open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 1108/994/12

Провадження № 8-а/1108/741/12

06.03.2012 Кіровоградський районний суду Кіровоградської області в складі:

головуючого -судді Терещенко Д.В.,

при секретарі - Васильченко Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі Кіровоградської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Кіровоградського районного суду від 20 жовтня 2010 року по адміністративній справі № 2а-1718/2010 року за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги «Дітям війни», -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі звернулося до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду від 20 жовтня 2010 року по адміністративній справі № 2а-1718/2010 року, оскільки з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи та просить скасувати постанову суду від 20 жовтня 2010 року та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Сторони в судове засідання не з»явилися, про час, дату та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Відповідно до ч.2 ст.252 КАС України їх неявка не перешкоджає розгляду заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 245 КАС України постанова або ухвала, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв»язку з нововиявленими обставинами.

Згідно ч.2 п.1,5 ст. 245 КАС України підставами для провадження за нововиявленими обставинами можуть бути істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.

Відповідно до ч.1 ст.249 КАС України заява про перегляд судового рішення за ново виявленими обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим допустив помилку при вирішенні справи внаслідок незнання про існування цієї обставини.

Судом встановлено, що постановою колегії суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2011 року постанова Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 20 жовтня 2010 року скасована.

Таким чином, за наявності нововиявлених обставин, переглянутим в цьому порядку, може бути постанова суду апеляційної інстанції від 01 березня 2011 року, яка не оскаржувалась та набрала законної сили.

Крім того, слід зазначити, що зі змісту ст. 245 КАС України вбачається, що нововиявленими обставинами є ті, які становлять сутність справи та мають юридичне значення для взаємовідносин сторін, які можуть вплинути на рішення суду, яке набрало законної сили, які існували під час розгляду адміністративної справи, але не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою на час розгляду справи. Не вважаються нововиявленими обставинами нові докази, які виявлені після постановлення рішення суду, а також зміна правової позиції суду в інших подібних справах.

Посилання заявника на рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 року, яким визнаний конституційним пункт 4 розділу VII "Прикінцеві положення" Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік", як на підставу скасування постанови за нововиявленими обставинами, не може бути підставою для скасування та перегляду постанови за нововиявленими обставинами, оскільки закони та інші нормативно-правові акти, які діяли та були покладені в основу для перерахунку пенсії позивачу, зазначеним рішенням Конституційного Суду України не скасовані та не визнані неконституційними.

Крім того, вказана обставина виникла вже після ухвалення судом рішення, тобто її неможливо вважати нововиявленою.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 245, 249-253 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Заяву управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду від 20 жовтня 2010 року по адміністративній справі № 2а-1718/2010 року за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Кіровоградському районі про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги «Дітям війни», - залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя /підпис/

Згідно з оригіналом

Суддя Кіровоградського районного суду Д.В.Терещенко

Джерело: ЄДРСР 23872842
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу

Зачекайте будь-ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку