АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-ц/1690/3076/2012 Головуючий по 1-й інстанції Тімошенко Н.В.
Суддя-доповідач: Кривчун Т. О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2012 року м.Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області у складі:
Головуючого: судді Кривчун Т.О.,
Суддів: Дряниці Ю.В., Карнауха П.М.,
при секретарі: Філоненко О.В.,
за участю: представника відповідача-Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області - Солодкого О.В.,
позивача ОСОБА_3,
представника Відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГУЮ у Полтавській області Нездойминоги О.О.,
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою представника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Чуйка Дмитра Миколайовича
на ухвалу Октябрського районного суду м. Полтави від 18 квітня 2012 року
по справі за позовом ОСОБА_3 до Державної податкової адміністрації у Полтавській області, Державної податкової адміністрації України, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання права на пенсію у більш високому розмірі та її перерахунок.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, -
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 20 травня 2010 року по вказаній справі визнано неправомірними дії ДПА у Полтавській області та ДПА України щодо виключення з грошового забезпечення при перерахунку розміру пенсії ОСОБА_3 з 01.04.2006 року додаткових щомісячних видів грошового забезпечення, встановлених Указом Президента України від 22 березня 2002 року №288/2002 та постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року №1592 та зменшення розміру премії з 100% до 50%.
Зобов»язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок розміру пенсії ОСОБА_3 з включенням у грошове забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії, виключених 100% надбавки, встановленої Указом Президента України від 22 березня 2002 року №288/2002; 50% надбавки за особливі умови служби та 50% доплати від суми пенсії, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року №1592, 100% премії; визначити під час перерахунку пенсії суму заборгованості по пенсії на користь позивача, нарахувати компенсацію на визначену суму заборгованості, втрати частини доходів та направити відповідні перерахункові документи в орган, який виплачує пенсію, для виплати цієї заборгованості.
15.08.2011 року Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області звернулося з заявою про роз»яснення рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 20 травня 2010 року, в якій просило надати роз»яснення резолютивної частини рішення суду, а саме по яку дату здійснити перерахунок та виплату пенсії з включенням спірних надбавок та зазначити порядок проведення нарахування компенсації втрати частини доходів з урахуванням коефіцієнта інфляції.
Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави від 16 вересня 2011 року у роз»ясненні рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 20 травня 2010 року відмовлено.
Ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 15.02.2012 року ухвалу Октябрського районного суду м. Полтави від 16 вересня 2011 року скасовано, заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про роз»яснення рішення суду від 20 травня 2010 року направлено місцевому суду для розгляду.
Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави від 18 квітня 2012 року заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про роз»яснення рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 20 травня 2010 року задоволено частково.
Роз»яснено резолютивну частину рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 20 травня 2010 року, відповідно до якої Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повинно здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_3 з 01.04.2006 року з урахуванням повернутих за вказаним рішенням надбавок, за всіма перерахунками, що проводилися з 01.04.2006 року, під які ОСОБА_3 підпадав.
У задоволенні заяви в частині встановлення порядку виконання рішення відмовлено.
Із вказаною ухвалою не погодився відповідач-Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, представник якого в поданій апеляційній скарзі прохає ухвалу суду скасувати.
У судовому засіданні представник відповідача доводи, наведені в апеляційній скарзі підтримав та прохав її задовольнити.
Позивач ОСОБА_3 прохав скаргу відхилити, ухвалу суду залишити без змін.
Колегія суддів, перевіривши законність і обґрунтованість ухвали місцевого суду у межах доводів апеляційної скарги, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі,вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Згідно п.1 ч.2 ст.307, п.1 ч.1 ст.312 ЦПК України за наслідками розгляду скарги на ухвалу суду першої інстанції апеляційний суд має право постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін. Розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Статтею 221 ЦПК України передбачено, що, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту..
Роз»яснюючи резолютивну частину рішення місцевий суд виходив з установленого судом порушення з 01.04.2006 року права ОСОБА_3 на отримання пенсії у більш високому розмірі шляхом незаконного виключення з його грошового забезпечення надбавок, які він отримував перед виходом на пенсію.
У мотивувальній частині ухвали від 18.04.2012 року суд зазначив, що «Законом не передбачено зменшення розміру пенсії у зв»язку з втратою чинності нормативно-правового акту, на підставі якого вона була правомірно призначена. Згідно пенсійного законодавства України відповідні категорії осіб набувають право на перерахунок пенсії з урахуванням запровадження після їх звільнення зі служби нових щомісячних видів грошового забезпечення та премій, відносно чого дано роз»яснення у пунктах 8,9 постанови Пленуму Верховного Суду України №4 від 15.04.2005 року.
З урахуванням наведених обставин суд вважає, що ОСОБА_3 Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повинно здійснити перерахунок пенсії з 01.04.2006 року з урахуванням повернутих судом надбавок, по всім перерахункам, що проводилися з 01.04.2006 року, під які ОСОБА_3 підпадав».
Таким чином, позиція суда, у т.ч. щодо кінцевої дати здійснення перерахунку та виплати пенсії із включенням спірних надбавок чітко викладена в роз»ясненні рішення суду від 20 травня 2010 року.
Слід зазначити, що дана позиція знайшла відображення і в мотивувальній частині даного рішення, яке ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 14.09.2010 року було залишено без змін.
Окрім того, доводи, наведені в апеляційній скарзі, фактично дублюють заперечення на позов Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, яким було дано оцінку та аналіз при розгляді справи по суті та винесенні рішення по ній.
Відмовляючи у задоволенні заяви в частині встановлення порядку виконання рішення місцевий суд вірно виходив із того, що порядок проведення нарахування компенсації передбачений актами законодавства, тому визначати його необхідності немає.
Враховуючи, що ухвалу судом першої інстанції постановлено з додержанням вимог закону, колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги та залишення ухвали без змін.
Керуючись ст.ст.303,304,307, п.1 ч.1 ст.312, ст.ст.314,315,317 ЦПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, - відхилити.
Ухвалу Октябрського районного суду м. Полтави від 18 квітня 2012 року, -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
ГОЛОВУЮЧИЙ: підпис
СУДДІ: підписи
Згідно:
Суддя Апеляційного суду
Полтавської області: Т.О. Кривчун