open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
5/3209-11/379A

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

12.12.06                                                                                           Справа№ 5/3209-11/379A


Позивач: Державна податкова інспекція у Кам”янка-Бузькому районі, м.Кам”янка-Бузька

Відповідач:  Садівничий кооператив “Вітамін” с. Старий Яричів Кам”янка-Бузький район Львівської області.

про  припинення державної реєстрації суб”єкта підприємницької діяльності –

юридичної особи.

                                                                                                            Суддя  І.А.САЛО

           При секретарі: Боржієвській Л.

Представники       

від позивача: Квасниця Н.Б.. – зав.юр.сектора довіреність № 10-22 від 01.06.2006року

від відповідача : не з”явився


Суть спору:  ДПІ у Кам”янка Бузькому районі м. Км”янка-Бузька звернулась до господарського суду Львівської області з позовом до Садівничого кооперативу “Вітамін” про припинення державної реєстрації суб‘єкта підприємницької діяльності - юридичної особи

Обставини справи: Ухвалою суду від 16.11.2006 року порушено провадження у справі та призначено слухання на 12.12.2006року. .

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив задоволити позовні вимоги з підстав наведених у позові. Позовні вимоги мотивовані зокрема тим, що відповідач систематично порушує вимоги п. 4 ст.16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємства” та п.2 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” щодо подачі до державних податкових органів звітності про результати фінансово-господарської діяльності. Такі дії відповідача перешкоджають позивачу належним чином здійснювати контроль за додержанням приписів податкового законодавства, наслідком чого може бути ненадходження до Державного бюджету України грошових коштів.

Відповідач будь-яких пояснень на вимогу суду по суті заявлених позовних вимог не надав, позовні вимоги по суті не оспорив, вимоги ухвали суду не виконав, уповноваженого представника в судове засідання не направив, хоча у встановленому ст.33,34 КАС України порядку був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

          Відповідач – Садівничий кооператив “Вітамін” зареєстрований як суб”єкт підприємницької діяльності-юридична особа розпорядженням Кам”янка-Бузькою райдержадміністраціїєю 08.07.1997р. за №259-р.

Відповідно до Акту від 10.11.2006р. №4/15-0, складеного працівниками позивача, відповідач більше року не подає до державних податкових органів бухгалтерську звітність та інші документи і відомості пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), чим порушує вимоги п. 2 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”. Як вбачається із матеріалів справи, відповідач заборгованості по сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів) не має що підтверджується довідкою  від 06.11.2006р. №7214/24-0.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного:

Частиною 1 ст.238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Відповідно до ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Поряд з цим, згідно із ч.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання здійснюється, зокрема, на підставі рішення господарського суду у випадку здійснення діяльності, що суперечить закону.

Згідно з ч.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідачем не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів податкової звітності згідно з вимогами законодавства. Цей факт, на думку суду свідчить про те, що відповідач, будучи суб’єктом підприємницької діяльності, не дотримується приписів законодавства щодо інформування контролюючих органів про результати власної господарської (підприємницької) діяльності, зокрема не подає у встановленому порядку та у визначені терміни податкову звітність.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись  ч.4 п.2 ст. 38 ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців”,  ст. 17 ст. 11 ЗУ “Про державну податкову службу в Україні,  ч.15 ст.58, ст.ст.59, 60, 238, 247 Господарського кодексу України, ст.ст. 7,69-71,86,89,159-163,167,257,258 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

          1.Припинити державну реєстрацію суб”єкта підпариємницької діяльності-юридичної особи –Садівничий кооператив “Вітамін” с. Старий Яричів Кам”янка-Бузького району Львівської області (код ЄДРПОУ 23955090)

          2.Зобов’язати Садівничий кооператив “Вітамін” с. Старий Яричів Кам”янка-Бузького району Львівської області (код ЄДРПОУ 23955090) - подати державному реєстратору документи відповідно до ст.47 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.

          3.Стягнути з Садівничого кооперативу “Вітамін” с. Старий Яричів Кам”янка-Бузького району Львівської області (код ЄДРПОУ 23955090) на користь державного бюджету - 3 грн. 40 коп. державного мита за розгляд справи господарським судом.          

Виконавчий лист про стягнення судових витрат по справі, відповідно до ст.258 КАС України, видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення по справі надіслати сторонам судового процесу, державному реєстратору, обласному управлінню статистикиСуддя                                                                                                       Сало І.А.                     

Джерело: ЄДРСР 334755
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку