г.Смородінова

 

Суддя

Т.М.Дубова


Джерело: ЄДРСР 335221
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку