open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
3/71-11/83

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


РІШЕННЯ

          

28.11.06                                                                                           Справа№ 3/71-11/83


За позовом: Прокурора Буського району Львівської області в інтересах держави в особі Буської міської ради

До: Відкритого акціонерного товариства “Буський пивоварний завод”, м.Буськ

Про звільнення та повернення самовільно зайнятої земельної ділянки


В судовому засіданні взяли участь представники:

Від позивача: Гуменний-землевпорядник

Від відповідача: не з”явився


    Стороні в засіданні роз»яснено її права передбачені ст. 22 ГПК України.


    Суть спору:

Розглядається справа за позовом Прокурора Буського району Львівської області в інтересах держави в особі Буської міської ради про звільнення ВАТ «Буський пивоварний завод»самовільно заяйнятої земельної ділянки площею 0,45га в м.Буську по вул. Львівській, 8, та зобов»язання останнього привести зазначену земельну ділянку у придатний для використання за її цільовим призначенням  стан за рахунок власних коштів.

Оцінивши зібрані по справі докази, судом встановлено наступне:

   Під час розгляду позовної заяви позивачем подано зустрічну позовну заяву про визнання права користування ВАТ «Буський пивоварний завод»земельною ділянкою площею 0,45га в м.Буську в урочищі поблизу пам»ятки садово-паркового мистецтва «Буський парк ім.І.Франка».

   Ухвалою від 14.04.2006року вказана зустрічна позовна заява повернута.

   Ухвалою господарського суду Львівської області від 03.09.2006року провадження у справі було зупинено до вирішення апеляційної скарги на ухвалу господарського суду № 3/71-11/83 від 14.04.2006року про повернення зустрічної позовної заяви ВАТ «Буський пивоварний завод».

   Постановою Львівського апеляційного суду від 14.06.2006року ухвалу господарського суду залишено без змін.

   Постановою Вищого господарського суду від 11.10.2006року залишено без змін постанову Львівського господарського суду.

   Ухвалою від 27.10.2006року поновлено провадження у справі та призначено до розгляду на 6.11.2006року.

   В судове засідання сторони не з»явилися  в зв»язку з чим суд відклав розгляд справи на 28.11.2006року.

   Відповідач в засідання суду 28.11.2006року повторно не з»явився, будь-яких пояснень на вимогу суду по суті заявлених позовних вимог не надав, відзиву не представив, вимоги ухвали суду не виконав, хоча у встановленому ст.64 ГПК України порядку був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Відповідно до статті 75 ГПК України, суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності відповідача, за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.

   Як вбачається із матеріалів справи, ВАТ «Буський пивоварний завод»всупереч вимог ч.ч.1,2 ст. 116, 125, ч.2 ст. 126 Земельного кодексу України, ст. 35 Закону України «Про охорону земель», ч.5 ст. 16 Закону України «Про оренду землі», самовільною, без відповідних документів на право власності чи користування (в т.ч. на умовах оренди) земельної ділянки, використовує земельну ділянку площею 0,45га в м.Буську в урочищі поблизу парку-пам»ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Буський парк ім.І.Франка», яка належить до земельного запасу сільськогосподарського призначення (міське громадське пасовище) Буської міської ради, для виробничих потреб-обслуговування свердловин по видобуванню гірських підземних вод.

   Відповідно до ст. 212 Земельного кодексу України, самовільно зайняті земельні ділянки за рішенням суду підлягають поверненню власникам землі або користувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними; при цьому приведення земельних ділянок у приданий для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.

   При вказаних обставинах позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

   Судові витрати слід покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.

   Керуючись ст. 211 п. «б»ч.1, ст. 112 Земельного кодексу України, ст.ст. 49,82-84 ГПК України,

    

         суд,-  

     В И Р І Ш И  В :


Позов задоволити повністю.

    1.Зобов”язати ВАТ “Буський пивоварний завод”, м.Буськ вул. Львівська 8 (код ЄДРПОУ 00382616) звільними самовільно зайняту земельну ділянку площею 0,45га в м.Буську по вул. Львівській,8 в урочищі поблизу парку-пам”ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Буський парк ім.І.Франка” та повернути дану земельну ділянку у володіння територіальної громади м.Буська.

2.ВАТ «Буський пивоварний завод»привести зазначену діляну у придатний для використання за її цільовим призначенням стан за рахунок власних коштів.

3.Стягнути із ВАТ “Буський пивоварний завод”, м.Буськ вул.Львівська 8 (код ЄДРПОУ 00382616) в дохід державного бюджету 85,00грн. державного мита за розгляд справи господарським судом.

4.Стягнути із ВАТ “Буський пивоварний завод”, м.Буськ вул.Львівська 8 (код ЄДРПОУ 00382616) на користь ДП “Судовий інформаційний центр”, м.Київ  118,00грн. вартості інформаційно-технічного процесу.

   Накази видати відповідно ст. 116 ГПК України.


Суддя                                                                                                       Сало І.А.

Джерело: ЄДРСР 334484
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку