open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
2/1751-22/390а 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

13.12.06                                                                                           Справа№ 2/1751-22/390а


      За позовною заявою  Управління Пенсійного фонду України у  Сокальському

                                    районі , м.Львова        

      до відповідача   Сільськогосподарського  товариства  з обмеженою  відповідальністю

                                   “Галичина”, с.Сілець  

      про стягнення     4083,78  грн.


    Суддя  Желік М.Б.

                                                                                                 при секретарі  Дімітрова О.М.


Представники

Від позивача:      Щудло Н.О. –Завідувач юридичного сектору

Від відповідача:  не  з”явився


СУТЬ СПОРУ: Позов заявлено Управлінням Пенсійного фонду України у Сокальському  районі м.Сокаль до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Галичина”, с.Сілець  про стягнення  4083 грн.78 коп.

          Ухвалою від 08.11.2006 р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд  справи на 30.11.2006 року. В порядку ст.150 КАС України  розгляд справи відкладено до 13.12.2006 року.

          У відповідності до п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, до початку діяльності  окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до ГПК України 1991 р., вирішуються відповідним  господарським судом за правилами КАС України. Згідно зі п.4 ч.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори за зверненням суб”єкта  владних повноважень у випадах, встановлених законом.

          Оскільки, управління у прийнятті рішень про стягнення простроченої заборгованості зі сплати  страхових внесків діють як органи державної влади у здійсненні ними  владних  управлінських функцій і, відповідно як суб”єкти владних повноважень , а отже даний спір  підлягає вирішенню за правилами КАС України.

             В судове засідання  відповідач явку  повноважного представника не забезпечив, заперечення проти позову не надав, доказів погашення  заборгованості не представив.

             Представник позивача  з”явився, позов підтримав та наполягав  на задоволенні позовних  вимог.

             У відповідності до ст.71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.

            Представнику позивача  роз’яснено права та обов”язки згідно зі ст.49, ст.51 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов”язкове  державне пенсійне страхування” передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення  пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”. При цьому зберігається порядок покриття  витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим  Законом.

Тобто, відшкодуванню Пенсійному фонду України підлягають витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених згідно пунктів “б”- “з” ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, незалежно від часу їх призначення, до досягнення працівниками пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону.

Витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, покриваються підприємствами, на яких було набуто пільговий стаж

Позивачем, на підставі довідок, які уточнюють особливий характер роботи та умов праці, необхідних для призначення пільгових пенсій виданих відповідачем, було призначено пенсію на пільгових умовах гр.Стопчанському В.П.

У відповідності до п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов”язкове державне  пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, позивачем надіслано розрахунки фактичних витрат на виплату та достиавку пенсій, призначенимх відповідно до п.п. “б” –“з” ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” для відшкодування відповідачем витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (копя розрахунків долучена до матеріалів справи).

Згідно п.6.8  вищенаведеної Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунках суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідач не сплатив заборгованість  за листопад-грудень 2005 року та березень-жовтень 2006 року і станом на 01.11.2006 року  заборгованість ваідповідача по відшкодуванню  фактичних витрат на  виплату та доставку  пенсій  складає 4083,78 грн.

         Враховуючи наведене, відсутність заперечень з боку відповідача, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають до задоволення.

           Керуючись  ст.ст.2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд,-


                                                                       ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Галичина”, с.Сілець, Сокальського району (ЗКПО 03760697) на користь Управління Пенсійного фонду України у Сокальському районі (м.Сокаль, вул.Героів УПА ,11,  р/р 25601301464 в Сокальському відділенні Ощадного банку № 6333, МФО 385145, ЄДРПОУ 22382924) –4083,78 грн. боргу.  

3.          Стягнути з Сільськогосподарського  товариства з обмеженою відповідальністю “Галичина” ( с.Сілець,Сокальський район, ЗКПО 03760697) в доход державного бюджету –40,83 грн.  судового збору.


    Постанова набирає законної сили у відповідності із ст.254 КАС України.


   Постанова може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя                                                                                                       Желік М.Б.                     

Джерело: ЄДРСР 334708
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку