open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
2/1660-16/161А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

21.11.06                                                                                           Справа№ 2/1660-16/161А

                                                         

Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В. при секретарі судових засідань Сухович Ю.О..розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Золочівського районного центру зайнятості ,м.Золочів

до відповідача ТзОВ” „Зоря-2”,с.Поморяни

про стягнення 3 758,57грн..

За участю представників:

від позивача  -  Магулка О.В..-провідний спеціаліст-юрисконсульт  (довіреність №1429 від 21.11.06р.)

від відповідача -  не з”явився

          Поштовими повідомленнями №№ 925332, 925219 підтверджується вручення сторонам ухвали суду від 31.10.06р. із зазначенням часу та місця  судового засідання.

          Представнику позивача роз”яснено права і обов”язки передбачені ст.ст.49,51 КАС України. Згідно клопотання технічна фіксація судового процесу не здійснювалась.

Суть спору:  Позов заявлено Золочівським районним центром зайнятості , м. Золочів

до ТзОВ” „Зоря-2” про стягнення 3 758,57грн .  несплачених в строк страхових внесків на випадок безробіття.

Ухвалою суду від 31.10.2006 р. справу призначено до судового розгляду та визнано явку повноважних представників на власний розсуд.

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

  Відповідач будь-яких пояснень на вимогу суду по суті заявлених позовних вимог не надав, позовні вимоги по суті не оспорив, вимоги ухвали суду не виконав, у судове засідання не з’явився хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи ,що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності відзиву на позовну заяву та представника відповідача за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин та вирішення спору по суті.  

Дослідивши  матеріали справи ,заслухавши пояснення представників сторін,  господарський суд Львівської області в с т а н о в и в:

Золочівський районний центр зайнятості є юридичною особою та робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про державну службу»та Положення про Державну службу зайнятості.

Відносини , що виникають із загальнообов”язкового державного соціального страхування на випадок  безробіття  регламентуються нормами Закону України від 02.03.00р.№1533-ІІІ „Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок  безробіття” ,що набув  чинності відповідно до п.1 розділу 8 „Прикінцеві Положення” з 01.01.01р.

Відповідно до Положення Про державну службу зайнятості затвердженого Постановою КМ України від 24.06.91р №47 на службу зайнятості покладено здійснення  контролю за дотриманням підприємствами ,установами  і організаціями всіх форм власності законодавства про зайнятість населення та надано право на стягнення заборгованості.

Відповідно до  п.п.2 п.2 ст.35 Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” працедавці зобов”язані своєчасно сплачувати страхові внески на загальнообов”язкове державне соціальне страхування  у розмірах , встановлених Законом України №2213-ІІІ від 11.01.2001р.“Про  розмір страхових внесків на деякі види загальнообов”язкового державного соціального страхування”( із змінами та доповненнями) .

Порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі –Інструкція), затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.01.01 за № 30/5221).

Відповідно до ст.38 Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” не сплачені  у визначені терміни страхові внески , пеня і штраф стягуються із страхувальника у безспірному порядку. Термін давності у разі стягнення до Фонду страхових внесків , пені та фінансових санкцій не застосовується.

ТзОВ”Зоря-2” зареєстровано  як платник внесків на загальнообов”язкове державне соціальне  страхування на випадок  безробіття в Золочівському районному центрі зайнятості за № 135501156 з 02.07.1998р.

Відповідно до даних занесених до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов”язкового державного страхування на випадок безробіття станом на ІІІ півріччя 2006року, яка була подана відповідачем позивачу, відповідач заборгував позивачу –3 758,57грн. внесків на загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.(розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків в матеріалах справи). Вказана заборгованість підтверджується  актом звірки взаєморозрахунків №1252 від 19.10.06р., підписаним представниками обох сторін.

Згідно п.3 ст. 17  Закону України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. Як вбачається з копії  розрахункової відомості про нарахування страхових внесків до Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за ІІІ півріччя 2006року  заборгованість з виплати заробітної плати на кінець звітного періоду  відсутня ( розділ 4).

Згідно ст.. 71 КАС України  кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Однак відповідач не подав доказів які б   спростовували  наведені обставини ,та підтверджували б сплату страхових внесків на випадок безробіття.

          Отже, на день розгляду справи в суді заборгованість відповідача перед позивачем не погашена .

З огляду на вищевикладене,  позовні вимоги обґрунтовані не спростовані та підлягають до задоволення.

          Частиною 4 ст.94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб”єкт владних повноважень, а відповідачем  - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Позивач є суб”єктом владних повноважень (ст.ст.3, 17 КАС України), а відповідач –юридична особа. Виходячи з наведеного, судові витрати з відповідача до стягнення не підлягають.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160- 163, 167, 254 КАС України, суд -  

П О С Т А Н О В И В:

Позов задоволити.

Стягнути з ТзОВ”Зоря-2”,80700 с.Поморяни, Золочівського  району, Львівської області( п/р 26002243316001 в ЗФ „Приватбанк” код ЄДРПОУ 03761892 ) на користь Золочівського районного центру  зайнятості м. Золочів, вул.Чайковського,7 (п/р 37179971900191  в ВДК у Золочівському р-ні, МФО 825014,  ЗКПО 20858854) 3 758,57грн. заборгованості.

Виконавчий лист видати за заявою Золочівського районного центру  зайнятості, після набрання постановою законної сили.

          Постанова набирає законної сили у відповідності до вимог ст.254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку.


Суддя                                                                                                       Іванчук С.В.                     

Джерело: ЄДРСР 334649
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку