open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
14/3353

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

______________________________________________________________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


Від "02" листопада 2006 р. Справа № 14/3353


Господарський суд Житомирської області у складі:

Судді Костриці О.О.

при секретарі Біленькій Ю.П.

за участю представників сторін

від позивача Погорлецький Є.А. дов. від 17.10.2006р.

від відповідача не з'явився

Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м.Житомира Житомирської області

до Комунального підприємства кінотеатру "Космос" Житомирської міської ради (м.Житомир)

про стягнення 2061,82 грн.


Позивачем пред'явлено позов про стягнення з відповідача на його користь 2061,82грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Представник позивача в судовому засіданні повідомив суд про часткову сплату відповідачем заборгованості в сумі 102,61 грн. та підтримав позовні вимоги в частині стягнення 1959,21 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідач заперечень на позовну заяву не надав, свого представника в засідання суду не направив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-


ВСТАНОВИВ:


Відповідач зареєстрований у позивача як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування і, відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-ІV, зобов'язаний сплачувати збір (внески) до Фонду у визначених порядку та розмірі.

Відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Відповідно до ст. 3 вказаного Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 і ч.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-ІV, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

У відповідності до ч.3 ст.18 вищезазначеного Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з абз.6 ч.6 ст.20 названого Закону, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Внаслідок неналежного виконання відповідачем свого обов'язку, за березень-липень 2006р., утворилась заборгованість перед позивачем в сумі 2061,82 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується розрахунками сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті (а.с. 6-15).

Відповідач провів часткову оплату, перерахувавши на розрахунковий рахунок позивача 102,61 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування складає 1959,21 грн.

Відповідач позов не оспорив.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню на суму 1959,21 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування. В частині стягнення 102,61 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в позові необхідно відмовити.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

На підставі Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97 р. № 400/97-ВР, Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058-ІV, керуючись ст.ст. 94, 158-163, 167, 254, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, господарський суд,-


ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Комунального підприємства кінотеатру "Космос" Житомирської міської ради, м. Житомир, майдан Польовий, 5, ідентифікаційний код 13562685 на користь Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира, м. Житомир, майдан Польовий, 8, ідентифікаційний код 20405162 - 1959,21 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.

3. В решті позову відмовити.


Згідно ст.ст. 185, 186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржувати постанову в апеляційному порядку повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ, постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Костриця О.О.


Джерело: ЄДРСР 222076
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку