open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
1/1067-20/233А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

12.12.06                                                                                           Справа№ 1/1067-20/233А


За позовом: Військової частини 9507, м.Львів

до відповідача: Львівської міської ради, м.Львів

про визнання права постійного користування на земельну ділянку.

Суддя  Манюк П.Т.  

При секретарі Кравець В.П.

Представники:

від позивача: Максимонько Л. - представник

від відповідача: Процик І.І. –представник


Суть спору:

    Розглядається справа за позовом Військової частини 9507 до Львівської міської ради про визнання права власності на майно та права постійного користування на земельну ділянку.

          Розгляд справи відкладався з підстав, викладених у відповідних ухвалах суду.

             Представник Позивача в судових засіданнях подав уточнення до позовної заяви, відповідно до якої просить визнати право постійного користування Військовою частиною 9507 земельною ділянкою на вул.Володимира Великого, 10 у місті Львові.

           Представник Відповідача в судових засіданнях позовні вимоги заперечив.

Повний текст постанови підписаний та направлений сторонам 25.12.2006 року.


Розглянувши матеріали справи судом встановлено.

Позивач - Військова частина 9507 Державної прикордонної служби України звернулась з позовом до суду про визнання права постійного користування земельною ділянкою на вул.Володимира Великого,10 у м.Львові.

В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що він є користувачем земельної ділянки, яка згідно рішення виконкому Львівської міської ради депутатів трудящих від 4-8 грудня 1951 року № 1/068/283 “Об отводе в передаче земельних участков Львовскому ВСО МГБ по ул.Артема/бившая Закладовая/”, була передана для ВСО МДБ (прикордонні війська входили до складу Міністерства державної безпеки) у розмірі 8,0 га для влаштування бази.

З метою оформлення землекористування позивачем було виготовлено технічну документацію на земельну ділянку на вул.Володимира Великого, 10 у м.Львові.

Позивач неодноразово звертався до Львівської міської ради з приводу прийняття рішення про закріплення за ним вказаної земельної ділянки, однак позитивного рішення Львівською міською радою прийнято не було.

З цих мотивів позивач просить суд постановити рішення, яким визнати право постійного користування земельною ділянкою військовою частиною 9507 Державної прикордонної служби України на вул. Володимира Великого, 10 у місті Львові.

    У представленому відзиві відповідач позовні вимоги заперечив, покликаючись на те,  що  згідно ст.12 Земельного Кодексу України до повноважень міської ради належить розпорядження землями територіальних громад, а відповідно до ст.124 Земельного Кодексу України вказано, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.


Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази по справі в їх сукупності суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одними із способів захисту цивільних прав та інтересів можуть бути визнання права у випадку його невизнання чи заперечення.

          Відповідно до ст. 92 Земельного кодексу України, права постійного користування із земель державної та комунальної власності набувають лише підприємства, установи та організації, що належать до державної або комунальної власності.

          Позивач є установою, що належить до державної форми власності та наділений правом отримання земельної ділянки в постійне користування.

          Відповідно до технічної документації на земельну ділянку на вул. Володимира Великого, 10 у м.Львові, що погоджена державною землевпорядною експертизою (висновок від 13.07.2004 року № 1033), позивачу підлягає передачі в постійне користування земельна ділянка площею 7, 5062 га для обслуговування військової частини.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»вирішення питань землекористування, в тому числі щодо продажу землі, належить до виключних повноважень міської ради.

Відмова Львівської міської ради прийняти на пленарному засіданні 03.11.2006 року рішення про передачу позивачу вказаної земельної ділянки та відмова повторно виносити вказане питання на розгляд ради  не відповідає вимогам чинного законодавства.

За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.


Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 13, 19, 124 Конституції України, ст. 92 Земельного кодексу України, ст. 16 Цивільного кодексу України, ст.ст. 26, 60  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст.  161  - 163, п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:


1. Визнати право постійного користуваня військовою частиною 9507 Державної прикордонної служби України земельною ділянкою площею 7, 5062 га на вул. Володимира Великого, 10 у місті Львові.

 

2. Постанова набирає законної сили в строк та порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.


 3. Постанова може бути оскаржена в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
                        
Суддя                                                                                                       Манюк П.Т.                     

Джерело: ЄДРСР 334547
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку