open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Березівський районний суд Одеської області

05.11.2012

Справа №1504/1058/12

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 листопада 2012 року Березівський районний суд Одеської області у складі: головуючого судді -Дєткова О.Я.,

при секретарі Козубенко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Березівка Одеської області цивільну справу за позовом органу опіки та піклування Веселинівської райдержадміністрації Миколаївської області до ОСОБА_1 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з цим позовом до суду, посилаючись на те, що відповідач має неповнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є ученицею Калінінської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №1 Херсонської області та перебуває у даному навчально-виховному закладі з квітня 2004 року. Матеріальну допомогу дитині відповідач, який на даний час відбуває покарання у вигляді 8 років позбавлення волі за ч.1 ст.115 КК України у виправній колонії №72 м.Вознесенськ Миколаївської області, не надає. Виходячи із інтересів дитини та зважаючи на факти ухилення відповідача від сплати аліментів, просить стягнути з останнього аліменти на користь дирекції зазначеного вище навчального закладу на утримання ОСОБА_3 у твердій грошовій сумі, але не менше 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку до досягнення нею повноліття.

Відповідач, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився та заперечень проти позову не надав.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Згідно зі статтями 180 і 182 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття та при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Однак, розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Судом встановлено, що відповідач, який відбуває покарання у Вознесенській виправній колонії №72 Миколаївської області є батьком неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відносно якої, згідно рішення Веселинівського районного суду Миколаївської області, позбавлений батьківських прав (а.с.4,5,11,25).

Відповідно до положень ч.2 ст.166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

Згідно ст.12 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», прожитковий мінімум на дітей віком від 6 до 18 років, які відносяться до основних соціальних груп населення, з 1 жовтня 2012 року становить 1161 грн.

Тому, визначаючи розмір до виплати аліментів, суд враховує вищевикладене, а також те, що позивач не надав жодного доказу щодо отримання відповідачем нерегулярного, мінливого доходу, як цього вимагає для визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі ч.1 ст.184 СК України, і вважає стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання ОСОБА_3 по 350 грн. (1161 х 30 : 100) щомісячно до її повноліття.

Частиною 1 ст.224 ЦПК України передбачається, що суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини

неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними та якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Керуючись ст.ст.10, 60, 212 ЦПК України, ст.ст.180,182 СК України,

ВИРІШИВ:

Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований у АДРЕСА_1 і відбуває покарання у Вознесенській виправній колонії №72 Миколаївської області, на користь дирекції Калінінської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №1 Херсонської області, на його розрахунковий рахунок 3541481767 ГУДКУ в Херсонській області, МФО 852010, ЄДРПОУ 22752232 на утримання неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, по 350 грн. щомісячно, починаючи з 27 квітня 2012 року до її повноліття.

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати в дохід держави 101 грн. 70 коп.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду через Березівський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Суддя :

Джерело: ЄДРСР 27394031
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку