open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
2/1513-10/240

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


ПОСТАНОВА

          

07.12.06                                                                                           Справа№ 2/1513-10/240


За позовом :       Управління ПФУ у м .Догобич

До відповідача :  ДГХП „Полімінерал” м. Стебник

3-тя особа  :  Міністерство промислової  політики  Укріїни

Про :       стягнення 132084,37 грн.   

                                                                                                     Суддя : Довга О.І

При секретарі : Скремета О.О.

Представники:      

від позивача :      Круглій Ю.Б. –представники по дорученню

від відповідача  : Амборська  І.С.-  представник  по дорученню

3-тя особа  :  не з’явилась

Представникам роз’яснені права та обов’язки передбачені ст. ст. 49-59 КАС України, підстави та право відводу судді ст. 27 КАС України, та секретаря судового засідання ст. 29 КАС України.

Заяв та клопотань про відвід судді та секретаря судового засідання не подано. Представники подали клопотання про відмову від технічного запису судового процесу.

          Суть спору:           Господарським судом Львівської області розглядається справа за позовом  Управління  Пенсійного фонду України  у м .Дрогобич до Стебницького  державного  гірничо-хімічного  підприємства „Полімінерал” про стягнення  132084,37 грн. боргу.

          Представник  позивача в судовому засіданні  підтримав позовні вимоги повністю.

          Представник  відповідача проти позовних вимог не заперечує, причини несвоєчасного погашення заборгованості  пояснює наступним чином:

          Стебницьке  державне  гірничо-хімічне  підприємство „Полімінерал” перейшло під юрисдикцію України  із  повністю зупиненим  основним виробництвом (випуск  мінеральних добрив) і комплексом невирішених  екологічних проблем, які створюють в регіоні  техногенну  небезпеку.

          В зв’язку із відсутністю  основного виробництва всі  невідкладні  та обов’язкові  природоохоронні  роботи фінансуються  із Державного бюджету.

          Однак  протягом останніх років  фінансування вкрай  недостатнє.

          Заборгованість до Пенсійного  Фонду виникла  внаслідок  нерегулярного фінансування  із центрального  державного казначейства та того, що в 2002-2005 р. р.  виконавчою службою Дрогобицького  міського управління юстиції  на виконання рішень суду  були арештовані рахунки „Полімінералу” у відділі  державного казначейства і зняті кошти  для погашення заборгованості по зарплаті  працівникам підприємства.

          Загальна  заборгованість „Полімінералу”  до Пенсійного Фонду  із штрафними санкціями , пенею  складає 2015065 грн.

          Третя особа в судове засідання не з’явилась, подала клопотання про розгляд справи без участі представника, по суті позовних вимог пояснила наступне:

З травня 2003 року ДГХП «Полімінерал»не працює у зв'язку з аварійною ситуацією на поверхневому руднику № 1 та не веде з цього часу виробничої діяльності.

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 7 Бюджетного кодексу України бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями. На даний час ДГХП «Полімінерал» виконує комплекс природоохоронних робіт, які фінансуються з Державного бюджету в обсязі 35-40% від необхідної потреби.

Отже, виплата боргу Управлінню Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області за рахунок коштів Державного бюджету не передбачена.

Відповідно до Закону України «Про управління об'єктами державної власності»від 21 вересня 2006 року № 185-У на міністерства та інші підвідомчі Кабінету Міністрів України органи державної виконавчої влади покладено лише здійснення функцій щодо управління майном, що є у загальнодержавній власності.

Згідно з частиною першою статті 96 Цивільного кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями. Крім того, відповідно до частини п'ятої статті 74 Господарського кодексу України, держава та орган, до сфери управління якого входить державне комерційне підприємство, не несуть відповідальності за його зобов'язаннями.

Таким чином, Мінпромполітики, як орган, до сфери управління якого входить ДГХП «Полімінерал», не несе відповідальності за борги останнього.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін судом встановлено:

Відповідач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м.Дрогобичі як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. В порушення п. 6. ч. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в продовж 2004 - 2006 років Відповідачем не сплачуються внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, підприємство нарощує суму недоїмки, яка є поточною заборгованістю.

Господарський суд Львівської області рішенням від 25.03.2004 року по справі № 2/428-20/50 та постановою від 06.03.2006 року по справі № 2/226-20/36 стягнув з Державного гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал" на користь управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської обл. відповідно 920 604,81 грн. та 603 308,47 грн.   

Згідно картки особового рахунку страхувальника станом на 19.07.2006 року заборгованість становить 1 655 997,37 грн.(розрахунок додається).

Згідно п.3 ст. 106 ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” позивач просить стягнути 132084,37 грн.

Доказів погашення боргу суду не представлено.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін оцінивши надані суду докази, суд визнав позов обґрунтованим та таким, який підлягає до задоволення.

Судові витрати віднести на відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст. ст. 49, 50, 104, 105, 110-121, 158-163 КАС України, суд


          в и р і ш и в :


1.          Позов задоволити повністю.

2.          Стягнути з Державного гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал" м.Стебник, вул. Дрогобицька,127 (код ЄДРПОУ 05762281) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі, Львівська область, м. Дрогобич, пл. Ринок, 3 (код ЄДРПОУ 22408026) 132084,37 грн. боргу.

3.          Стягнути з Державного гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал" м. Стебник, вул. Дрогобицька,127 (код ЄДРПОУ 05762281) на користь державного бюджету 1320,84 грн. судового збору.

4.          Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена в порядку і строки визначені ст. 186 КАС України.


Суддя                                                                                                       Довга О.І.                     

Джерело: ЄДРСР 334512
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку