open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
1/1071-2/101

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

07.12.06                                                                                           Справа№ 1/1071-2/101


За позовом: відкритого акціонерного товариства "Ходорівполіграфмаш", м.Ходорів

до відповідача:  виконавчого комітету Ходорівської міської ради Львівської області, м.Ходорів

за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору комунального підприємства „Ходорівтеплокомуненерго”, м.Ходорів

про визнання протиправним рішення суб”єкта владних повноважень №230 від 24.09.2004 року,


                                                                                                                                  Суддя Зварич О.В.

                                      при секретарі Наливко А.

Представники:   

від позивача  Фрусенко А.О.,

від відповідача  не з”явився,

від третьої особи:  Петрів В.Т., посв. №4 від 01.01.1999 року, Гупало І.В.,


Зміст ст.ст.49,51,54 КАС України судом  роз’яснено.

    Суть спору: Позов заявлено відкритим акціонерним товариством "Ходорівполіграфмаш" до відповідача виконавчого комітету Ходорівської міської ради Львівської області за участю  третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, комунального підприємства „Ходорівтеплокомуненерго” про визнання протиправним рішення суб”єкта владних повноважень №230 від 24.09.2004 року.

   Розгляд справи розпочато 18.10.2006 року. Ухвалами суду від 30.10.2006 року та від 21.11.2006 року розгляд справи відкладено  у зв”язку із неявкою відповідача та необхідністю витребування додаткових доказів по справі. Постанову прийнято 07.12.2006 року.

Представник позивача в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримав та просить визнати   протиправним п.1 рішення виконкому Ходорівської міської ради від 24.09.2004 року №230 «Про передачу ВАТ «Ходорівполіграфмаш»заводської котельні КП «Ходорівтеплокомуненерго», яким вирішено затвердити акт прийому-передачі котельні ВАТ «Ходорівполіграфмаш»в комунальну власність міста Ходорова на баланс КП «Ходорівтеплокомуненерго». Позивач покликається на те, що спірна котельня передана йому до статутного фонду в процесі приватизації державного підприємства Ходорівський завод поліграфічних машин у відкрите акціонерне товариство згідно наказу від 15.09.1995 року №1949 регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області і знаходиться у власності позивача, а тому, приймаючи оскаржуване рішення, відповідач порушив ст.321 ЦК України, згідно якої право власності є непорушним.

Позивач також зазначає, що ВАТ «Ходорівполіграфмаш»не вчиняло жодних дій, передбачених ст.346 ЦК України, які б свідчили про відмову від права власності на котельню, а лист від 25.05.2004 року за №01/272 та акт прийому-передачі основних засобів котельні КП «Ходорівтеплокомуненерго»свідчить лише про намір та  передачу заводської котельні комунальним службам на баланс, а не у комунальну власність.

Представник третьої особи у відзиві на позовну заяву проти позовних вимог заперечив та просить в їх задоволенні відмовити, мотивуючи тим, що відповідно до п.1.23 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" безоплатно надані товари (роботи, послуги) —це товари, що надаються платником податку згідно з договорами дарування, іншими договорами, які не передбачають грошової або іншої компенсації вартості таких матеріальних цінностей і нематеріальних активів чи їх повернення, або без укладення таких угод, а тому вчинені позивачем дії на безкоштовну передачу - лист від 25.05.2004 року за №01/272 та акт прийому-передачі основних засобів котельні КП «Ходорівтеплокомуненерго», направлені на відчуження згаданої котельні. Представник третьої особи також зазначає, що підтвердженням наміру та факту передачі спірної котельні у комунальну власність є також  лист ВАТ "Ходорівполіграфмаш" від 29.12.2004 року №01/232, яким останній просить в зв'язку з передачею котельні МКП "Ходорівтеплокомуненерго" відчужити земельну ділянку площею 0,9 га.

Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив, вимог суду не виконав, а тому суд розцінює його неявку як без поважних причин  та  вирішує спір по суті за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, суд

                         встановив:

24.09.2004 року виконавчим комітетом Ходорівської міської ради прийнято рішення №230 «Про передачу ВАТ «Ходорівполіграфмаш»заводської котельні КП «Ходорівтеплокомуненерго», п.1 якого вирішено затвердити акт прийому-передачі котельні ВАТ «Ходорівполіграфмаш»в комунальну власність міста Ходорова на баланс КП «Ходорівтеплокомуненерго».

У відповідності до п.2 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом, а згідно ч.1 ст.59 вказаного закону рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.  

Як вбачається з преамбули оскаржуваного рішення, підставою його прийняття було звернення ВАТ «Ходорівполігрфмаш»за №01/272 від 25.05.2004 року, яким  останній повідомив про те, що в зв'язку із входженням опалення житлових будинків в компетенцію міських служб "Теплокомуненерго" ВАТ "Ходорівполіграфмаш" готове вирішувати питання про передачу заводської котельні комунальним службам Ходорівської міської ради.

З матеріалів справи вбачається, що 17.09.2004 року між сторонами було підписано Акт прийому - передачі основних засобів котельні по вул.Стрийській,15, у відповідності до якого "Ходорівполіграфмаш" передав безкоштовно зі свого балансу, а МКП "Ходорівтеплокомуненерго" прийняло на свій баланс основні засоби котельні ВАТ "Ходорівполіграфмаш" по вул.Стрийська,15.

Підтвердженням наміру та факту передачі спірної котельні у комунальну власність є також  лист ВАТ "Ходорівполіграфмаш" від 29.12.2004 року №01/232, яким останній просить в зв'язку з передачею котельні МКП "Ходорівтеплокомуненерго" відчужити земельну ділянку площею 0,9 га, що кореспондується з вимогами ст.120 ЗК України, якою передбачено умови переходу права власності на земельну ділянку при переході права на будівлю і споруду.

Покликання позивача на те, що котельню передано лише на баланс комунального підприємства є безпідставним, оскільки у відповідності до ст.78 ГК України комунальне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядному порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. Майно комунального підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання або на праві оперативного управління.

З наведеного,  оскаржуване рішення від 24.09.2004 року №230 «Про передачу ВАТ «Ходорівполіграфмаш»заводської котельні КП «Ходорівтеплокомуненерго» прийнято виконкомом Ходорівської міської ради в межах наданих йому повноважень та у відповідності з вимогами діючого законодавства, а тому підстав для визнання його протиправним суд не вбачає.

Оцінивши всі докази в сукупності, суд приходить до висновку, що В задоволенні позовних вимог відкритого акціонерного товариства "Ходорівполіграфмаш" до виконавчого комітету Ходорівської міської ради Львівської області про визнання протиправним п.1 рішення №230 від 24.09.2004 року «Про передачу ВАТ «Ходорівполіграфмаш»заводської котельні КП «Ходорівтеплокомуненерго»слід відмовити.

Враховуючи наведене та керуючись п.6 Прикінцевих положень КАСУ,  ст.ст.162,163,167 КАСУ,  суд


   п о с т а н о в и в:


В позові відкритого акціонерного товариства "Ходорівполіграфмаш" до відповідача виконавчого комітету Ходорівської міської ради Львівської області за участю  третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, комунального підприємства „Ходорівтеплокомуненерго” про визнання протиправним рішення суб”єкта владних повноважень №230 від 24.09.2004 року відмовити.

Суддя                                                                                                       Зварич О.В.                     


Джерело: ЄДРСР 334587
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку